На церемонії Global Teacher Prize Ukraine 2021 найкращим вчителем громадянської освіти визнали Ганну Бут з міста Мелітополя Запорізької області. Вона отримала в подарунок освітню подорож за кордон та ноутбук.

Основна цінність Ганни — побудова довіри та партнерства зі своїми учнями. Її активна громадська діяльність — справжній приклад для наслідування. У минулому році вона отримала перше місце в конкурсі громадянської освіти від ГС «Освіторія». Зараз її гра «Один, два — твої права!» допомагає вивчати громадянську освіту в різних куточках України.

«Це не просто предмет, це наука про життя. Громадянська освіта присутня майже в кожному предметі. Ось маніфест, який я часто проголошую своїм учням на цьому уроці: «Мене хвилює, як ставляться батьки до своїх дітей. Мене хвилює, як діти ставляться до своїх батьків, і їх це також хвилює. Хвилює, як вони ставляться до цього світу, і хвилює, як світ ставиться до профтехосвіти». Профтехосвіта заявить про себе, адже за робітничими професіями — економіка нашої країни».

Номінацію вдруге організувала Програма сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID/ENGAGE) та здійснюється Pact Ukraine.

Привітав вчительку з перемогою Джим Хоуп, директор Місії USAID в Україні та Білорусі:

«Для нас велика честь бути тут і відзначити цю справді велику для України подію. Цей рік дуже важливий, бо ми відзначили 30-ту річницю Незалежності України, і США дуже пишається, що Україна є нашим партнером і ми лишаємось поряд з вами і надаємо всебічну підтримку. І саме ця нагорода за громадянську освіту включає залученість, яка є дуже важливою для розвитку сучасного громадянського суспільства. Ключем для того, щоб зробити це можливим, є наші вчителі. І саме вчителі є найважливішим рушієм, аби Україна досягла того майбутнього, яке вона заслуговує».

Церемонія проходить за підтримки Українського культурного фонду.

Поділитися цією статтею