Сім пісень, які варто поставити на шкільній лінійці

Вже наступного тижня у школах України пролунає перший дзвоник. Хоча міністр освіти і науки Лілія Гриневич казала, що треба відмовлятися від лінійок, але поки що вони залишаються. Тому ми попросили засновника і головного редактора видання про українську музику LiRoom Олексія Бондаренка скласти список пісень, які варто вмикати під час першого дзвоника.

Щоб вибрати пісні для шкільної лінійки, напевно, варто зрозуміти, яка в них мета. Якщо вірити моїм спогадам, їхнє головне завдання — або викликати світлу ностальгію, або почуття патріотизму чи гордості за школу і країну. Зважаючи на це, напевно, й варто вибирати трекліст:

Скрябін — Старі фотографії

Знаю, що вона і так вже скрізь грає, але пісня справді хороша. І із завданням світлої ностальгії вона справляється на ура.

Джамала — 1944

Неочевидне, але явне нагадування одночасно про два важливі моменти: трагедію кримських татар і ситуацію з Кримом, а також про перемогу України на міжнародній арені — Євробаченні.

ДахаБраха — Шо з-под дуба

Ця пісня, яка вже заслужила міжнародне визнання, цілком могла би періодично замінювати «Одну калину», від якої вже нападає оскома.

Хор «Смерічка»  — Водограй

Але про традиції все ж забувати не варто.

Щось із «Время и Стекло»

Мені вже складно сказати, що слухають сучасні школярі, але здається, що це має бути «Время и Стекло»  (і Ліл Морті, але його краще на лінійках не вмикати).

MØ — Final Song

Якщо не знаєте, чим закінчити лінійку, а під щось потрібно відправляти дітей до школи, то спробуйте MØ. Чудова завершальна пісня від данської співачки без конкретної прив’язки до віку слухачів.

Тарас Петриненко — Україна

Недарма цю пісню називають другим гімном. Без вічної класики — ніяк.

Поділитися цією статтею