Дні стають коротшими, ночі — довшими. І підніматися вранці з ліжка та збирати дітей до школи — дедалі важче.

portrait

Як зробити прокидання ефективним, радить Анатолій Анатоліч — ведучий ранкового шоу на каналі «Прямий», тато двох доньок.

icons1

Розпоряджайтеся не часом, а собою

Останні 11 років я працюю ведучим ранкових шоу. І цей досвід — гарна школа прокидання, адже робота вимагає від мене підйомів о 4:30 ранку. Головна річ, яку я встиг засвоїти і раджу всім: треба навчитися розпоряджатися не часом, а собою!

Чули вираз «Спіть заради успіху»? Бадьорість зранку на 90% залежить від збалансованого графіка роботи й відпочинку. Виділіть для сну не менше 7 годин. На жаль, у мене самого виходить поспати годин зо п’ять. А от доньки (4-річна Лола й 6-річна Аліса) режиму сну дотримуються.

До речі, діти краще, ніж дорослі, реагують на режим: організм дитини легше привчається прокидатися в один і той самий час. А от дорослим, які стали на шлях режиму, раджу не робити різких рухів: достатньо щодня лягати і вставати на півгодини раніше. Вже за тиждень виробиться звичка.

icons2

Не плутайте прокидання і підйом

Обов’язково треба розділяти такі поняття, як прокидання і підйом. Дайте час своєму тілу і мозку прокинутися — не треба схоплюватися на ноги, щойно продзвенів будильник.

Прислухайтеся до тіла. Можливо, вам захочеться легко потягнутися, позіхнути. Дозвольте вашій свідомості підготуватися до нового дня. Та це не значить, що можна ще подрімати, так можна й проспати.

icons3

Додайте комфорту

Добре, якщо вдома восени і взимку тепло, тоді залишати ліжко не так складно. Саме через надмірний холод багато дітей і дорослих схильні якомога довше не розлучатися з ковдрою. У мене вдома цю проблему вирішує індивідуальне опалення.

Знаю, вчені радять спати в прохолодному приміщенні, але наша родина полюбляє тепло. Якщо ваша дитина теж мерзлякувата, вмикайте в кімнаті обігрівач хвилин за 15 до того, як її розбудити. Це додасть комфорту в процес прокидання.

Не хапайтесь одразу за гаджети. Краще пірнати в інформаційний потік уже після сніданку. Від різкого занурення в інтернет у багатьох формується синдром тривожності, страх пропустити щось важливе.

icons4

Вигадайте ритуали разом з дітьми

Я їду з дому дуже рано, тому в будні малечу піднімає моя дружина Юля. Дівчата придумали для себе багато ранкових ритуалів, які, гадаю, допоможуть і вам.

Наприклад, дітям можна читати зранку смішні віршики, щоб вони прокидалися з усмішкою. Чи дозволити дитині стати вашим тренером і провести зарядку. Також можна перетворити процес зборів на міні-змагання — хто швидше.

icons5

Гімнастика — за бажанням, сніданок — абсолютно всім

Я ніколи не займаюся спортом зранку та не слухаю музику — для мого організму це стрес. Вважаю, що така активність має бути лише за вашим бажанням чи бажанням дитини. Замість вправ у мене гарячий душ (можливо, комусь до вподоби контрастний).

Однак обов’язкове правило для всіх — поснідати! Забудьте відмовку «не встигаю» — прихопіть із собою банан чи йогурт, з’їсте дорогою. Інакше млявість і кволість гарантовані. На мене завжди чекає в холодильнику щось смачненьке, люблю поласувати млинцями з сиром, коли розглядаю сюрпризи-малюнки від доньок.

icons6

Підготуйтеся звечора

Багатьох дратує неможливість знайти вранці якусь річ. Чи елементарна забудькуватість, коли не пам’ятаємо, що планували.

Найліпше готуватися до ранку звечора і привчити до цього дітей (це гарно дисциплінує). Тоді нервова біганина з криками не докучатиме ні вам, ні малим.

Щоб прокидатися зі світлими думками, обов’язково рекомендую ввечері завершити всі справи, які вас мучили напередодні. Інакше саме це і буде тією першою думкою, з якою, насупившись, проходите весь ранок.

Одне з обов’язкових моїх вранішніх занять — артикуляційна гімнастика. Промовляю букви в розтягненій манері, щоб розім’яти вилиці, роблю різні викрутаси язиком, воджу вниз-угору щелепою, дуже чітко промовляю різні словечка, наприклад «оревуар». З боку виглядає страхітливо-кумедно, але це теж частина мого прокидання, без якої не зможу ввійти в кадр. Думаю, такі вправи стануть у пригоді всім, хто має виступати перед публікою. Вчителям у тому числі.

Поділитися цією статтею
Автор: