Під час церемонії вручення премії Global Teacher Prize Ukraine 2019 сертифікат на здійснення мрії виграла вчителька початкових класів із Хмельницького Леся Шевчук.
Приз вручили партнери премії, агроіндустріальний холдинг МХП. Хмельницька спеціалізована школа №8, де навчається син Лесі Шевчук, отримає спецтранспорт для перевезення дітей з інвалідністю. Також МХП беруть на себе зобов’язання перебудувати басейн, щоб діти могли займатися реабілітацією.
«Я хочу дуже подякувати, адже мій син надзвичайний, особливий. Нам важко доїжджати до школи тим транспортом, який є. Бо це звичайна газель, яка не призвичаєна для перевезення дітей на візку. Ви вирішили і проблему нашої сім’ї, і дуже багатьох сімей хмельничан. Діток, які дійсно хочуть вчитися в школі. Дякую! Це неймовірно!», — сказала вчителька.
Леся Шевчук увійшла до ТОП-50 найкращих учителів України цього року.
Вона пройшла свій шлях вчителювання від викладання дитячим іграшкам та обміну «плановими» перевірками з подружкою до власної творчої лабораторії. Двері її класу завжди відкриті для батьків, а діти там оточені любов’ю та турботою.
На креативність та щиру відданість праці молоду вчительку надихають власні сини. Адже важливість впровадження інклюзивного навчання вона знає не лише як вчителька, а й як мама хлопчика з ООП. Тому й у своїй професійній діяльності пані Леся вкладає чимало часу та зусиль в індивідуальний підхід до кожного учня та учениці, допомагає адаптуватися дітям-переселенцям та пишається кожним їхнім успіхом і результатом.
Уже з першого класу її учні опановують основи медіаграмотності та створюють власні проєкти, які інтегруються в загальну програму навчання. Загалом пані Леся сміливо експериментує з формами та методами проведення уроків та поданням тем, проводить білінгвальні уроки з англійської та математики, застосовує інтелект-карти й піктограми. Значну увагу в її класі приділяють екологічній тематиці та збереженню навколишнього середовища як під час уроків, так і в позаурочний час.
Пані Леся також бере активну участь у громадському житті спільноти. Вона є частинкою ГО «Всеукраїнський батьківський проєкт «МІО-ЛАЙФ», головною метою якої є захист прав і свобод дітей, хворих на м’язову дистрофію Дюшена та м’язову дистрофію Беккера. Тому в її класі змалечку діти знають про важливість поваги до різностей, необхідність надання доступного середовища для всіх людей.
Торік цю нагороду отримала Наталія Голоднюк з міста Сміла (Черкаської області). Вчителька реалізовує свій проект-мрію English Studio. Ідея полягає в тому, щоб кожна дитина, незалежно від статків, мала рівні можливості для вивчення мови на високому рівні.
*Global Teacher Prize Ukraine — щорічна національна премія для вчителів, яку заснувала в 2017 році ГС «Освіторія» після підписання меморандуму з фондом Varkey GEMS Foundation — засновником світової щорічної премії Global Teacher Prize.
Її створили, щоб підкреслити важливість і визнання вчителів на найвищому рівні, популяризувати новаторські підходи в освіті. Це одна з найбільших премій у світі за професійні досягнення, а у сфері освіти — перша і єдина премія такого масштабу.
Прозорість відбору переможців забезпечує компанія Deloitte.
Реалізація премії відбувається за сприяння Українського культурного фонду.