Школи, що дивують: які заклади освіти є найкращими у світі

Авторка тексту: Тетяна Сахно

Які школи є найкращими у світі? Щедро фінансовані державою чи приватні? Зосереджені в країнах Північної Європи, рівень освіти в яких є одним з найвищих, чи розкидані по світу? T4 Education спільно з Accenture та American Express склали рейтинг найкращих шкіл світу. Ми впевнені, цей перелік вас здивує.

T4 Education — це глобальна організація, яка створює ініціативи та події для шкіл, шукає та надає нові інструменти для працівників освіти, покращуючи її якість. Рейтинг найкращих шкіл започаткували лише цьогоріч. Він охоплює сфери екології, інновацій, підтримки здорового способу життя, співпраці з громадами та подолання труднощів. Організатори відібрали та нагородили ті школи, які зробили вагомий внесок у навчання учнів та розвиток суспільства, особливо після COVID-19. Приз у розмірі 250 000 доларів США розділять порівну між переможцями. Кожен учасник отримає нагороду в розмірі 50 000 доларів США.

Знайомтесь із переможцями премії «Найкращі школи світу».

Категорія «Співпраця з громадою»

Dunoon Grammar School

📍 Данун, Шотландія, Велика Британія

🏫 Державна школа

👥 Від 501 до 1000 учнів

Фото: Facebook

Навчати молодь — зберегти потенціал країни

Dunoon Grammar School прагне зменшити прірву між молоддю та роботодавцями, адже юні таланти залишають містечко в пошуках роботи.

Колектив школи проаналізував потреби молоді та пропозиції ринку. Зрештою, провели понад 50 курсів, спрямованих на здобуття необхідних для працевлаштування навичок. Такі курси значно спрощують процес пошуку роботи та відкривають доступ до ширшого спектра сфер. На заняттях студенти вивчають туризм, дизайн та морську справу, дізнаються про можливості подорожей.

Dunoon Grammar School наполегливо працює над тим, щоб вихованці розпочинали свій професійний шлях, враховуючи свої вподобання та інтереси. Під час навчання учні можуть взяти участь у стажуванні, яке значно підвищує шанси влаштуватися на бажану роботу. Школа планує інвестувати свій виграш у розвиток технологій дистанційного навчання. Більше про Dunoon Grammar School тут.

Категорія «Екологія»

Національна середня школа Bonuan Buquig National High School

📍 Дагупан, Філіппіни

🏫 Державна школа

👥 2000+ учнів

Фото: Facebook

Чому мангрові ліси важливі?

Національна середня школа Bonuan Buquig звернула увагу на зникнення мангрових лісів. Спільнота була стурбована руйнуванням довкілля, адже воно впливає безпосередньо на місцевих мешканців. Переважна більшість людей живе поблизу рибних ставків і прибережних районів.

Після тайфуну Пепенг міська влада Дагупана почала поглиблення дна річок, щоб компенсувати завдані збитки, проте це призвело до непередбачуваних наслідків. Мангрові ліси вимерли, піддавши річки впливу прямого сонячного проміння, яке, своєю чергою, знищило важливу для екосистеми мікрофлору. З річок зникла риба, краби та інші молюски, що є основним джерелом прибутку та їжі для громади.

Заохочуючи понад сотню добровольців, волонтери та учні щороку висаджують тисячі мангрових паростків. Посадку вздовж берегів річки Лонгос вдалося майже повністю відновити.

Свій виграш школа використає для будівництва ферми, де вирощуватимуть близько 50 000 саджанців мангрових рослин.

Більше про Bonuan Buquig National High School тут.

Категорія «Інновації»

Escuela Emilia Lascar

📍 Пеньяфлор, Чилі

🏫 Державна школа

👥 Від 1001 до 1500 учнів

Як шкільний телеканал став інструментом навчання для студентів під час пандемії?

Школа налічує понад 1000 дітей із менш привілейованих верств населення. Складнощі, які принесла із собою пандемія, змусили вчителів задуматися: як підтримувати якісне навчання в нових умовах? Щоб гарантувати доступ до навчання кожному учню, колектив школи створив власний канал Emilia TV. Трансляція відбувалася в прямому ефірі щотижня спочатку через Facebook, а потім і на шкільному YouTube-каналі. Контент, створений і опублікований на Emilia TV, став результатом тісної співпраці учнів, вчителів, батьків та волонтерів.

Escuela Emilia Lascar використає кошти від премії на власну студію, в якій учні дізнаються більше про медіа, створення аудіо- та візуального контенту.

Категорія «Подолання труднощів»

Project Shelter Wakadogo

📍 Гулу, Уганда

🏫 Благодійна школа

👥 Від 301 до 500 учнів

Фото: Facebook

Повстати з попелу громадянської війни, щоб стати світочем для спільноти

Проєкт Shelter Wakadogo еволюціонував із двох класних кімнат до повноцінного навчального закладу з більш ніж 450 вихованцями.

Shelter Wakadogo надає учням безкоштовне шкільне харчування, медичне обслуговування та власне освіту. Школа стала другою домівкою для багатьох її вихованців.

Коли в Уганді запровадили карантин, було зрозуміло, що онлайн-навчання неможливе. У країні лише 2 % населення має доступ до комп’ютерів і менш ніж 9 % — до інтернету. Натомість школа зосередилася на проведенні 36 000 уроків домашнього навчання. Прагнення команди Shelter Wakadogo продовжувати навчання попри всі складнощі має велике значення для спільноти, оскільки закриття шкіл по всій Уганді призвело до зростання підліткової вагітності та гендерного насильства.

За допомогою свого виграшу Project Shelter Wakadogo відкриє більше стипендій для малозабезпечених дітей. Школа також створить платформу онлайн-навчання, поділиться цим досвідом і технологіями з іншими школами в регіоні, де це можливо. Більше про Project Shelter Wakadogo тут.

Категорія «Підтримка здорового способу життя»

Curie Metropolitan High School

📍 Чикаго, Сполучені Штати Америки

🏫 Державна школа

👥 2000+ учнів

Фото: Facebook

Мистецтво як інструмент подолання нерівності

Curie Metropolitan High School за допомогою масштабної мистецької програми допомагає знедоленим етнічним меншинам подолати бар’єри, з якими їм доводиться стикатися.

Школа розташована в південній частині Чикаго. З 2019 року рівень злочинності в регіоні зріс на 13 %, а застосування стрілецької зброї — на 58 %. Чикаго вважають одним з найбільш економічно та расово сегрегованих міст Америки.

Навчальний заклад є важливим освітнім осередком, адже надає медичні послуги, підтримує своїх вихованців та залучає їх до своїх програм. Curie Metropolitan High School популяризує здоровий спосіб життя, процвітання та розвиток потенціалу через мистецтво.

Кожен студент знайде сферу до душі: танці, драма, анімація, оркестр, хор, електронна музика, мистецтво, скульптура і театральні технології.

Мистецькі проєкти школи часто є результатом співпраці із такими компаніями та командами, як NBA, Chicago Bulls і Endure Charities, Kern Studios, Adidas Sound Lab.

Curie Metropolitan High School використає здобутий приз у подальшій популяризації здорового способу життя та відновлення шкільного театру.

Поділитися цією статтею