Ця частка зменшилася порівняно з минулим роком із 43 до 32%. Подібну ситуацію спостерігають і в середовищі вчителів (77% проти 80% минулоріч).
Про це йдеться в результатах дослідження щодо забезпечення функціонування державної мови в освітньому процесі у закладах загальної середньої освіти у 2023/2024 навчальному році.
Також стало відомо, що якщо у школі діти активніше використовують державну мову, то за її межами (у колі друзів та вдома) цей відсоток знижується: менш ніж 40% учнів спілкуються суто українською, п’ята частина — як українською, так і російською мовами однаковою мірою. Чинниками, що стримують використання державної мови в усіх сферах публічного життя, діти назвали звичку спілкуватися недержавною мовою (33%) та мову спілкування у сім’ї (20%).
За спостереженнями батьків, у 93% закладів загальної середньої освіти, де навчаються їхні діти, освітній процес відбувається суто українською мовою. Абсолютна більшість учителів під час освітнього процесу послуговуються лише державною мовою. 96% учителів проводять навчальні заняття українською мовою, 90% продовжують спілкуватися нею з учнями і на перервах та з батьками. У спілкуванні з колегами 88% вчителів підтримують розмову лише українською мовою, а 9% — переважно українською. Частка батьків, які зазначили, що вчителі надають навчальні матеріали та домашні завдання лише українською, збільшилася на 3% (96% проти 93% минулоріч), проте у відповідях самих учителів спостерігається зниження на 4% (93% проти 89% минулоріч).
Збір даних тривав 25 квітня — 10 травня 2024 року шляхом онлайн-анкетування учасників освітнього процесу. В опитуванні взяли участь 7031 учень/учениця, 18 788 батьків/законних представників здобувачів освіти і 4000 вчителів.
Автор: Редактор новин