Як розвинути творчий потенціал, зробити навчальний процес легким і цікавим та розповідати простими словами про складне? Відповідь можуть дати сучасні книжки. Добірку таких видань ми підготували спільно з книжковою блогеркою та авторкою колонки «Книга місяця» у журналі Marie Claire Юлією Лазаренко.
Усі ми в дитинстві любили малювати та вигадувати неймовірні історії, і для цього не потрібно було мати надзвичайний талант. Але в дорослому віці дедалі частіше обираємо для себе послідовність та логічність. А креатив приписуємо людям з творчих індустрій — дизайнерам, художникам, письменникам.
Автор книжки Девід Келлі — американський бізнесмен, професор Стенфордського університету. Він отримав кілька нагород за внесок у дизайн та дизайн-освіту. Том Келлі — його брат, партнер і автор бестселера «Мистецтво інновацій».
Книжка розповість про дизайн-мислення, яке важливо розвивати, щоб стати лідером. Про те, як не боятися бути інноватором та «запускати» свій мозок, коли потрібна хороша ідея. Автори розвінчують міф про креативність і доводять, що всі ми можемо бути творчими та продукувати сильні ідеї.
Кому радимо? Тим, хто хоче віднайти в собі креативне «я», але не наважується, бо думає, що це все для митців.
Зазвичай відповіді на складні питання та неймовірні ідеї приходять у голову точно не за графіком. І цей процес буває важко пояснити логічно. Та моменти осяяння виникають не просто так — вони приносять із собою розуміння важливих речей і цінні рішення.
Книжка про те, звідки беруться ідеї, як вони формуються та як наш мозок працює під час вирішення складних проблем та завдань. Після прочитання починаєш краще розуміти процес усвідомлення інформації під час навчання. Прослідковуєш зв’язок між осяянням та формуванням нових ідей.
Кому радимо? Читачам, які цікавляться популярною нейропсихологією — наукою про наш мозок та механізми його роботи. Тим, хто хоче збагнути сам процес навчання та природу появи «ага-рішень».
Обидва автори — професори психології. Джон Куніос — засновник докторської програми «Прикладні когнітивні та мозкові науки». Він проводив дослідження з когнітивної нейронауки щодо інтелекту, творчості, вирішення проблем, пам’яті та хвороби Альцгеймера. Марк Біман вивчає мозкові процеси творчого пізнання, настрій, що впливає на увагу і пізнання.
Згадайте свій похід з батьками до музею. Мама з татом читають написи дрібненькими літерами біля експонатів, а ти ходиш сюди-туди залою і роздивляєшся знову те, що вже бачив. Але це не означає, що мистецтво надто складне для дітей і його можна зрозуміти, досягнувши певного віку.
У книжці зібрані поради, як зробити похід до музею справжньою розвагою для дитини.
Кому радимо? Батькам, які хочуть прищепити дитині любов до мистецтва, але бояться, що це буде нудно. Педагогам, які прагнуть перетворити екскурсію до музею на цікаву розвагу. Обов’язково сподобається тим, хто шукає нестандартні пояснення та тлумачення художніх робіт.
Вивчати біографії науковців та письменників за шкільними підручниками — найулюбленіша справа вашого школяра? Тоді серія книжок про відомих вчених та культурних діячів — справжній порятунок для вас.
Особливість історій у тому, що вони подані дуже просто й цікаво, для дітей. Кожна книга — про окрему постать: Альберт Ейнштейн, Нікола Тесла, Блез Паскаль, Одрі Хепберн, Маргарет Тетчер, Марія Кюрі, Леонардо да Вінчі, Стів Джобс. Це не звичайні біографії, а неймовірні та захопливі розповіді про людей, що здолали всі життєві перешкоди та досягли успіху.
Кому радимо? Батькам та вчителям, що хочуть надихнути дітей цікавими історіями про видатних особистостей.