Вчителі майбутнього: 5 ідей від освітнього гуру Арманда Дусе

Зірка світової освіти Арманд Дусе незабаром завітає до Києва

Арманд Дусе — провідний міжнародний експерт в галузі освіти, коуч, педагог, автор книжок-бестселерів. А ще він — учитель зі світовим ім’ям, один із півфіналістів світової премії Global Teacher Prize. Незабаром Арманд Дусе приїде до України, де виступить на Київському Міжнародному Економічному Форумі та проведе зустріч в Освіторія Хабі.

Знайомтеся, Арманд Дусе

То чим відомий Арманд Дусе? Ось декілька з його численних досягнень:

  • Впровадив програму тестування, щоб більше 300 учнів могли усвідомити свої сильні та слабкі сторони та те, як вони найкраще навчаються, оцінюючи свій інтелект, риси та характеристики особистості.
  • Зібрав кошти менш ніж за місяць, щоб впровадити технології в його клас, включаючи iPad, Macbook, iPad, Apple TV, відеокамери та інші пристрої.
  • Відбудував пошкоджений клас, організувавши центри мозкового штурму з переробленими партами, на яких студенти можуть писати маркерами під час групової роботи.
  • Залучив міжнародну увагу до своєї школи, перетворивши її на «Хогвартс», щоб оживити книги Гаррі Поттера, заохотити до читання та покращити грамотність учнів.
  • Стає прикладом. У своїй кампанії «Залізна воля — що ти будеш робити», щоб заохотити учнів активізуватися, він пробіг 30 км підряд протягом 30 днів. У кампанії брали участь 13 шкіл, 2500 учнів та понад 5000 членів громади.
  • Ввів такі технології, як крокоміри та додатки для здоров’я в уроки фізичного виховання, щоб учні могли стежити за своїм прогресом, покращувати здоров’я та фізичну форму.

Колись Арманд прийшов працювати до канадської школи в місто Нью-Брунсвік вчителем фізичного виховання та оcнов здоров’я у 6–8 класах. До цього в нього була успішна кар’єра в бізнесі, та його цінності змінились.

Нагороджений за досягнення у викладанні історичних дисциплін та видатний внесок у професію вчителя. Почесний педагог Apple, посол освітніх програм Teach SDGs. Також спортсмен та успішний тренер у багатьох видах спорту.

Зустрінемося в Києві

8 листопада Арманд Дусе виступить на освітній панелі під час Київського Міжнародного Економічного Форуму. Також спікерами там будуть Ганна Новосад, Зоя Литвин, Ольга Харасахал, Ілля Лаурс, Арі Покка.

«Освіторія» організовує унікальну зустріч із освітнім гуру у своєму новому Хабі. На ній експерт розповість про освіту в цифрову епоху.

9 листопада в Освіторія Хабі Арманд розповість про виклики цифрової епохи як для педагогів, так і для батьків. Які ж існують підходи до навчання сьогодні, аби персоналізувати освіту для кожного учня? Ця зустріч покаже можливі рішення за допомогою дизайн-мислення, культури, партнерства у громаді та інтеграції технологій у навчання.

Зареєструватися на подію
можна тут


Яка роль учителя у новому мінливому світі?

Арманд Дусе — автор книжок про покликання сучасного вчителя та особливості викладання під час четвертої індустріальної революції — «Teaching Life: Our Calling, Our Choices, Our Challenges», співавтор бестселера «Teaching in the Fourth Industrial Revolution: Standing at the Precipice».

Які його ідеї викликали найбільший резонанс у всьому світі? Ми вибрали декілька ключових цитат.

  • Як це сьогодні — бути вчителем?
    Навчання інших — це професія, яка повинна відповідати мінливому світу. Від нових технологій та реформ навчальних програм до приватизації та зміни клімату — викладачі перебувають на передовій складної системи, яка має величезні наслідки для майбутнього. І вчителі в цьому контексті дуже вагомі.
  • Чому такою важливою є співпраця?
    Справжня співпраця дуже важка. Більшість наших учнів вважають, що вони співпрацюють (колаборація), але те, що вони насправді роблять, — це взаємодія (кооперація). Кожен з них працює над частиною проєкту, не впливаючи на результати інших. Часто це дуже схоже на складальну лінію. Взаємодія (кооперація) — це модель навчання промислової епохи освіти. Проти співпраці — шляху спільного створення, коли невідомо насправді, що ми будемо розвивати… Справжні інновації! Співпраця — це розширення ідей через обмін ними, обговорення та вдосконалення.
  • Вчителі ізольовані?
    Це професія, яка досі не дає можливості контактувати з однолітками. Я вважаю, що це один із каменів спотикання для творчості та інновацій, тому що коли вчителі налагоджуватимуть мережу з однолітками, настане магія. Мережа — це термін, який панує у світі ділових відносин, але в освіті майже не згадується. Потрібно налагодити мережу, розвиваючи стосунки з колегами з усього світу, що, я впевнений, створить дуже цікаві спільні освітні проєкти.

«Навчання в час четвертої промисловій революції: стоячи над безоднею»

У книзі Арманд став, зокрема, автором розділу «Навчи мене: профіль учня». Він говорить про основні знання, компетенції, навички із конкретною метою, характер сучасних класів і дає практичні рекомендації, як впровадити в навчання цілісний підхід.

«Вчительське життя: наше покликання, наш вибір, наші виклики»

«У цій захопливій книзі Арман Дусе дає чітку дорожню карту, як відстоювати зміни, орієнтовані на навчання в розвиненому технологіями суспільстві. Автор приносить голоси вчителів у глобальну бесіду про реформування освіти. Він пропонує втілювати в класі дизайн-мислення, інтегрувати технології та цілісну освіту на основі компетентностей, соціально-емоційного навчання та грамотності загалом. Завдяки інноваційним ідеям у цій книзі, освітяни можуть створити фундамент для стійкого, чесного, прозорого лідерства та працювати над створенням справжньої спільноти місцевого та глобального навчання», — йдеться в анотації до книги, що видана в травні 2019 року.

Поділитися цією статтею