Українці поділилися досвідом освіти за кордоном: від дитсадків — до вишів. Специфіка різних країн, які труднощі очікують там на наших людей та як герої публікацій їх долали, — про все це в нашій підбірці.

Як у різних країнах учні проявляють повагу до вчителів

Вставати, коли вчитель входить у клас, — чи ж це універсальна форма ввічливості? У більшості країн зовсім інакші «правила гри». Десь вчителю мають вклонятися або цілувати руки, десь він зустрічає учнів на вході… А є країни, де на появу педагога майже не реагують і голосно розмовляють далі.


Як це — вчитися в Іспанії

Чому навчання в Іспанії складніше, ніж в Україні, та як кілька слів викладача можуть спонукати до найкращого захисту дипломної роботи на курсі. Розповідає Анастасія Прідіус, випускниця Universidad del Pais Vasco.


Як це — переїхати навчатися до країни Гаррі Поттера

Чим британська шкільна освіта відрізняється від української, як там виглядають батьківські збори і чому дітям потрібно вчитися цілий рік, щоб добре скласти іспити? Про це нам розповіли Олена Ігнатьєва та двоє її дітей Олександр і Марія, які навчаються в школах Великої Британії.


Як влаштована дошкільна освіта в Люксембурзі: досвід української мами-вчительки

Люксембург — невелика країна, однак має дуже чітку та структуровану освітню систему. А починається все ще з дошкільних закладів. Як там все влаштовано, ми розпитали в українки Катерини Фоменко, що переїхала туди близько півроку тому.

Поділитися цією статтею