Уже 14 областей України відновили навчання. Формат — переважно дистанційний, а за основу МОН пропонує брати уроки Всеукраїнської школи онлайн. Але як налагодити комунікацію та керувати онлайн-навчанням максимально ефективно? Вчителька української мови та літератури, фіналістка Global Teacher Prize Ukraine 2021 Лідія Насонова розповідає про 5 незамінних функцій Viber, які полегшать освітній процес учителя та учнів.

Функція #1: реакції

Реакції — це хороший інструмент для зворотного зв’язку. Я використовую реакції, щоб зрозуміти, чи дійшла інформація, чи учні погоджуються з нею або мають іншу думку. Для того щоб не перевантажувати чат, я пишу повідомлення на кшталт «Чи все зрозуміло з цієї теми?» і миттєво збираю фідбек. Також за допомогою реакцій можна голосувати: варто просто закликати учнів поставити смайли «за» чи «проти» біля певного меседжа.

Функція #2: згадування через @

Для багатьох людей спілкування в чатах — це стрес. А декого просто дратують постійні сповіщення, особливо коли чатів багато. Саме тому учні вимикають сповіщення і, як наслідок, можуть пропустити цінну для себе інформацію. Тут на допомогу приходить ця незамінна функція. Людина, згадана через @ у чаті, отримає сповіщення, навіть якщо вони вимкнені. Цю функцію варто застосовувати в термінових ситуаціях: рішеннях, допомозі в класі, необхідності щось підійти зробити в певний момент.

Функція #3: закріплення

Чати мають проблему: важлива інформація в потоці повідомлень може швидко загубитися. І тут є два варіанти. Можна створити канал без можливості коментування. Або ж можна закріпити її вгорі з доступом до обговорення. У чатах та каналах ми зазвичай закріплюємо розклад занять або зведений Google-документ з усією важливою інформацією.

Функція #4: нотатки

Я використовую нотатки для планування занять. У мене Viber синхронізований на комп’ютері та телефоні, що дуже зручно. У блокноті я розробляю план уроку, а вже в нотатках додаю необхідні файли та посилання. А безпосередньо на занятті відкриваю та показую дітям. Також дуже легко повернутися до потрібних матеріалів і за потреби переслати їх батькам або відсутнім учням.

Функція #5: пошук у чаті

Як я вже згадувала, основний недолік чату — те, що інформація губиться. Не завжди є час та можливість читати всі повідомлення. Тут на допомогу приходить пошук за ключовими словами. Важливий момент: ці слова необхідно додавати ще на етапі написання повідомлень. Наприклад, якщо я пишу оголошення про якусь подію чи важливий меседж, я додаю захід, діти, навчання, тренінг, семінар — залежно від контексту. Також зручно використовувати пошук за матеріалами. Скористатися ним можна, натиснувши на фотографії людей. Тут можна віднайти посилання, фото, відео. Як показує досвід, часто в чат надсилають багато фотографій. Лайфхак: для добірки фото теж додавайте ключові слова (скажімо «Фото Останній дзвоник 2022»).

Матеріал реалізований у партнерстві з «Вайбер Україна». Підписатися на Viber-канал «Освіторії» можна за посиланням: https://cutt.ly/cA0gAY0.

Поділитися цією статтею