Напередодні Дня вчителя 2 жовтня зустрічайте на Софійській площі грандіозну освітянську подію — 5-та ювілейна премія Global Teacher Prize Ukraine 2021! Переможця чи переможницю оберуть з-поміж десяти амбітних вчителів-ентузіастів. Для кожного з них це шанс отримати грошову винагороду у 300 тисяч гривень, поїздку на світовий форум Global Education and Skills Forum та за підтримки ГС «Освіторія» втілити свій освітній проєкт. То хто є хто в нашій золотій десятці фіналістів? Та які прадавні українські символи допомагають їм творити освітні дива щодня?

Незалежні від обставин: Як Валентина Гатальська, Павло Віктор і Гліб Репіч навчають дистанційно не менш ефективно, ніж у класі

Незалежну державу будують незалежні вчителі та їхні учні. Попередній рік поставив багатьох перед складною реальністю, коли навчання можливе часом лише в дистанційному форматі. Але Гліб Репіч, Валентина Гатальська та Павло Віктор виклики сприймають як нові можливості. Вони впевнені: справжня незалежність — це також незалежність від обставин. Талановиті вчителі віднайшли формати, що дозволяють вчитися «на повну» навіть перед монітором комп’ютера — ніби перед чарівним дзеркалом з казок. А може кожен з них справді володіє чарівним дзеркалом, яке показує їм, що потрібно учням?


Незалежні майстри саморозвитку: Як Оксана Хомич та Оксана Єрохіна підвищують престиж професії вчителя

Вчителька початкових класів Оксана Хомич та вчителька англійської мови Оксана Єрохіна здобувають гранти і стажуються в освітніх супердержавах. Ведуть YouTube-канали й створюють сотні годин онлайн-курсів. Ділитися досвідом для них дорівнює сприяти змінам у країні. Фольклорний символ фіналісток — сокіл. Цей птах із прадавніх часів є українським символом світла, сміливості та духу. Він усюди літає та все бачить. Можливо, саме ця чарівна істота допомагає освітянкам підкорювати освітній небосхил?


Майстри гри: Як Юлія Должанська, Артур Пройдаков та Ганна Бут навчають граючись

Юлія Должанська, Артур Пройдаков та Ганна Бут — справжні майстри гри. Вони доводять: навчання може і має бути захопливим і драйвовим. У народних українських казках чарівна скрипка була магічним помічником героя: вона давала енергію та наснагу для добрих справ, закликала до гри і творчості. У кожного із цих фіналістів є своя чарівна вчительська скрипка, завдяки якій навчання стає радісним і творчим.


Мудреці інтегрованого навчання: як Богдан Завидовський і Лідія Насонова наближають школу до реального життя

Пам’ятаєте казку про яйце-райце? Воно вміщує у собі Всесвіт, це символ гармонії та невичерпної енергії. Фіналісти премії Global Teacher Prize Ukraine 2021 Богдан Завидовський та Лідія Насонова, здається, почерпнули мудрість саме із цього прадавнього джерела. Пан Богдан впроваджує власну формулу інтегрованих дисциплін SEPIA та розвиває в учнів не лише тверді, а й м’які навички. Вихованці пані Лідії створюють сайти з подкастами, пишуть фанфіки для соцмереж та розігрують на уроках історичні епохи. 


Як навчати незалежних: лайфхаки та секрети від фіналістів Global Teacher Prize Ukraine 2021

Сучасні діти — незалежні, бунтарські та сміливі. Вони виросли із гаджетом у руці та прийняли виклик онлайн-освіти. Як їх навчати та мотивувати? Які методики, секрети та лайфхаки допоможуть вчителю знайти до них ключ? Непересічним досвідом діляться драйвові фіналісти Global Teacher Prize Ukraine 2021. Дуже радимо прочитати.

Поділитися цією статтею