Станьте майстром інтерактиву: 25 онлайн-генераторів завдань

Зображення: Icons 8

Підготовка до уроку з’їдає весь ваш час? Маємо ідею. І не одну, а 25! Зібрали для вас прості безкоштовні онлайн-генератори інтерактивних завдань, ребусів та інших цікавинок для кожного уроку. Станьте майстром інтерактиву за лічені хвилини.

Онлайн-генератори

Такі сервіси у кілька кліків перетворюють будь-яку інформацію у відповідний формат. З їхньою допомогою можна автоматично визначати дати уроків, створювати різнотипні дидактичні завдання, оформляти документацію відповідно до чинних вимог.

Генератор дат — це справжня знахідка для кожного вчителя. З його допомогою можна швидко визначити всі дати уроків на півріччя під час складання календарного плану.

Для того щоб система автоматично показала всі дати уроків на півріччя, необхідно вручну вказати початок та кінець семестру, а також обрати дні тижня, в які призначені відповідні предмети за розкладом.

Генератор QR-кодів — онлайн-інструмент, який дозволяє створити графічний шифр з будь-якого посилання чи інформації (URL, номер телефону, контактні дані, певний текст, календар, геолокація).

Кожен проєкт можна персоналізувати — змінити колір, додати логотип, рамку, а також зберегти в будь-якому з трьох форматів (PNG, JPEG чи SVG).

Цей ресурс стане в пригоді для створення віртуальної бібліотеки у класі чи коридорі школи, для оформлення домашніх завдань чи завдань квесту. Також його можна використати для створення учнівських проєктів (наприклад, лепбуку, коміксу, постеру, інтелект-карти тощо), де за допомогою QR-кодів вказати посилання на тематичні відео, книги, сайти з цікавими фактами.

Формат QR-кодів допоможе організувати для школярів змістовну і невимушену екскурсію, яку вони зможуть самостійно відвідати в будь-який час. Наприклад, у QR-кодах можна зашифрувати цікаві факти про історію закладу, його визначні події, відомих випускників.

Скануючи такі шифри, учні зможуть більше дізнатися про історію власної школи та долучитися до корпоративних цінностей навчального закладу.

Генератор ребусів — зручний сервіс для створення яскравих класичних та математичних ребусів різного рівня складності. Усі завдання можна створювати українською, англійською або іншими мовами.

До будь-якого автоматично згенерованого шифру можна дібрати інші варіанти зображення. Кожен проєкт можна завантажити у форматі PNG.

За допомогою ребусів можна створювати цікаві графічні головоломки, в яких зашифровувати терміни, назви, імена літературних героїв, історичні події, крилаті вислови. Завдання, створені за допомогою цього генератора, допоможуть розвинути логічне мислення, а також урізноманітнити будь-який урок.

Генератор різноманітних завдань для школярів — це надзвичайно корисна добірка, що включає 19 цікавих генераторів, серед яких створення кросвордів, філвордів, анаграм, прописів, а також різних типів математичних завдань.

За допомогою будь-якого шаблону можна швидко згенерувати індивідуальні завдання різного рівня складності — як для дошкільнят, так і для старшокласників. Кожне з них можна одразу друкувати, а також зберігати у форматі PDF.

Генератор пазлів — цей сервіс дозволяє створювати з будь-яких зображень мозаїки, що містять від 4 до 300 елементів. Для створення пазлів можна використовувати зображення з бібліотеки платформи, а також завантажувати власні ілюстрації.

Кожну мозаїку можна складати або безпосередньо в межах платформи, або роздрукувавши пазли на папері. Кожен елемент можна вирізати за його контурами.

Складання пазлів розвиває дрібну моторику, зосередженість та логічне мислення, тому корисне як для малечі, так і для дорослих.

За основу для пазлів можна обирати не лише абстрактні зображення чи малюнки. У них можна зашифровувати певні відомості, які учні зможуть розгадати лише зібравши повну картинку.

Наприклад, можна запропонувати школярам, склавши пазл, визначити, хто з видатних особистостей на ньому зображений, та пригадати цікаві факти з їхнього життя (це можуть бути письменники, науковці, політичні діячі, літературні герої, мандрівники тощо).

У пазлах можна «приховати» певний ключ для переходу до наступного етапу квесту. Наприклад, скласти пазл, на якому позначена певна дата; текст, який потрібно розтлумачити; номер телефону того, хто надасть наступну підказку; ребус, у якому зашифроване певне слово.

Генератор цитат на листівках — ресурс, за допомогою якого ви створите яскравий мотиваційний постер із крилатою фразою або цитатою. Функціонал сервісу дозволяє завантажувати довільну ілюстрацію для фону. Окрім того, у бібліотеці сервісу міститься близько 6 тисяч високоякісних світлин, кожну з яких можна обрати за основу та згодом додати потрібний текст.

Кожну листівку можна редагувати — змінювати відтінок, фон, шрифт, колір, розмір, розміщення тексту. Цей інструмент перетворить вивчення приказок, прислів’їв чи сталих виразів іноземною мовою на веселу розвагу.

Генератор бібліографічного списку — надзвичайно корисний інструмент для оформлення переліку використаної літератури чи власного доробку згідно з чинними українськими та міжнародними стандартами.

Цей сервіс стане в пригоді школярам, студентам, педагогам, аспірантам, науковцям та іншим авторам. Інструмент суттєво зекономить час, який зазвичай витрачається на пошук актуальних вимог до оформлення різних типів джерел інформації.

Онлайн-конструктор LearningApps

Це мультимовна освітня платформа, у межах якої можна безкоштовно створювати цікаві інтерактивні завдання та онлайн-ігри для дошкільнят, школярів та студентів. Окрім того, для роботи зі своїми учнями ви знайдете тут готові завдання, які створили ваші колеги з усього світу.

У бібліотеці LearningApps є безліч вправ різного рівня складності у 33 категоріях — українська мова, іноземні мови, історія, фізика, математика. Будь-яке завдання бібліотеки можна редагувати, адаптуючи його для своїх учнів. Для цього попередньо необхідно зареєструватися та додати відповідну вправу у свій профіль.

Щоб створювати власні розробки «з нуля», після реєстрації необхідно обрати потрібний шаблон (пазли, тести, кросворди, інтерактивні зображення, онлайн-ігри, стрічки часу) та заповнити поля відповідним контентом.

Платформа LearningApps дозволяє педагогу отримувати зворотний зв’язок від своїх учнів — бачити, хто і коли виконав завдання, скільки це зайняло часу, та аналізувати автоматичні оцінки (якщо ця опція була обрана в налаштуваннях).

Щоб учні змогли зайти на платформу та долучитися до виконання, а вчитель бачив їхні успіхи, педагог попередньо створює віртуальний клас та додає прізвища й імена учнів, система ж автоматично генерує для кожного персональний пароль. Саме за цими даними кожен учень зможе приєднатися до роботи. Поширити завдання можна за QR-кодом, вбудувати на сайт, додати у Google Classroom.

Поділитися цією статтею