«Відпустки не буде» та ще 5 міфів про підвищення кваліфікації вчителів НУШ

cover_myth
Автор тексту: Олексій Сімончук

Для того щоб з нового навчального року розпочати роботу в Новій українській школі, вчителям необхідно пройти курси підвищення кваліфікації. Вони складаються з двох частин — онлайн та очної. Процес уже триває, однак інколи навколо нього виникають запитання, що заважають викладачам зосередитися на навчанні. Що з того — правда, а що — міф, ми розпитали координатора проекту навчання тренерів НУШ громадської спілки «Освіторія» Наталію Каташинську.

myth

Міф №1. Вчителі залишаться без літньої відпустки

Це неправда. Відповідно до наказу МОН №34 останній період підготовки педагогічних працівників для роботи в умовах Нової української школи у 2018 році закінчується в червні. Відповідно, у вчителів залишаться ще липень та серпень для відпусток.

Останній модуль дистанційного онлайн-курсу, який є невід’ємною складовою підвищення кваліфікації, буде викладений у травні. Учителям рекомендують завершити його до проходження останньої очної сесії перепідготовки.

Однак онлайн-курс у повному обсязі залишатиметься у вільному доступі і надалі.

Міф №2. Усі очні сесії триватимуть на вихідних

Не зовсім так. Графік курсів підвищення кваліфікації є порівняно гнучким. Час на відпочинок, особисте життя та сім’ю, звісно ж, залишиться. Онлайн-курс можна проходити в будь-який вільний та зручний для вчителя час.

Що стосується очних сесій, то перша, яку для різних груп викладачів проводять з 15 лютого по 6 березня, триватиме всього 2 дні.

Друга сесія запланована на березень-квітень і триватиме 3 дні. Найімовірніше, вона проходитиме в період весняних канікул.

Третя сесія відбудеться в травні-червні, триватиме 5 днів і, швидше за все, також у канікулярний період.

Точні графіки варто уточнювати в місцевих інститутах післядипломної педагогічної освіти.

Міф №3. Не залишиться часу готуватися до уроків

Частково пояснення щодо цього міститься в попередньому пункті. Додам, що графік навчання не є занадто щільним та виснажливим.

Щодо подальшої роботи — поспілкуйтеся з тренерами НУШ, яких підготувало МОН у партнерстві з ГС «Освіторія». Або ж із вчителями пілотних шкіл — у кожній області є і ті, і ті.

Вони вже на практиці відчули, скільки часу та сил займає робота за концепцією НУШ. Спершу дійсно непросто, потрібно переналаштуватися, постійно готуватися до уроків тощо. Але з часом процес стає легшим.

Тим більше що за 2017/2018 навчальний рік вже було і ще буде напрацьовано багато корисних методичних матеріалів, які й надалі можна використовувати. Їх регулярно викладають на сайті Нової української школи.

А влітку вже будуть підготовлені й оновлені підручники та посібники.

Міф №4. Якщо вчитель не пройде курс, його відразу звільнять

За інформацією МОН, усі вчителі, які набиратимуть перші класи на 2018/2019 навчальний рік, матимуть можливість пройти підвищення кваліфікації впродовж всього 2018 року. Звісно, бажано та рекомендовано віднавчатися до початку нового навчального року.

Але якщо є об’єктивні причини (наприклад, стан здоров’я), пройти навчання можна буде й восени. До того ж навчання можна буде проходити в декілька спроб.

У випадку якщо вчитель не зможе успішно пройти курси підвищення кваліфікації за новою програмою та отримати відповідний сертифікат, він не зможе викладати в перших класах.

Однак такі вчителі мають право працювати в інших класах молодшої школи (починаючи з другого), а також повторно пройти курс і взяти перший клас уже через рік.

Міф №5. Вчителі оплачуватимуть проїзд до інститутів післядипломної освіти з власної кишені

Це питання поки не повністю прояснене. Кошти на підвищення кваліфікації ІППО отримають лише в березні, і що саме закладено в цей бюджет — не до кінця зрозуміло.

Точно закладені кошти на матеріальне забезпечення тренінгів та оплату праці тренерів, а з приводу учасників — невідомо. Поки тренери проводять тренінги переважно на місцях або самі виїжджають у райони: так виходить економніше, ніж усіх звозити в одне місце.

Міф №6. Онлайн-курс зарахують лише тим, хто набере 100% прогресу

Ні, мати 100% правильних відповідей — не обов’язкова умова. Для зарахування успішного проходження курсу достатньо мати від 60% успішності. Нічого страшного в такому результаті немає, курс вважатиметься складеним.

Крім того, курс доступний необмежено в часі та кількості переглядів — до матеріалів модулів можна повертатися, коли є потреба, зберігати їх, передивлятися, робити скріншоти чи конспекти.

І навіть якщо вчитель набрав менше 60%, він зможе пройти курс повторно, влітку.

Зауважу, що найбільшу вагу матиме фінальний тест на завершення всього курсу.

Поділитися цією статтею
Автор: