Оскільки випускники і батьки почали цікавитися питанням про те, чи скасують ДПА у 2022 році, як це робили в попередні два роки через коронавірус, журналісти подали запит щодо цього до Українського центру оцінювання якості освіти.

В УЦОЯО відповіли, що скасувати державну підсумкову атестацію може лише Верховна Рада, оскільки обов’язковість ДПА для учнів визначена положеннями Закону «Про освіту».

У відомстві нагадали, що рішення про скасування обов’язкової ДПА у 2020 та 2021 роках ухвалювали депутати «у зв’язку зі здійсненням заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню COVID-19».

«Наразі інформації про скасування обов’язкової ДПА для учнів у 2022 році немає», — зазначили в УЦОЯО.

На сайті Офісу Президента уже зареєстрували петицію про скасування ДПА для учнів 4-х, 9-х та 11-х класів. Це хочуть зробити через пандемію коронавірусу та дистанційку у школах. Наразі петиція зібрала понад 14,2 тисячі підписів (для розгляду необхідно набрати 25 тисяч підписів).

Випускники шкіл у 2022 році мають скласти державну підсумкову атестацію (ДПА) у формі зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО). Це є обов’язковим для всіх, щоб отримати документ про закінчення навчання.

Випускникам потрібно скласти 4 предмети на ЗНО 2022 для отримання балів за ДПА у школі. Зокрема, учасники повинні обов’язково скласти:

  • українську мову або українську мову і літературу (на вибір учасника);
  • математику (рівня стандарту або профільного);
  • історію України або іноземну мову (на вибір учасника);
  • ще один предмет з переліку (історія України, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова).

Основна сесія ЗНО у 2022 році відбуватиметься з 23 травня до 17 червня.

Поділитися цією статтею