Дитину може супроводжувати один із батьків, баба, дід, повнолітній брат, сестра, мачуха, вітчим або інша особа, уповноважена одним з батьків. Про це йдеться в Telegram-каналі Центру протидії дезінформації при РНБО. Також Мінсоц розробило пам’ятку для жінок, як убезпечитись від потрапляння до системи торгівлі людьми.

  • Дитину може супроводжувати один із батьків, баба, дід, повнолітній брат, сестра, мачуха, вітчим або інша особа, уповноважена одним з батьків.
  • Для виїзду в супроводі одного з батьків, баби, діда, повнолітнього брата, сестри, мачухи, вітчима мають бути наявні документи, що підтверджують сімейні зв’язки супроводжуючої особи з дитиною (свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб тощо).
  • Нотаріально посвідчена згода одного з батьків на виїзд дитини за кордон потрібна у випадку виїзду дитини в супроводі особи, яка не є одним із її батьків, бабою, дідом, братом, сестрою, мачухою або вітчимом. Завірити довідку можна в органах опіки та піклування органів місцевого самоврядування.

Мінсоцполітики попереджає про небезпеку стати жертвою торгівлі людьми при перетині кордону. Розробили пам’ятку для дівчат і жінок, які перетинають державний кордон у зв’язку з воєнними діями, де виклали алгоритм дій.  У постерах надали координати організацій, які допомагають жертвам торгівлі людьми за кордоном у різних країнах. Якщо ви підозрюєте, що потрапили до рук злочинців, можна набирати їх або 112 – номер лінії екстреної допомоги ЄС.

Також нещодавно в Україні створили чат-бот “Безпека жінок за кордоном”.

Фото Depositphotos.

Поділитися цією статтею