Що робити, коли відчуваєте маніпуляції і тиск із боку учнів? Як швидко і мирно вирішувати конфлікти «вчитель-учень» або «вчитель-батьки»? Які правила спілкування у Viber-чаті допоможуть вести конструктивні перемовини? Що робити вчителю, якого намагаються цькувати? 5 корисних матеріалів від «Освіторії», які ми підготували для вас за участі психологів, конфліктологів і психоаналітиків. 

Учні випрошують оцінки: як вчителю витримати тиск?

Буває так, що вчитель має виставити оцінки, а діти не згодні або не задоволені ними. Як вчителю витримати тиск учнів? Як коментувати навчальні результати і не переходити межу професійної етики? Адже маніпуляції і тиск із боку учнів — один з найбільших викликів для вчителя. Маємо для вас практичну інструкцію з дієвими порадами.


Якщо учні цькують вчителя: що робити?

Токсичні фрази, які вчителі кажуть дітям у школі, ми часто обговорюємо. Але оминаємо інший бік цієї ж медалі: коли цькують самого педагога. Що насправді ховається за образливими фразами учнів на адресу вчителів? Як реагувати на грубі слова підлітків? У цій статті публікуємо максимально практичні поради психолога педагогам про те, як діяти, якщо вас почали цькувати — приховано чи відкрито.


Мирний Viber-чат: не сварки та плітки, а повага і конструктив

Viber давно став частиною шкільної реальності: тут обговорюють новини класу, екскурсії та навіть домашні завдання. Як зробити спілкування у Viber ефективним? Щоб без сварок, образ та зайвої інформації? Підготували інструкцію для вчителів і батьків. Ці правила працюють як онлайн, так і наживо, переконайтесь!


Простіть і відпустіть: психологічне айкідо для вчителів

Звідки у вчителів береться «комплекс відмінника» та звичка до самоїдства? Чому іноді викладачі ставлять на перший план чужі інтереси, а про себе дбають в останню чергу? Як навчитися відпускати образи? Та які фрази захистять від прихованої та відкритої агресії? Помічні психологічні прийоми на щодень від психоаналітика. 


Як вести перемовини з агресивними учнями та батьками

Ігнорувати шкільні конфлікти не можна, навіть якщо ви педагог зі сталевими нервами та пройшли крізь вогонь, мідні труби та шість етапів сертифікації. Але ж як діяти вчителю, якщо учні зривають уроки? Або коли розлючені батьки приходять «на розборки» та з порога починають погрожувати? Які фрази використовувати, щоб перемовини не закінчилися застосуванням фізичної сили через неконтрольовані емоції? 

Поділитися цією статтею