Як виховати справжнього принца

cover_prince1
Автор тексту: Юлія Чернова

Принц Джордж — один з найбільш впізнаваних та популярних хлопчиків на планеті. Він — син герцога Кембриджського Вільяма та його дружини, герцогині Кембриджської Кетрін, майбутній спадкоємець британського престолу. За таких умов хлопчик просто не має права на погане виховання чи освіту. Отож варто звернути увагу на основі принципи, за якими виховують чотирирічного Джорджа.

Няня не замінить батьків

Кейт і Вільям виховують дітей самостійно. Звичайно, вони теж часом хочуть відпочити, тому сім’я має няню, однак звертається до неї дуже рідко. Більшість часу принц Джордж та його молодша сестра принцеса Шарлотта проводять поруч з мамою і татом. Разом ходять до магазинів, грають у парку чи пісочниці.

Джордж може годинами розмовляти з татом про все на світі, а Шарлотта дуже полюбляє готувати з мамою.

Крім того, Кейт або Вільям завжди самостійно відвозять Джорджа до школи. «Через вранішні підйоми дітей мені потрібно вставляти сірники в очі, щоб не заснути», — жартує принц Вільям.

Жодних капризів

Принц Джордж у свої 4 роки майже не капризує. Адже ще змалку дітям у королівській родині не потурають, а привчають до певних обмежень.

Тому коли Джордж уперше відвідав офіційний прийом у 2016 році й розвередувався через велику кількість людей, Кейт спокійно відвела його в сторону та лагідно поговорила: це швидко заспокоїло хлопчика.

Якщо нічого не допомагає і діти все ж влаштовують істерику, їх миттєво виводять — навіть з дитячого майданчика.

Дисципліна і власний графік

Принц ще з пелюшок має низку власних обов’язків та розклад, які не може ігнорувати. Час для ігор, прийомів, вивчення основ етикету, спорту, музики й танців.

Відвідування школи чи садочка, як і відвідування публічних заходів, потрібно заздалегідь планувати і пояснювати дитині, що саме та в якому порядку на неї очікуватиме.

Щоб відмінити якийсь із заходів, необхідна дуже поважна причина — навіть принцу ніхто не потурає.

Не можна позбавляти дитинства

Однак при цьому в британській королівські родині наполягають на тому, що дітей не можна позбавляти дитинства. Тим більше, що Джордж — дуже активний хлопчик, через що навіть отримав у сім’ї прізвисько «маленький бандит».

Звісно, дитині дозволяють бавитися, гратися у звичайні ігри, які пасують до його віку. Наприклад, розважатися з повітряними кульками чи запускати повітряного змія.

Також у гості до принца можуть приходити його шкільні друзі, щоб разом повеселитися і трохи погаласувати.

Без примусу та фізичних покарань

Фізичні покарання в королівській родині — нонсенс. Як і змушувати дитину щось робити, не пояснюючи їй мотив та мету.


Герцогиня Кетрін наполягає на тому, що навіть найменших дітей треба вміти почути та знайти з ними спільну мову.


Тож, наприклад, щоб принц не засмучувався, коли потрібно завершувати якусь справу, Кейт обіймає і цілує його, що майже завжди спрацьовує. Відводить у бік і розмовляє лагідно, робить паузи, щоб маленький принц міг розповісти про власні переживання. Або просто перемикає його увагу на щось інше.

Багато книжок і трохи мультиків

Кейт  багато читає дітям. Особливою для Джорджа залишається книга «Пожежник Сем» (Fireman Sam), а для Шарлотти — «Свинка Пеппа».

При цьому, як і всі малюки, діти монархів полюбляють дивитися однойменні з книжками мультфільми. Щоправда — лише в спеціально відведений для цього час.

Діти мають розвиватися різносторонньо — вважають Кейт та Вільям. Саме тому сім’я дуже любить проводити час у Музеї природознавства в Лондоні.

Свобода вибору

Кейт та Вільям не забороняють дітям займатися улюбленими речами, навіть коли не повністю розділяють захоплення.

Герцогиня, наприклад, боїться мотоциклів, однак лише заохочує Джорджеве захоплення мототранспортом, літаками та гелікоптерами.

У школі — рівний серед рівних

У 4 роки маленький Джордж пішов до школи. Батьки обрали для нього приватний підготовчий заклад Thomas’s Battersea у південно-західній частині Лондона. Кетрін та Вільям вирішили, що буде добре відмовитися від традиції віддавати дітей королівської родини до інтернатів.


Разом із Джорджем у класі вчаться ще 20 дітей. І принца серед них ніяк не виділяють. Він мусить виконувати правила закладу, як і решта.


Джордж носить шкільну форму і слідує, як і однокласники, головному девізу школи: «Бути добрим».

Thomas’s Battersea  у першу чергу приділяє увагу не навчанню, а прищепленню основних навичок і цінностей. Дітей вчать бути добрими, ввічливими, впевненими у собі, поважати і навчатися, щоб бути не лише стороною, що приймає, а й тим, хто віддає.

Джордж має навчитися терпимо ставитися до всіх релігій, активно підтримувати принципи демократії і верховенство закону, розуміти закономірності суспільного розвитку та своє місце і місію в ньому.

Зовнішній вигляд — це важливо

Кейт підбирає для своїх дітей простий, але стильний одяг. Герцогиня каже, що коли батьки привчають дітей слідкувати за зовнішнім виглядом, то тим самим прививають їм почуття власної гідності та самоповаги.


До речі, багатьох цікавить, чому маленький Джордж за будь-якої погоди носить коротенькі штанці. За найпоширенішою версією, це давня британська традиція, яка виникла ще в  XVI столітті.


Вона має назву «брічинг» (від англ. breech — «бриджі»). Цим словом позначався момент, коли дитині дозволяли носити шорти замість традиційних сорочок і суконь для малюків.

Згодом короткі дитячі штанці просто стали модними серед аристократичних сімей. Хлопчики носили їх до 8 років.

Існує й інша версія, що короткі штанці — один з елементів загартовування дітлахів. Адже в британських будинках немає централізованого опалення, а лише індивідуальні бойлери, за які доводиться чимало сплачувати. Отож хлопчиків змалку привчали стійко переносити низькі температури.

Поділитися цією статтею