«Ніч музеїв» — глобальна акція, у якій беруть участь музеї усього світу. Її мета — показати, що музей — це модне, цікаве, інтерактивне місце. А ще — це єдина нагода за весь рік потрапити у музей вночі. Освіторія підготувала для вас сімейний маршрут музеями Києва у вікенд 18 та 19 травня. І не вагайтеся, беріть дітей із собою — почати святкувати «Ніч музеїв» можна ще вдень.
Торкнутися середньовіччя
Вже вранці 18 травня посеред зали Середньовічного мистецтва у Музеї Ханенків з’явиться справжнє лицарське шатро 14 сторіччя. Це проект «Середньовіччя. Living history», який завдяки історичним реконструкторам дасть змогу відвідувачам зануритися у далеке минуле і відчути його дотик. Усі предмети — обладунки та зброя лицаря, повне вбрання дами 14–16 століття, а також середньовічні меблі — ліжко, стіл, скрині — усе це було відтворено за історичними джерелами, і усього цього можна торкатися, а на ліжку — навіть полежати. Після того, як ви відчуєте себе лицарями і дамами, гайда з дітьми на квест «Шукачі.Середньовіччя». Раптом ви не встигнете потрапити сюди у суботу 18 травня, не біда, у Ханенків святкуватимуть міжнародний День музеїв цілий тиждень.
Розгадати Київ
Чи любите ви Київ так, як його люблять у Музеї історії Києва? О 14 годині 18 травня тут проведуть особливу екскурсію Києвом межі 19-початку 20 століття. Саме тоді наше місто стало справжнім мегаполісом із населенням у півмільйона мешканців, а архітектори почали зводити знамениті київські прибуткові будинки у стилі модерн. А перевірити, як добре ви знаєте Київ, можна під час гри «Хронотоп». У музеї підготували 24 фотозагадки, до кожної є опис із зашифрованою спорудою чи місцевістю у Києві. Якщо вгадаєте будівлю, зможете знайти її на старих фото міста та порівняти із сучасним її виглядом.
Потрапити всередину картини
Національний Художній музей знається на сучасних трендах, тож на усіх фанатів селфі та сторіз тут чекає інтерактивна pop-up фотозона за картиною Олександра Богомазова «Пилярі». Так-так, можна буде узяти до рук велетенські пилки і стати персонажами одного з найвідоміших авангардних полотен України. До слова, виставку Олександра Богомазова щойно відкрили, тож не пропустіть такої нагоди: можна просто оглянути її, можна пройти тематичний квест, а можна взяти участь у майстер-класі зі скетчингу у залах з полотнами Богомазова. Для найменших гостей музей приготував цікаву мистецьку забавку — гігантські пазли робіт Миколи Пимоненка і Фотія Красицького, які можна не лише скласти, але й розфарбувати. І усе це у супроводі Dj!
Зустрітися з героями Булгакова
Вечір суботи можна провести у компанії Булгакова та героїв його творів. У дворику музею можна почаювати із домашнім варенням та смаколиками зі спеціального меню Булгакових. На першому поверсі гратиме білий рояль, а в арт-спейсі музеї виставили роботи дизайнерів Бірмінгемського університету моди -17 ілюстрацій-ескізів, створених для експозиції Музею Булгакова у Києві. Із настанням темряви музеєм та околицями гулятимуть герої романів Булгакова, тож маєте усі шанси перекинутись слівцем із Котом-Бегемотом або отримати особисте послання від Майстра.
Випити коктейлі серед муралів
Музейни арт-інтенсив можна закінчити скульптурами та коктейлем на свіжому повітрі. Центр сучасного мистецтва М17 відкриває скульптурний проект «Реформуючи простір» — це роботи таких знаних українських художників, як Назар Білик, а також інсталяції скульптора-зірки іспанця Жауме Пленси, який частенько виставляється в Центрі Помпіду в Парижі чи галереї Tate у Ліверпулі. Літній майданчик кав’ярні М17 прикрашають свіжі мурали і у Ніч музеїв тут готуватимуть коктейлі до останнього арт-завсідника.
Потанцювати до світанку
Музей Івана Гончара, як і годиться, влаштовує ніч традиційних танців у музеї. Та оскільки 18 травня — День пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу, подію перенесли на 25 травня. 8 годин живої музики на давніх автентичних інструментах та близько півсотні старовинних українських танців — ви не захочете зупинятися аж до ранку. І не переймайтесь, якщо ніколи не танцювали Аркан чи Тропак, початківців усьому навчать затяті танцюристи.