Перші дні в університеті для вчорашніх школярів сповнені багатьох викликів. Вони мусять познайомитися з іншими, вивчити розклад, адаптуватися до нових форматів навчання та потрохи входити в ритм студентського життя. На цьому шляху помічниками стають одногрупники. За умови, що зав’язалася добра комунікація та є розуміння, до кого звертатися за порадами. То яким чином провести заняття так, щоб новоспечені студенти познайомилися та дізналися не лише імена одне одного?
«Ми вирушаємо в подорож»
Тривалість — 12 хвилин
Гра допомагає: запам’ятати імена та створити власні асоціації до кожної людини з групи.
Кожен малює на аркушах предмет, що починається на першу букву його чи її імені. Цей предмет людина забирає із собою на безлюдний острів. Потім презентують намальоване в колі, не забуваючи назвати своє ім’я: «Мене звати Оля. Я забираю окуляри», «Я — Володя, і я візьму із собою вугілля», «Мене звати Катя. Я дуже люблю книги, тому вони мусять бути на безлюдному острові».
«Хто вчиться поруч зі мною?»
Тривалість — 15 хвилин
Гра допомагає: вивчити імена, перебороти зніяковіння перед незнайомими людьми, дізнатися більше про одногрупників, презентувати себе, згуртувати групу для навчання разом.
Роздайте роздруковані шаблони циферблата годинника зі стрілками та запропонуйте студентам хаотично рухатися аудиторією. Коли ви читаєте запитання, вони зупиняються та шукають собі пару. У парі дають відповіді. На це відведено одну хвилину. Не можна двічі об’єднуватися в ті самі пари. Після того, як студенти вивідали інформацію, її слід записати біля однієї з годин на шаблоні, вказавши ім’я співрозмовника: «9. Саша. Любить волейбол» чи «7. Оленка. Луцьк».
Варіація гри: У мішечку з тканини перемішані смужки із питаннями. Кожен студент витягує одне та залишає собі. Коли всі забрали по одному питанню, викладач пропонує хаотично рухатися аудиторією. Команда «Стоп!» означає, що студенти об’єднуються в пари чи трійки, де діляться відповідями протягом хвилини. Бажано зробити кілька таких хаотичних пересувань, тоді студент зможе порозмовляти з більшою частиною групи, адже щоразу потраплятиме в нову трійку чи пару.
Пропонований перелік запитань:
— З якого ти міста?
— Чому обрав саме цей університет?
— Ти хочеш стати фізиком/викладачкою/науковцем/журналісткою, тому що…
— Що очікуєш від університету та навчання тут?
— У вільний час ти…
— Яка була твоя улюблена подорож та коли?
— Якби міг обрати найбільш незвичайну здібність, що би це було?
— Де в житті тобі знадобилася іноземна мова?
— Якого предмета ти дуже чекаєш і чому?
— З якими питаннями до тебе можуть звернутися одногрупники?
— Любиш компанії чи розмови віч-на-віч?
— У тебе є авторитети? Якщо так, то хто?
— Що не можеш терпіти в людях?
— Яке твоє улюблене місто?
— Якими є твої ідеальні канікули?
— Через 10 років ти хочеш…
— Де мрієш побувати?
«Правда-брехня»
Тривалість — 20–25 хвилин
Гра допомагає: познайомити інших зі своїми вміннями, навичками та здобутками, створити приязну атмосферу в групі.
Попросіть студентів по черзі озвучувати три факти про себе, один з яких є неправдою. Завдання інших — здогадатися, що зі сказаного є брехнею.
Варіація гри: кожен пише на одному стікері два правдивих факти про себе та один неправдивий. Викладач збирає стікери та клеїть їх на підлогу або дошку. Студентам слід здогадатися, кому належить той чи той стікер. Автор написаного самостійно зізнається, що є правдою, а що — ні.
«Люди навколо мене»
Тривалість — 10 хвилин
Гра допомагає: завершити процес первинного згуртування студентів, поліпшити їхній настрій та запам’ятати факти про одногрупників в ігровій формі.
Кожен студент отримує таблицю, де вписані твердження. Пропонуємо змінювати їх або дописувати такі, що характерні для студентів вашого факультету.
Завдання — хаотично рухатися аудиторією та питати інших, чи вони підходять під якийсь пункт з написаного. Якщо так, то вписують їхні імена поруч. Гра закінчується, коли в кожного заповнюється вся таблиця.
Ми пропонуємо вам такі твердження:
- знає ще дві мови, крім рідної;
- не любить прокидатися вранці;
- хоче побувати на іншому материку;
- був на вершині Говерли;
- один у сім’ї;
- катається на роликах;
- займається бойовими мистецтвами;
- має собаку;
- бодай раз був волонтером;
- цікавиться наукою та винаходами;
- знімає блог для свого Youtube-каналу чи Instagram.