У зв’язку з рестартом реформи НУШ повертається масове підвищення кваліфікації педагогів. Із субвенції на це виділили 60 млн грн. Навчання пройдуть учителі базової середньої школи та керівники закладів освіти. Про це повідомляє МОН.

Хто повинен пройти підвищення кваліфікації?

Цьогоріч учителі 5-6-х класів та 7-х пілотних класів НУШ матимуть можливість пройти підвищення кваліфікації за державний кошт. Це охоплює як учителів, так і керівників та заступників керівників закладів освіти. Крім того, відбудеться підготовка тренерів-педагогів.

Як відбуватиметься навчання?

Для підготовки вчителів НУШ обрали аналогічну модель до тієї, яку Міністерство використовувало для навчання вчителів початкових класів у 2018 році.

У жовтні розпочнеться підготовка регіональних координаторів. У подальші місяці навчатимуться тренери та вчителі.

Наступного року МОН планує продовжити фінансувати підвищення кваліфікації вчителів. Для цього виділять частину коштів з бюджету на НУШ.

Якими будуть формати навчання?

Формат навчання вчителів передбачає тренінги, майстер-класи та практикуми. Координатори й тренери можуть самостійно вибирати методи роботи, залежно від теми та мети занять.

Чи буде це навчання зараховане як офіційне щорічне підвищення кваліфікації?

Після завершення навчання вчителі отримають сертифікати від Інститутів післядипломної педагогічної освіти (ІППО). Години, зазначені в сертифікатах, педагогічна рада навчального закладу може зарахувати вчителям як підвищення кваліфікації.

Педагоги можуть навчатися за типовою програмою підвищення кваліфікації для вчителів та керівників або пройти онлайн-курс «НУШ: базова середня освіта» від ГС «Освіторія».

Поділитися цією статтею