Письменниця Джейд Метр з Австралії надихнулася малюнками маленьких українців і написала казку «Космічний готель “Україна”». В Україні книга вийшла двома мовами.

Щорічно в Україні відбувається конкурс дитячих малюнків на космічну тематику Noosphere Space Art Challenge. За чотири роки свої роботи надіслали понад 30 тисяч учасників. Цьогоріч війна завадила довести конкурс до кінця, але організатори, ГО «Асоціація Ноосфера», вирішили підтримати українських дітей. Вони звернулися до австралійської письменниці Джейд Метр із пропозицією перекласти деякі з її космічних казок українською, аби малеча могла прочитати надихаючі історії і відволіктися від тривожних новин.

Авторка, побачивши конкурсні малюнки дітей, запропонувала написати казку саме для них. Так з’явився «Космічний готель “Україна”» — історія про те, як повинні збуватися дитячі мрії. Ця книга має на меті підтримати українських дітлахів, а ще — повернути слову ракета його єдине правильне, мирне значення.

«Якщо є такий готель, то він має належати дітям з України та з усього світу, які хочуть поділитися своїми мріями та натхненням. І книга виникла із цієї ідеї про інклюзивне, надихаюче місце, яке належить лише дітям, для них і ними створене, де вони можуть будувати нове майбутнє», — розповіла Джейд Метр.

До видання увійшло 427 малюнків дітей з усієї України. В Австралії книга вийшла у видавництві Storyberries. Українською її переклала ГО «Асоціація Ноосфера», яка займається популяризацією космічної освіти, зокрема, і через мистецькі проєкти. Книжка є у відкритому доступі — безкоштовно її можна прочитати за посиланням.

Ті ж, хто хоче мати паперову версію видання, можуть придбати її в інтернет-магазині Noosphere Store. Усі виручені кошти ГО «Асоціація Ноосфера» спрямує на підтримку соціальних проєктів та ініціатив з допомоги внутрішньо переміщеним особам.

Фото: pexels.ua

Поділитися цією статтею