На наших із вами очах відбувається перехід до моделі освітнього процесу, яка поєднує можливості традиційної та електронної форм навчання. Наш світ — «змішаний», і значна частина нашого повсякдення, у тому числі навчання, у майбутньому проходитиме у віртуальному середовищі. Хоча технології ніколи не замінять вчителя, педагогам варто пам’ятати: вчителі, які використовують технології, замінять тих, хто не використовує. 

За чи проти? 6 плюсів і мінусів дистанційного навчання, які нам треба обговорити

Батьки, вчителі, освітні експерти не можуть дійти до спільного знаменника: «дистанційка» навчить світ опановувати технології та берегти енергію й час чи поцупить у дітей цінне живе спілкування з педагогами? Озвучуємо 6 основних переваг і недоліків формату навчання, який залишиться з нами надовго.


4 секрети щасливого вчителя дистанційного навчання

Що чекає на учнів та вчителів 1 вересня — довгоочікуване повернення в шкільні класи, змішане навчання чи новий дистанційка-челендж? Ми поки що не маємо зрозумілої відповіді на це питання, але пропонуємо не панікувати і прийняти те, що вже сталося: онлайн-формат став невід’ємною частиною освіти. Поради досвідчених іноземних педагогів, які допоможуть вам стати щасливим і майстерним онлайн-вчителем — у статті.


Встигнути до 1 вересня: 5 важливих речей, які треба зробити батькам школярів і студентів

Майбутній навчальний рік позначений невизначеністю: ніхто не може передбачити, який саме формат навчання очікує на дітей та вчителів у вересні. Але підготуватися цілком можливо: прокачати навички самоорганізації, потренуватися працювати з цифровими інструментами та налаштувати себе на спокійне і продуктивне навчання. Радимо 5 «must do», які точно допоможуть згладити перехід на змішане навчання чи повноцінну «дистанційку». 


Уроки догори дриґом: як і навіщо вчителю застосовувати змішане навчання

Батьками змішаного навчання називають педагогів-хіміків Аарона Самса та Джонатана Бергмана. Вони страшенно втомилися щодня стовбичити майже годину біля дошки, пояснюючи новий матеріал. Тому ідея записати лекції на відеокамеру та опублікувати їх в інтернеті здавалась у цьому плані порятунком! Що було далі? Розповідаємо все найцікавіше про теорію змішаної форми навчання.


Всеукраїнська школа онлайн: Як використати телеуроки для змішаного навчання

Перевернутий клас — це модель змішаного навчання, коли прості пояснення чи завдання учні засвоюють і виконують самостійно, а найскладніше роблять з допомогою і під контролем вчителя. Телеуроки якнайкраще підходять для цієї моделі навчання — вони виконуватимуть роль пояснення матеріалу: учень має самостійно переглянути телеурок і засвоїти пояснення теми. Як вибудувати змішаний урок, залучаючи готові відеоуроки від Всеукраїнської школи онлайн? Детальна інструкція — у матеріалі.

Поділитися цією статтею