11 вересня Україна перетне межу у 200 днів війни. Ми навчилися виживати в екстремальних умовах, об’єднались у взаємодопомозі, не плануємо життя наперед і намагаємося дбати про ментальне здоров’я. Але є речі, в яких ми досі не впевнені на всі сто. Частина шкіл країни відновили очне навчання. Чи правильним було це рішення? Розбираємо його в міжнародному та безпековому контекстах.
Корейське освітнє диво: як Південна Корея зробила ставку на освіту в розпал війни
Чи виправдане очне навчання, якщо триває війна? Де займатися, якщо зруйновані школи? Навіщо думати про уроки, коли всі в небезпеці? В історії вже є приклади, які демонструють наслідки рішень щодо освіти. Південна Корея свого часу зробила ставку на освіту і перемогла. Як їй це вдалося? Вас здивують цифри та факти про відбудову освіти в Південній Кореї.
Чому Ізраїль обрав очне навчання під час війни та що із цього досвіду може перейняти Україна?
Попри постійну загрозу ракетних атак в Ізраїлі діти навчаються в школах очно, а не дистанційно. Як ізраїльська освіта змогла досягти цього рівня безпеки? Розповідає освітня експертка Олена Баст. Вона 28 років викладає у школах цієї маленької, але дуже мужньої країни. Чи може Україна запозичити щось із досвіду Ізраїлю?
Освіту не можна ставити на паузу: дослідження Всесвітнього економічного форуму
Збройна агресія рф не дає змоги повноцінно навчатися українським дітям. Може, про освіту подумаємо після перемоги? Ні, виявляється, кожен втрачений рік шкільного навчання дітей обертається колосальними збитками для країни в цілому. А ось інвестиції в освіту мають до 500% рентабельності. Про це йдеться у Звіті Всесвітнього економічного форуму, який оприлюднили у травні 2022 року.
Повітряна тривога: алгоритм дій вчителя
Що конкретно має робити вчитель під час повітряної тривоги? Як щодня привчати учнів до правил поводження під час переходу в укриття? Як заспокоїти школярів? Пропонуємо алгоритм дій вчителя від моменту, коли відповідальна особа вмикає систему оповіщення закладу, а вчитель сповіщає учнів про загрозу й до того, як поводитись в укритті та якими мають бути дії після оголошення відбою повітряної тривоги.
Василь Дяків: Як навчатися офлайн і дбати про безпеку всіх учасників освітнього процесу?
Питання безпеки людини — першочергове, адже саме людина — найвища соціальна цінність, — переконаний Василь Дяків, переможець Global Teacher Prize Ukraine 2020. У своєму блозі педагог розмірковує над гарантіями безпеки для учасників освітнього процесу як у великих містах, які постійно «під прицілом ворога», так і в маленьких селищах, в які окупанти навряд чи запускатимуть ракети. А ще пропонує нестандартні рішення, які цілком реально впровадити школам.