Батьківські чати у Viber — це окремий всесвіт. Там відбувається все: сварки й примирення, народжуються ідеї, плітки та найгостріша критика системи освіти. Як ефективно спілкуватися з татами й мамами учнів? Або, навпаки, як їх відлякати, щоб не надокучали? Підготували кілька шкідливих порад, що і як писати в чат.
Виправляйте помилки
Треба розпочати з найпростішого. Чимало неосвічених батьків забувають про коми та пишуть разом «нажаль». Чого можуть навчити власних дітей ті, хто пише повідомлення з помилками? Не будьте байдужими! Виправляйте, робіть зауваження, бажано, додавайте жорсткі коментарі на кшталт: «Чого ж ви хочете від дитини? Вам би самим у моєму 6-Б повчитися». А хто ображається, той не вміє сприймати критику. І не розуміє: вчитель не здатен перестати боротися за знання під час спілкування!
Озбройтеся смайлами
Емоції та неформальне спілкування — це ж найкращий спосіб порозумітися, чи не так? Створіть у чаті теплу атмосферу: на початку, в середині та в кінці кожного речення ставте смайли. Відповідайте також спочатку лише смайлами, а потім вже пишіть слова. Усі повинні знати, які у вас зараз емоції. А як їх ще показати? Чим ще знизити войовничий градус висловлювань деяких батьків? Хіба ще яскравими картинками з котиками, тюльпанами та блискітками.
Пишіть скарги на учнів
А зараз переходимо до справи. Спільне з батьками завдання — виховувати дитину. Тож чат — місце, де треба поділитися всіма витівками учнів, не забути про помилки та дивні питання дітей. Хай батьки розділять з вами здивування від того, як ви пів години не могли зрозуміти, хто в класі нявкає, або як хтось написав на дошці відповіді на контрольну ще до того, як ви оголосили завдання.
Не соромтеся почуттів, не обирайте слів. Вигорання частіше буває в людей, які тамують емоції. Батьки повинні бути в курсі, що вас обурює.
Критикуйте всі пропозиції
Кожна пропозиція батьків — погана. Це закон життя, тому все треба критикувати та казати, що у вас є більш вдала ідея. Треба обрати форму для футбольної шкільної команди й пропонують червоно-чорні кольори? Скажіть, що форма буде синьою. Просять відкрити спортивний гурток? Будуть лише бальні танці. Головне — не вступати в дискусії, бо саме через це у чатах бувають суперечки. Просто ставте всіх перед фактом.
Вітайте всіх зі святами із самого ранку
Новий рік, Різдво, Великдень — це зрозуміло. Але у світі значно більше свят — вітайте з усіма. День водія, річниця безвізу, день меліоратора чи святого Петра — не важливо. Головне всіх привітати. Ви ж вихована людина.
Кидайте посилання. Багато посилань
Знайшли якусь новину? Навіть не думайте її перевірити, а відразу ж кидайте в чат. Також займайтеся освітою батьків: постійно кидайте тексти на зразок «5 причин, чому ваша дитина погано навчається в школі» або «Як обрати професію для 8-річного хлопчика». Усі будуть вам дуже вдячні.
Не стримуйтеся. У суперечці народжується істина
У батьківських чатах є окрема категорія людей, які люблять скандалити, звинувачують у всіх гріхах школу, вчителів та освітній процес загалом, яким завжди все не так. Їм не подобається, чого і як дітей навчають. Задачі про зайчиків та білочок для них надто дитячі, а уривки з книг, які вивчають на літературі, надто дорослі. Не треба заспокоюватися й шукати компроміс, бо вирішать, що вам можна сісти на голову! Забудьте про фрази на кшталт: «Я розумію ваше занепокоєння…» Вступайте у відкриту конфронтацію, з’ясовуйте стосунки, спробуйте поставити кривдників на місце. Заради перемоги можна ризикнути репутацією.
Для когось — Оленка, для решти — Олена Максимівна
Якщо випадково у вашому класі вчиться син кума, спілкуйтеся в чаті з рідною людиною якомога більше, дозволяйте звертатися на ти, на ім’я, згадайте спільних знайомих та справи, що не стосуються цього чата. Члени батьківського комітету для вас вже як друзі? Разом чаювали? То і з ними поводьтеся як приятелі: хай усі бачать, що у вас є «група підтримки». З рештою батьків — тон серйозний, вимагайте ввічливості. І взагалі: хай, так би мовити, дотримуються соціальної дистанції.
З’ясуйте все про родини, які не в чаті
Якщо хтось не приєднався або когось видалили з чату, треба ж зібрати про них інформацію. Що за люди? Чому осторонь оцього онлайн-життя класу? Чого тато в них так виглядає, ніби любить оковиту, чи це він просто хворий? Це офлайн не можна говорити про когось за спиною, бо це плітки. А онлайн — це публічне обговорення.
Скиньте фото журналу
У школі немає електронного журналу, а хочеться продемонструвати академічні успіхи дітей усіх і одразу? Скиньте в чат фото журналу з оцінками з усіх предметів. Так, це конфіденційна інформація, оголошувати її в класі чи на батьківських зборах не можна. Але ж про чат не написано? Тож хай, як у старі добрі часи, буде соромно батькам двієчників, а у решти розвивається дух здорової конкуренції.