В умовах війни багато шкіл вже відновили дистанційний навчальний процес. Зокрема Всеукраїнську школу онлайн щодня відвідують понад 100 000 користувачів. Якщо ви ще не зробили її інструментом для онлайн-навчання, то радимо прочитати цей матеріал.

Найпопулярнішим додатковим інструментом для онлайн-навчання залишається Viber. З його допомогою можна не тільки оцінювати без оцінок і давати дітям фідбек, а й виконувати разом з учнями творчі завдання. Про те, як це зробити, розповіли фіналісти Global Teacher Prize Ukraine Наталія Голоднюк та Олександр Черкас.

Чому саме Viber?

Наталія Голоднюк

Viber для мене і моїх дітей — першочерговий майданчик для комунікації.

Із кожним своїм класом учнів я маю групу у Viber. Для чого?

По-перше, це швидкий спосіб зв’язатися з дітьми. По-друге, це не лише про комунікацію, а й про використання значно ширших опцій і, відповідно, про внесок у вивчення іноземної мови.

За допомогою Viber мені вдалося швидко й безкоштовно зібрати в одному місці всіх учнів та учениць з метою налагодити швидкий зв’язок, обмін навчальними матеріалами та різною інформацією. Саме цей застосунок дозволяє миттєво ділитися будь-якою інформацією в електронному форматі, який наразі для багатьох дітей є більш звичним, ніж будь-який інший. Viber — крутий помічник в організації віртуального простору (для обміну домашніми завданнями, під час опитування для оцінки рівня знань).

Олександр Черкас

Оцінюємо без оцінок: створюємо опитування та вікторини

Вікторини у Viber — це чудова альтернатива Google Classroom. Поясню чому.

По-перше, учні використовують Viber на постійній основі. Це додаток, у який вони заходять із такою ж регулярністю, як і в Instagram. Тому висока ймовірність, що будь-який тест, створений тут у форматі вікторини, буде сприйматися учнями краще.

Вікториною може бути будь-яка тема: словниковий запас чи граматичні знання. Наприклад, діти отримують речення з пропущеним словом, яке вони мають обрати із запропонованих опцій. Або можна дати слово, а на вибір — варіанти його значення.

Можна поєднувати Viber з роботою в Zoom, Teems. Наприклад, після розповіді на певну тему швидко створити опитування чи вікторину у Viber і миттєво отримати фідбек. Це все зручно і просто. Режим вікторини в опитуваннях у груповому чаті класу дозволяє легко перевірити рівень знань серед дітей з певної теми. Після того, як я створю вікторину в груповому чаті, іншим учасникам й учасницям відразу буде видно, скільки людей обрало кожний варіант. Лише після участі в опитуванні можна побачити, який варіант був правильним і короткий опис чому. Кожна відповідь вікторини у спільноті є прихованою. Але можна побачити загальний відсоток відповідей, якщо створювати вікторину в груповому чаті. Саме ця функція застосунку є корисною, з її допомогою можна перевірити розуміння або думку дітей, провести інтерактив на різні теми.

Креативний підхід: ідеї творчих завдань для учнів у Viber

Також інколи практикую вправу «Напиши вчителю». На уроках розвитку комунікативних умінь ми часто пишемо короткі есе. Пропоную дітям вчитися правильно писати і надсилати повідомлення в цьому застосунку. Вони оформлюють свої роботи, друкують і надсилають мені в приватних повідомленнях. Потім я перевіряю, зазначаю про помилки, дитина за допомогою функції редагування їх виправляє і створює правильний текст. Такі формати роботи осучаснюють й урізноманітнюють освітній процес.

До того ж варто згадати про можливість надсилати аудіоповідомлення. Використовую це під час написання навчальних і словникових диктантів, переказів. Чудово ще використовувати цей застосунок для перевірки поезії напам’ять. Можна зідзвонитися з кожною дитиною окремо й послухати, як вона декламує вірш, або задати записати читання вірша на відео.

Ще колись гралися з наліпками в застосунку: так діти розвивали творчий підхід.

Більше про те, як використовувати Viber для ефективної дистанційки, можна знайти за посиланням. Матеріал реалізований у партнерстві з «Вайбер Україна». Підписатися на Viber-канал «Освіторії» можна за посиланням: https://cutt.ly/cA0gAY0.

Поділитися цією статтею