7 шкіл світу, що вражають своєю архітектурою

Зображення: Die Baupiloten

Ми в «Освіторії» переконані, що вчителі — найважливіша складова будь-якої школи, але погодьтесь, будівля теж має значення. Вчені давно довели, що у креативно спроєктованому просторі діти навчаються з більшим захопленням та успіхами. Ми зібрали 7 шкіл світу, що вражають своєю архітектурою і дизайнерськими рішеннями — дивіться та надихайтесь.

Школа без стін

Orestad Gymnasium, Копенгаген, Данія

Orestad Gymnasium ще називають школою в кубі, адже її будівля — велетенський скляний куб, всередині якого немає стін. А отже немає традиційних класів і кімнат — замість них школа поділена на великі навчальні зони, де учні старшої школи працюють у групах за принципом open space — відкритого робочого простору. Три великі круглі зони в центрі школи — місця для відпочинку, а велетенські широкі сходи пронизують будівлю наскрізь і є місцем зустрічі та «тусівки» учнів, а також чудовою нагодою додаткових фізичних вправ. Директор гімназії Аллан Андерсен переконаний, що для інноваційного викладання потрібен сучасний дизайн і відкрите навчальне середовище.

Дитсадок-стадіон

Fuji Kindergarten, Татікава, Японія

«Досвіду неможливо навчити» — таке мотто має дивовижний дитячий садок у Японії, що зовні виглядає як стадіон. Будівля закладу створена у формі еліпса, дах якого є велетенським гральним майданчиком, де можна бігати, стрибати і взагалі робити все, що заманеться: тут спонукають дітей «дивитися, торкатися, відчувати, думати і діяти». Усі класні кімнати цього садочка виходять у просторий зелений двір посередині будівлі, заклад навіть має свій город і тримає власних поні.

Школа з бамбука

Green school, острів Балі

«Школа теперішнього» — так визначає свою місію мережа закладів Green school. Вони навчають дітей через холістичний підхід та ідеї сталого розвитку: приміром, школа на острові Балі збудована з найпоширенішого матеріалу в регіоні — бамбука й оснащена сонячними батареями, які повністю забезпечують заклад електроенергією. У цій школі поєднують такі традиційні предмети, як математика та мови, із практичними навичками городництва, кулінарії та мистецтвами. Green school виховує екосвідомих громадян світу, які дбають про планету заради майбутніх поколінь.

Школа з атракціонами

Sangam Elementary School, Індія

У такій школі справді хочеться навчатися і проводити весь день, варто лише раз глянути на неї. Багаторівнева будівля школи має безліч невеликих вікон, а східчастий дах перетворили на захопливий парк атракціонів з гірками, лабіринтами, велодоріжками та м’якими газонами. Окрема частина даху відведена під справжнісінький город, яким опікуються учні.

Школа, що об’єднує спільноту

Sra Pou vocational school, Камбоджа

Інноваційний дизайн та архітектура не завжди потребують космічних інвестицій. Часом достатньо креативності та локальних природних матеріалів. Це довели фінські архітектори, які створили школу для найбіднішої громади в Камбоджі. Для будівництва використали цеглу місцевого походження, у стінах школи залишили багато малесеньких вікон, через які світло проливається, мов крізь мереживо, а замість дверей поставили різнокольорові високі заслінки. У цій школі навчають як дітей, так і дорослих.

Із велодоріжками на даху

Yangliu County primary School, Китай

Школи в Китаї — це цілі автономні містечка з власною інфраструктурою. Як наприклад, Yangliu County primary School, що має також дитячий садок. Архітектура вражає вигадливістю і функціональністю водночас: дахи приміщень перетворили на стадіони з різнокольоровими біговими доріжками та різноманітними спортивними зонами. Автори проєкту називають цю школу небесним містечком, де діти можуть досхочу бавитися на даху, щойно уроки закінчилися.

Школа з партами-гамаками

Erica Mann Elementary School, Берлін, Німеччина

Коли група студентів Берлінського інституту архітектури взялася за оновлення дизайну однієї зі шкіл, їх надихнула тема драконів: так шкільні коридори та зали перетворилися на футуристичний простір творчості, відпочинку та відкриттів. Замість звичних столів тут підвісили парти-гамаки, створили галерею дзеркал для оптичних дослідів та ілюзій, а в окремій зоні діти можуть відпочивати на просторих похилих платформах з м’яким покриттям. Проте найважливіше, що такі дизайнерські рішення розроблялися разом з учнями цієї школи.

Поділитися цією статтею