Замість класів — навчальні зони: інноваційна початкова школа Австралії

Навчання в австралійських школах ділиться на три рівні: початкова, основна середня та старша середня школа. У початкових класах діти навчаються з 5 до 12 років. Серед інноваційних початкових шкіл Австралії — Lucas Primary School. Замість класів — навчальні зони. Окрім звичних предметів — уроки статистики та ймовірності. Зібрали найцікавіші освітні практики цієї інноваційної школи.  

Як працює школа: семестри, уроки, форма

Школа почала свою роботу у 2020 році, зараз у ній навчається 265 учнів. На відміну від українських шкіл, австралійські не передбачають великих літніх канікул. Так само і в Lucas Primary School: школярі мають там 4 семестри навчання, 3 блоки канікул приблизно по 2 тижні та довгі канікули — на 1,5 місяця.

Діти перебувають у школі з 9 до 15:30. Навчання відбувається за вікторіанською програмою з акцентом на два напрямки: грамотність та лічба. Уроки тривають від 30 хвилин до години, залежно від предметів.

У початковій школі Lucas учні та учениці носять форму. Це джемпер або жакет з логотипом школи, темно-сині штани або шорти, картата літня сукня, темно-сині або блакитні стрічки. До зовнішнього вигляду дітей у школі ставляться досить вимогливо. Наприклад, вихованці не можуть одягати прикраси та повинні носити шкарпетки лише синього або білого кольору.

Навчання у Lucas Primary School є безкоштовним. Батьки оплачують лише шкільну форму, канцелярію та харчування. Також охочі можуть зробити благодійний внесок.

Дітей змалку вчать амбітно мріяти

Візія школи полягає у тому, щоб дати можливість усім дітям досягти найкращих результатів у навчанні. Шкільна програма є досить цікавою, включає багато ігрових елементів та нестандартних занять. Та водночас вона є викликом для дітей, допомагаючи розвивати знання, навички та якості для досягнення успіху в житті.

Усі заняття в школі розкривають цінності навчального закладу: повагу, відповідальність, досконалість та зростання. Остання цінність навіть відображена на лого школі — у вигляді дерева.

У початковій школі Lucas цінують різноманітність та доброту в словах і діях. Дітей вчать бути відповідальними за навчання, звички та свою власність. Щодо досконалості то це не про завищені очікування, а про амбітні цілі та старанність. Також дітей навчають бути стійкими та ставити виклики перед собою, щоб щодня ставати кращими.

Не класи, а навчальні зони

Школа складається з кількох корпусів та просторого подвір’я. Тут прагнули створити привабливе та привітне середовище для безперервного навчання дітей. Тому на території школи створені окремі зони для різних потреб учнів.

У дворі є майданчики для занять спортом та активних ігор, велика пісочниця, а також зона для навчання на свіжому повітрі.

Окремою будівлею на території школи розташована бібліотека з двосхилим дахом. Її діти можуть відвідати разом зі своїми сім’ями.

Навчальний корпус також розділений на різні зони. Тут ви не побачите стандартних класів із партами та дошками. Натомість — великі світлі локації, де діти мають багато можливостей для спільного та індивідуального навчання. Учні та учениці працюють разом за великими столами або на килимку. Також є круглі столики для роботи у малих групах та самостійно. А для читання передбачені локації з м’якими пуфами. Також у школі є простори для презентацій.

Ще один корпус — для уроків творчості та науки. Для рукоділля — окрема велика кімната: тут діти працюють з різними матеріалами, проявляють свою фантазію та не бояться забруднитись.

Локація для занять зі сценічного мистецтва та музики також розташована окремо. Разом із корпусом для спорту та бібліотекою, її можуть використовувати для громадських заходів у позаурочний час.

Що вивчають у Lucas Primary School?

Грамотність

У початковій школі Lucas грамотність є пріоритетною сферою навчання. Програма охоплює такі теми як читання та перегляд, письмо, усне мовлення та аудіювання. Для навчання діти мають яскраві зошити. А також безліч книг, які вони читають самостійно або разом із вчителем та обговорюють у колективі.

Лічба

Ця сфера включає такі теми, як число та алгебра, вимірювання та геометрія, статистика та ймовірність. На уроках учні та учениці використовують безліч прикладних матеріалів: картки, малюнки, фігуркb. Діти мають щодня годину лічби й опановують актуальні для них навички. Додатковим уроком є підготовка до лічби, на нього виділяється пів години щотижня. На цих заняттях учні та учениці знайомляться із термінами та основними навичками, які вони будуть проходити на уроках лічби наступного тижня.

Інтегрована навчальна програма

Це низка занять, що поєднують різні навчальні теми. Наприклад, «Я та моя спільнота», «Світ навколо нас», «Я науковець», «Сталий розвиток» і «Громадянство». У межах цих уроків учні отримують навчальний досвід, що дає їм можливість досліджувати, розв’язувати проблеми, творчо мислити, співпрацювати та діяти за межами аудиторії.

Цифрові технології

У початковій школі Lucas цифрові технології використовуються в усіх сферах. Навчальні зони оснащені інтерактивними телевізорами, проєкторами з великими екранами, комп’ютерами та планшетами. Діти використовують їх для різних видів діяльності, навчаючись таким чином працювати з цифровими технологіями.

Фізичне виховання

Учні та учениці мають одну годину спорту на тиждень. Уроки проводить учитель фізкультури та здоров’я. Відбуватися вони можуть надворі: на спеціальних кортах чи зонах із травою. Або у критому спортивному залі. Уроки фізкультури включають заняття з баскетболу, нетболу, волейболу, тенісу та інші види тренувань.

Візуальне мистецтво

На цих заняттях діти не просто малюють та виготовляють поробки з різних матеріалів. Вони також досліджують мистецтво та розвивають допитливість.

Перформативне мистецтво

Ця сфера включає музику та спів, драму й танці. Через гру та практику діти експериментують з різними музичними інструментами та створюють музику разом зі своїми однолітками. 

У початковій школі Lucas діти почуваються вільними, вони вчаться працювати у колективі та пізнають навколишнє середовище. А такі важливі навички як письмо, читання та лічба опановують з цікавістю: через гру та взаємодію з однолітками. У школі цінується комфорт навчальних просторів, усі можуть знайти зручне місце для виконання того чи іншого завдання. Кожна локація у школі пристосована для проведення там певного виду занять, саме тому діти можуть отримувати нові знання безперервно.

Поділитися цією статтею