Був хоумскулером і зіркою «Пласту», але ніколи не навчався в школі. Давав відсіч радянському терору і мстився за Голодомор, а ось від кулі засланців за кордоном врятуватися не зміг. Розповідаємо непересічні історії про видатних українців: Степан Бандера, Григорій Сковорода, Василь Стус, Євген Чикаленко, Ліна Костенко. Поглиблюймо разом знання про українських світочів історії та культури!

Хто такий Бандера і чому його так бояться наші вороги?

1 січня не лише Новий рік, а й день народження найзнанішого революціонера України. Бандера помер 63 роки тому, але від однієї згадки його імені наші ниці й смердючі вороги починають божеволіти від ненависті. Воно й не дивно: пропагандисти використовують слово «бандерівці» для залякування, називають Бандеру посібником гітлерівців і кривавим злочинцем. Що нешаблонного й цікавезного можна розповісти дітям (і дізнатися самому) про видатного борця за незалежність України? Маємо скриньку маловідомих фактів про Степана Бандеру й розвінчуємо найнедолугіші міфи про улюбленця нації. 


Вчитель-змінотворець: до яких порад Сковороди варто прислухатись українцям

Хоча Григорій Савич ніколи не мандрував у лаптях, його зобразили саме в російському взутті у бронзовому постаменті на Контрактовій площі в Києві. А в шкільних підручниках цього мандрівного філософа змальовують як аскета, відлюдника і моралізатора. Оце справжня нудьга! Насправді ж Сковорода був блогером, приватним репетитором та коучем-фрілансером. Не вірите? Ми готові це довести, мерщій переходьте за посиланням.


6 фактів про Стуса, які доводять, що він надзвичайно сучасний

6 січня 2023 року Василю Стусу виповнилось би 84 роки. Він — символ непохитності переконань: за захист української мови і культури та боротьбу за права людини радянська влада двічі засуджувала поета. А його смерть у таборі для політв’язнів досі залишається нерозгаданою таємницею. Маємо 6 фактів про поета-борця, які досі вражають. Чи ви знали про них? 


Євген Чикаленко: хто це та чому про нього мають знати всі українці

У 2022 році Пулітцерівська премія присудила спеціальну нагороду українським журналістам, які висвітлюють події в умовах вторгнення росії в Україну. Але мало хто знає, кому завдячує українська журналістика біля своїх витоків. Це Євген Чикаленко — український меценат, видавець, громадський діяч. Це йому належить фраза «Спробуйте любити Україну до глибини своєї кишені». То хто це такий та чому про нього мають знати сучасні українські діти? Зібрали 5 фактів про Євгена Чикаленка. 


Ліна Костенко: Історії про улюблену поетесу, які вас здивують

Її вірші й проза обпікають та лікують душу. Ліна Василівна пережила шістнадцятирічне творче вигнання та безстрашно протестувала в середині 1960-х проти арештів української інтелігенції. Ще з того часу вона байдужа до нагород та високих місць у рейтингах. Її фраза «Політичної біжутерії не ношу» давно стала крилатою. Просто зараз насолодіться неймовірними історіями про геніальну поетесу, які розповідають її рідні, друзі та знайомі.

Поділитися цією статтею