27 жовтня відзначаємо День української писемності та мови. Пропонуємо пригадати важливі правила, позбутися помилок та дізнатися цікаві факти про українську абетку. Зробімо свою мову чистішою від сльози.

12 русизмів, яких вам негайно треба позбутися

Мовних помилок припускаються всі. Навіть шановані професори та вчителі української мови. А от що точно до снаги кожному з нас — це прополювати бур’янці кальок і русизмів у повсякденному мовленні. Бо це вони непомітно, але впевнено перетворюють мову на суржик. Зібрали 12 русизмів, яких вам негайно треба позбутися.


Новий правопис: повний текст та основні зміни

Повний текст нової редакції опублікували на сайті Інституту мовознавства НАН України. Жодних «индиків» чи єдиноправильних «етерів» там немає, але є «проєкт» та варіанти написання.


Правильно чи вірно? 10 мовних порад від Олександра Пономарева

Як правильно сказати: добрий день чи доброго дня, дякуючи чи завдяки, виняток чи виключення? Мовознавець Олександр Пономарів усе своє життя навчав українців говорити грамотно — без росіянізмів чи калькованих слів. До Дня української писемності та мови підготували для вас 10 порад про найпоширеніші мовні помилки з його книжки «Культура слова: мовностилістичні поради».


5 таємниць української абетки, які має знати кожен вчитель-філолог

Поки всі масово переходять на українську, ми дуже тішимося і готові вас підтримати. Книжка «Чути українською» розкриє справжні таємниці нашої рідної абетки. Вибрали для вас 5 найцікавіших фактів про українські букви та одне філологічне табу.


Чи знаєте ви українські відповідники модних англіцизмів?

Вас теж дратує засилля іншомовних слів в українській мові? Але одна річ — бути на одній хвилі з підлітками і знати, чий то «краш» так «крінжово» запросив на «дейт» вашу доньку. І зовсім інша — зловживати іншомовними словами на уроках. Підготували для вас розлогу шпаргалку з іншомовними запозиченнями, які часто звучать у дитячих садках, школах та університетах. Їх можна легко замінити українськими відповідниками — знайомтесь і вирішуйте: якими користуватись, а які надто незрозумілі!

У зображенні використана таріль «Серпень», Н. Статива-Жарко

Поділитися цією статтею