Група вчених із Бельгії опублікувала дослідження, згідно з яким зростання дітей в більш озелененому міському середовищі сприяє підвищенню IQ і зниження рівня стресу. Дослідили понад 600 дітей 10-15 років зі Східної Фландрії. Окрім того, озеленення дозволило скорегувати поведінку дітей: зменшилася кількість поведінкових проблем.
Виявилося, що коли їх райони озеленювати на 3%, IQ дітей виростав у середньому на 2,6 бала. При цьому ефект спостерігався як у багатих, так і в більш бідних районах.
Дослідження спирається на супутникові знімки територій, на яких змінювався рівень озеленення. Вчені порівнювали зображення, відзначаючи появу нових парків, садів, дерев і будь-якої іншої рослинності.
Середній показник IQ на досліджуваних територіях склав 105 пунктів, але вчені виявили, що 4% дітей у районах з низьким рівнем озеленення отримали бал нижче 80. Водночас жодна дитина з району із високою кількістю зелених територій не отримала такої низької оцінки.
Це одне з перших досліджень, присвячених сприятливому впливу озеленення на IQ людини. До цього, у 2015 році, вчені з Барселони показали, що більша кількість зелених насаджень покращує пам’ять і увагу дітей. Бельгійці сконцентрувалися на показнику IQ, у той час, як каталонці довели важливість типу насаджень. Зокрема, виявилось, що чагарники приносять менше користі, ніж дерева.
Професор університету Хасселт, де проводилося дослідження, прокоментував результати роботи: «З’являється все більше і більше доказів того, що зелене оточення пов’язано з нашою когнітивною функцією, навичками пам’яті та уваги».
Причина позитивного впливу зелені на дитячий інтелект невідома, але може бути пов’язана з нижчим рівнем стресу, великою кількістю соціальних ігор і спокійною ситуацією в захищених зелених зонах.
Ілюстрація: https://ua.depositphotos.com