Понад 110 тисяч дітей з усієї України приєдналися до «Уроків Доброти», які вже четвертий рік поспіль проходять у межах Всеукраїнського дня добрих справ «Щедрий вівторок». Благодійні проєкти, розроблені в межах цьогорічних «Уроків Доброти», візьмуть участь у конкурсі.

Проводити «Уроки Доброти» в навчальних закладах запропонував благодійний фонд «Запорука» ще у 2018 році, коли Україна завдяки Zagoriy Foundation приєдналася до глобального міжнародного руху GivingTuesday.

Така активність має розвивати культуру благодійності серед дітей та молоді неформально, за допомогою реальних добрих справ, які вони самі створюють та реалізують.

У перший рік ідею підхопили 150 шкіл і садків, у 2019 їх було вже 240. У 2020, попри карантин, — 470, а у 2021 році кількість навчальних закладів зросла до 600.

Понад 110 000 дітей долучилися до «Уроків Доброти» цього року. Але, якщо враховувати дорослих, які їх активно підтримували, кількість причетних може бути вдвічі або навіть втричі більшою.

Кожна школа може втілити в життя власну ідею або підтримати вже дійсні проєкти. Цьогоріч фонд «Запорука» запропонував допомогти своїм маленьким підопічним — онкопацієнтам з усієї України, які лікуються у Національному інституті раку в Києві. Зокрема зібрати для них «Скриньки Хоробрості», призначення яких —  «нагородити» дитину іграшкою після болісної процедури.

Найбільшу скриньку вагою 210 кг зібрали учні Куликівського опорного закладу на Львівщині. Загалом для проєктів фонду «Запорука» було зібрано понад 300 000 гривень.

Проте, як наголошують ініціатори, благодійність — не лише про збір коштів, вона — про допомогу в найширшому сенсі. Саме це роз’яснює унікальний посібник «Уроки Доброти. Ідеї та поради на навчальний рік», який було створено спільними зусиллями EdCamp, Zagoriy Foundation та фонду «Запорука».

У ньому зібрана вся необхідна інформація: від історії, видів та етичних правил благодійності до креативних ідей, словника та календаря добрих справ на 2022 рік. Вчителям посібник значно полегшить підготовку до «Уроків Доброти», а учнів надихне на генерацію власних добрих ідей.

Серед навчальних закладів, які взяли участь в благодійній активності, оголосили конкурс. Найяскравіші благодійні ініціативи, які наберуть найбільшу кількість голосів, отримають головні призи: інтерактивну дошку, кольоровий принтер та проєктор.

Віддати свій голос за шкільні благодійні проєкти, розроблені в межах цьогорічних «Уроків Доброти», можна до 26 грудня за посиланням.

Поділитися цією статтею