Як впроваджувати сучасні технології на уроках

Біргі Лоренц — естонська шкільна вчителька інформатики та дослідниця з Талліннського технологічного університету. На EdCamp у Харкові вона поділилася власним досвідом використання новітніх технологій на уроках та розповіла, як їх ефективніше запроваджувати.

Якщо немає гаджетів

Не в усіх школах є гаджети. Та в багатьох країнах кожна школа має сотні комп’ютерів, планшетів, ноутбуків, проекторів. Усі запитують: звідки в них усе це? У світі є гроші, але вам треба знайти шлях, як їх здобути. Ваші спонсори захочуть знати, що ви робитимете з цими речами і як витратите кошти. Тому для початку варто запитати себе: що саме вам треба і для якої мети?

Три роки тому я мріяла мати дрони в нашій школі. Але ніхто не давав мені на це грошей. Протягом трьох років я ходила і просила у всіх, кого можна, кошти, а також уявляла, що діти могли б з ними робити і як використовувати в реальному житті. Цього року ми отримали необхідні кошти на купівлю дронів.

Допомога

Ви приходите в клас переповнені ідеями: давайте використовувати різні девайси, робити щось нове. Починаєте це робити, але нічого не спрацьовує. Вам потрібна допомога. В Естонії ми запровадили використання освітніх технологій. Є одна людина, яка знає про всі гаджети, які використовують у школі. Вона відвідує дуже багато тренінгів і завжди може прийти у ваш клас, щоб допомогти. Ви можете сфокусуватися на викладанні, а вона допоможе вам із технологіями.

Є люди, яким взагалі не подобаються технології. Таких приблизно 20%. І дуже сумно, коли це директор. Але такі часи скоро минуть. Через п’ять років ми всі переконаємося в тому, що немає майбутнього без технологій. У часи Ґутенберґа і перших друкованих книжок багато людей казали, що ті, хто читає, втратять зір. А сьогодні технології допомагають нам вчитися будь-де та будь-коли.

Навчатися слід завжди

Коли тобі більш ніж 35 років, усі нові технології видаються складними. Навчатися важче, і здається, що краще б цього в класі не було. Але для молодших все є нормальним. Ми житимемо приблизно сто років, тому нам постійно треба опановувати все нове, що виникає у світі. Одна з найважливіших речей, яку необхідно знати, — це англійська мова. Тому що всі нові технології спочатку з’являються англійською.

Підтримка батьків

Застосовувати новітні технології без батьків неможливо. Зазвичай, коли під час уроку ви використовуєте багато цікавих речей, проводите заняття в ігровій формі, дитина приходить додому і каже: «Ми гралися весь день!» У батьків відразу волосся стає дибки. Адже вони бачать, що дитина постійно грається.

Тому треба запросити батьків на заняття, щоб вони самі побачили, як це все відбувається. Нехай вони будуть частиною уроку. У майбутньому вони стануть адвокатами вашої роботи.

Ефективність

Чому деякі люди досі проти новітніх технологій і сучасних трендів? Одна з причин — нам бракує інструментів для вимірювання їхньої ефективності. Ми хочемо старими способами оцінювати сучасний підхід до освіти, але це не спрацьовує. Нам варто бути тими, хто впроваджує майбутнє.

Поділитися цією статтею