Кого з батьків не турбує безпека дитини? Якщо раніше здавалося, що школа гарантує захист, то зараз тема булінгу знову розбурхала батьківські страхи. Як вберегти дитину від цькування? І чи достатньо правильно виховані син або донька, щоб самим не стати булерами?

Антибулінговий закон: чи викорінять штрафи цькування в школах?

Світова статистика каже, що цькування щорічно зазнають понад 150 мільйонів дітей. Це майже кожен другий учень віком від 13 до 15 років. А за даними ЮНІСЕФ, торік в Україні 24% дітей назвали себе жертвами булінгу в школах. При цьому 40% постраждалих нікому не розповідали про це.


Чи штрафуватимуть вчителів за булінг у класі

Цькування — це ганебне явище, погоджуються педагоги. Але декого лякають чутки, що за проґавлений булінг у класі доведеться сплачувати штраф. «Батьки не виховують, а відповідати знову нам», — скаржаться освітяни в соцмережах. Про те, чого насправді можна очікувати, розповідає активістка антибулінгового руху, очільниця громадської організації «Студена» Анастасія Мельниченко.


Чотири практичні гри про толерантність і права людей

Тема прав людини і толерантності — не окрема, а частина профілактики булінгу. Які вправи та ігри допоможуть дитині усвідомити почуття гідності — власної та чужої.


Антибулінг-поради від співака Дмитра Шурова


Pianoбой (Дмитро Шуров) випустив пісню та кліп, покликані привернути увагу до проблеми цькування у школі. На прохання «Освіторії» артист поділився думками про те, як дитині не стати жертвою агресора, що робити, якщо ти вже став жертвою булінгу, і до кого в першу чергу звертатися.

Поділитися цією статтею