Вважаєте, комікси — це несерйозна вигадка для розваги? А от і ні! Це давній і потужний жанр літератури, що захоплює мільйони підлітків і дорослих по всьому світу. Окрім того, це цікавий інструмент для вчителя, який хоче провести крутий урок. Читайте далі, якими бувають комікси, чому вони важливі і як їх можна використати в навчанні. 

Як герой коміксу рятував українців від голоду

Його звати Тентен, він репортер і разом із песиком Мілу мандрує по всьому світу і бореться зі злом. Цього героя коміксів створив бельгійський художник Ерже у 1929 році. За своє життя автор намалював 24 альбоми пригод невгамовного журналіста. Сьогодні Тентен — один з найпопулярніших вигаданих героїв у світі й офіційний символ Бельгії. «Тентен. Репортер ХХ століття у країні Сов’єтів» — історія про подорож Тентена в СРСР уперше переклали і видали українською.


Як провести урок за коміксом «Воля»

Навколо шкільного курсу української літератури не вщухають дискусії: які твори залишити, що додати, як осучаснити, адже сьогодення вимагає нових навичок та диктує інші реалії. То як поєднати минуле і сучасне?


Чому підліткам потрібні українські супергерої

Батько-військовий обіймає дитину, а дитина закриває собою батька — так виглядає обкладинка графічного роману «Тато». Його створює художник та ілюстратор Олександр Ком’яхов. Це історія про те, як дівчинка-підліток переживає події Революції Гідності та рішення тата йти добровольцем на війну. До Дня Захисника України автор книжки ділиться готовими ілюстраціями та розповідає, чому взявся малювати трагічні події сучасності для підліткової аудиторії.


Бери й роби: Комікси

Чим цікавляться сучасні школярі? Про них кажуть, що вони з’явилися на світ «зі смартфоном у руці». Наші учні справді змалку оточені комп’ютерами, ноутбуками, планшетами й телефонами. Як же заволодіти їхньою увагою та скласти конкуренцію тим же, наприклад, мемам у соцмережах? Рішенням можуть стати комікси! Цей вид графічного мистецтва дає змогу легко зробити урок цікавим і захопливим.


Білим по білому: як виглядають ілюстрації для незрячих

Білі сторінки, білі рельєфні ілюстрації і текст шрифтом Брайля — так виглядає перший український комікс про незрячу людину «Blindman». Він вийшов друком у видавництві Ist Publishing за підтримки Українського Культурного Фонду. Інклюзивний проєкт є некомерційним — книжки подарують бібліотекам та школам для людей з порушеннями зору, а постери з рельєфними ілюстраціями передадуть художнім музеям України. Автори книжки — графік Володимир Гавриш і сценарист Андрій Беницький — розповіли, чому цей комікс — не лише для незрячих.

Поділитися цією статтею