Вчителі і літо: 9 ідей для натхнення та відпочинку

ЗНО позаду, ваші учні успішно вступають до університетів, а про журнали можна не думати до вересня. Нарешті вчителі мають час для себе. Але не варто забувати про саморозвиток. Літо 2021 обіцяє освітянам чимало цінних можливостей. Можна озвучити свою велику ідею на Ideas Fest в Одесі, підвищити кваліфікацію на EdWay, номінуватися на Global Teacher Prize, прокачати англійську. Всього не перелічити, але обрати щось для душі — радимо неодмінно.

Місія: Поділитися зі світом своєю великою ідеєю на Ideas Fest

Impact Hub Odessa та Aspen Institute Kyiv 21–23 серпня проведуть фестиваль ідей Ideas Fest в Одесі.

Фестиваль Ідей — це майданчик, де небайдужі лідери, мислителі та практики вступають у рівний діалог, обмінюються ідеями, надихаються, ставлять запитання та шукають на них відповіді. І все це неквапливо та біля моря.

Під час Фестивалю Ідей 2021 відбудеться спеціальна подія — презентація ідей та проєктів у форматі «Відкритий мікрофон». Подати заявку на участь може будь-яка людина, що має ціннісну ідею або проєкт. Можливо, світ має почути саме ваш великий освітянський задум? Не вагайтеся — діліться! Зареєструватись можна ТУТ.

Місія: Підвищити кваліфікацію на EdWay

Хіба літо — перешкода для професійного розвитку? Нова освітня платформа EdWay пропонує педагогам України 124 можливості для підвищення кваліфікації.

Усе, що вам потрібно — зареєструватись на платформі, активувати власний кабінет та знайти програми, які цікавлять найбільше.

ТОП-7 напрямів підвищення кваліфікації:

  1. Використання інформаційно-комунікативних та цифрових технологій в освітньому процесі, включаючи електронне навчання, інформаційну та кібернетичну безпеку
  2. Емоційно-етична компетентність
  3. Інклюзивна компетентність, створення безпечного та інклюзивного освітнього середовища
  4. Мовленнєва, комунікаційна компетентність
  5. Психолого-фізіологічні особливості здобувачів освіти певного віку, основи андрагогіки
  6. Розвиток професійних компетентностей (знання навчального предмета, фахових методик)
  7. Розвиток управлінської компетентності

Місія: Стати найкращим вчителем України за версією Global Teacher Prize Ukraine

Ми не повіримо, що ви педагог і досі не чули про освітній «Оскар для вчителів» — Global Teacher Prize Ukraine. Вчителі отримують народне визнання, подорожують на освітні форуми в різні куточки світу, а переможець забирає додому приз — чверть мільйона гривень. «Та щось натхнення подати заявку досі немає…» — кажете ви собі. Або: «Та я вже подавався(лась), але в Топ-50 чи Топ-10 не увійшов(ла)». Любі вчителі! Навіть переможець премії минулого року Василь Дяків здобув зоряну статуетку і приз не з першого разу. Те саме можна сказати і про багатьох фіналістів, які з кількох спроб потрапили в десятку найкращих учителів України. Їхні захопливі історії читайте ТУТ. Обіцяємо, натхнення з’явиться!

Важливо: дедлайн прийняття заявок на Global Teacher Prize Ukraine — до 1 серпня 2021 року.

Місія: Прокачати англійську з Cambridge Assesment

Cambridge Assesment — частина Кембриджського університету. Центр розробляє найбільш визнані кваліфікації для людей, що вивчають та викладають англійську у світі. Можете обрати один із курсів, які пропонує центр, та покращити знання і навички, щоб швидше просуватись кар’єрними сходинками.

Усі педагогічні кваліфікації Cambridge Assesment відповідають кембриджській системі викладання англійської мови, а екзамени Cambridge English базуються на просунутих дослідженнях найбільшої команди тестологів та лінгвістів у світі.

Місія: Культконсервація

Кінець весни, літо й початок осені дають нам можливість набратись культурних вражень наживо. Міста не зачинені на карантин, а до України приїздять артисти з-за кордону, що видається неймовірною екзотикою після довгих місяців локдаунів. Відшукайте щось і для своєї душі, аби «законсервувати» прекрасні спогади бодай трішечки наперед.

Що дивитись?

Прогресивне кіно на ОМКФ в Одесі

ОМКФ, або ж Одеський міжнародний кінофестиваль — один з найбільших глядацьких кінофестивалів у Східній Європі та шалена втіха для кіноманів і поціновувачів інтелектуального кіно.

Цьогоріч на власників восьмиденного абонемента ОМКФ з 14 по 21 серпня чекають ексклюзивні прем’єри українських фільмів, гучні світові фестивальні хіти від Санденс до Берлінале і Канн, зустрічі з режисерами та сценаристами, майстер-класи від професіоналів кіноіндустрії.

Фішка кінофесту 2021 — урочиста церемонія закриття, що вперше в історії відбудеться просто неба на Потьомкінських сходах 21 серпня. Кожен охочий зможе наживо побачити вручення нагород лауреатам та подивитися стрічку «Малюк» Чарлі Чапліна, якій цьогоріч виповнюється 100 років.

Що слухати?

Улюблених співаків на фесті «Файне місто» в Тернополі

Цей крутий музичний фест стартує 27 липня в Тернополі й триватиме аж до 1 серпня. Тож якщо ви не змогли відвідати київський Atlas Weekend — радимо придивитись до артистів «Файного…». Хедлайнери: GO-A, The Hardkiss, Anacondas, 5`nizza, Me and That Man, ТНМК, Друга ріка, Один в каное та інші таланти української й міжнародної сцени.

А як щодо театру?

«Ефект Ба»

Про театр ми теж не забули! Тільки цього липня у вас є класна можливість поєднати відвідини вистави та участь у благодійному проєкті. Йдеться про виставу «Ефект Ба» з харизматичним Олексієм Вертинським у головній ролі.

«Коли літак падає, час змінює звичний біг. А якщо уповільнити його до 140 хвилин і просто поговорити?» Саме це й відбуватиметься на сцені Жовтневого палацу в Києві 18 липня. Усі кошти за придбані квитки підуть на проєкти благодійного фонду «Життєлюб», який допомагає людям похилого віку.

Місія: Оздоровитись і повчитись

Освітня подорож до Туреччини

Освітні десанти в реаліях літнього постлокдауну — рідкість. Тож рекомендуємо звернути увагу на виїзну подію в Міжнародній літній школі для освітян — «Інструменти комунікації для освітян у цифрову епоху».

На вас чекає проживання й щоденні зустрічі з морем у колоритних і геть нетуристичних містечках — Сафранбол, Амасра, Чакраз, а ще — екскурсія в гори і тренінги, після яких отримаєте сертифікат про підвищення кваліфікація на 45 годин. Детальний розклад і вартість подорожі можна подивитись тут.

Місія: Взяти участь у конкурсі ініціатив Fixing the Future

Fixing the Future — це конкурс ініціатив, що змінюють світ на краще. У ньому запрошують взяти участь агентів змін та організації, що керують ініціативами з метою створення кращого майбутнього.

Що потрібно зробити?

Запропонувати рішення для позитивних змін у сферах освіти, харчування, охорони здоров‘я, клімату, культури, соціального сектора, технологій, економіки. Також ви можете податися з інноваційною ідеєю або проєктом, що вже існує.

Які винагороди?

У конкурсу немає дедлайну, проте що раніше ви подасте свою ініціативу, то більше людей зможуть про неї дізнатися. Кінцевий термін подання заявок — 31 грудня 2021 року.

Місія: Пройти безкоштовний курс про підвищення кваліфікації на Prometheus

Цей курс розробили для учасників процесу підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти: від педагогічних працівників, педагогічних рад до суб’єктів підвищення кваліфікації та Державної служби якості освіти України.

Старт — 31 серпня 2021 року

Представники Міністерства освіти і науки та всіх груп учасників процесу підвищення педагогічної кваліфікації на конкретних прикладах розкажуть, як і де обирати програми підвищення кваліфікації, на що звертати увагу під час розробки таких програм, як укладати плани для ЗЗСО, як заповнити всі необхідні документи та загалом як найкраще спланувати професійне зростання педагогів — з урахуванням усіх потреб та фінансових можливостей.

Місія: Легко та продуктивно використовувати сучасні інтернет-ресурси

У цьому вам допоможе онлайн-марафон «Професійне зростання педагога: нові можливості та інструменти». Загалом марафон триватиме 5 днів, але пройде в різних числах останнього літнього місяця — з 17 по 30 серпня. Усі педагоги, які пройдуть марафон, отримають сертифікат про 15 академічних годин підвищення кваліфікації.

Поділитися цією статтею