МОН України представило до громадського обговорення два варіанти проектів Типових освітніх програм для початкової школи.

Проекти розміщено на сайті міністерства за посиланням:

Проект 1

Проект 2

Проекти різні за структурою. Так, перший містить програми з окремих предметів, а другий — з освітніх галузей, розподілених на змістовні лінії.

Зауваження та пропозиції до проектів Типових освітніх програм МОН просить надсилати до 12 грудня 2017 року на електронні адреси:

a_lototska@mon.gov.ua,
oks_on@ukr.net,
r.shyyan@gmail.com,
o_kovalenko@mon.gov.ua

Залишити відповідь

3 Коментарів “МОН оприлюднило проекти навчальних програм для початкової школи

  1. Проект 2
    Даний проект більше відповідає вимогам Державному стандарту. Дає більше можливостей для розвитку молодшого школяра, базових особистих якостей дітей. Наближений до сучасних реалій. Детально розкриті змістові лінії програми. Прослідковується зв’язок теоретичного матеріалу з практичним його застосуванням. Заклад освіти може обирати окрім освітніх компонентів, які є обов’язковими, інші компоненти. Позитивним є те, що залишається право для вчителя самостійно визначати кількість годин для вивчення певної теми. Однак, у вчителів практиків постає питання щодо матеріально-технічного забезпечення навчального процесу.

  2. Приєднуюся до думки Вікторії. Опрацювавши обидва проекти, кращим вважаю другий. Хоча вважаю що потрібно конкретизувати в контексті “Заклад початкової освіти формує власну освітню програму “, чи це МО початкового закладу, чи керівник, чи заступник. Працюючи сільським учителем 28 років, я маю надію, що матеріально- технічне забезпечення буде здійснене і для сільських шкіл.

  3. Велика подяка авторам за пророблену роботу. Мені сподобався другий проект. Він повністю відповідає проекту Державного стандарту. У ньому прослідковується можливість для реалізації активної пізнавальної діяльності учнів, сприяння індивідуальному самовияву учнів та взаємодії між ними через розвиток комунікативних умінь, зокрема діалогічного мовлення. Цей проект передбачає ширший простір для розвитку школяра і повністю забезпечує право педагогічної свободи вчителя для творчого підходу до навчального процесу. Пропоную підтримати 2 проект.