Освіторія.Медіа: Найкращі статті про освіту та виховання — 2020

Шеф-редакторка сайту Олена Павлова

Про підсумки року Освіторія.Медіа розповідає шеф-редакторка сайту Олена Павлова.

Цього року нам є чим пишатися. Ми були тим медіа для вчителів і батьків, яке найбільше підтримувало і зберігало спокій обох сторін. Під час весняного локдауну ми надавали читачам актуальну інформацію 24/7 про те, як вберегтися від коронавірусу та його психологічних загроз, як навчати і вчитися в нових умовах. Ми досягли абсолютного рекорду відвідуваності — у квітні 457,37 тис. переглядів за тиждень. За цей непростий рік наш сайт відвідало 3,58 млн користувачів, зробивши 10,2 млн переглядів сторінок. Це майже вдвічі більше, ніж торік (минулий рік: 1,9 млн користувачів і 6,3 млн переглядів). Це половина від усіх переглядів за весь час існування сайту (21,1 млн).

Топ-5 матеріалів Освіторія.Медіа

Найбільше за рік читали наші статті:

  1. «Карантин подовжили. На що чекати вчителям та батькам? 11 відповідей від МОН» 183 581 перегляд, авторка Лариса Раренко
  2. «Як організувати дистанційне навчання учнів — покрокова інструкція» 152 858 переглядів, авторка Олена Юрченко
  3. «Як учням і вчителям закінчити навчальний рік: роз’яснення Міносвіти», 138 352 перегляди, авторка Лариса Раренко
  4. «Вступ 2020: покрокова інструкція абітурієнта», 117 166 переглядів, авторка Катерина Кисельова
  5. «Калькулятор для вчителя: розрахуйте зарплату на 2020 рік» — 107 686 переглядів, авторка Олена Юрченко, спільно з Юлією Недошовенко

8 з 10 найчитаніших статей сайту за всю історію вийшли саме цього року і мають кожна понад сто тисяч переглядів.
Лідером за весь час залишається «Калькулятор зарплат за 2019» (185,9 тис. переглядів) від Олени Юрченко.

Проєкти, якими пишаємося

Реалізували круті спецпроєкти — суперкорисний «Лайфхаки з дистанційного навчання» з найкращим досвідом від учителів, батьків, керівництва школи та інклюзивного навчання в умовах карантину (в рамках програми Media Emergency Fund, яку реалізує Львівський медіафорум за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні), «ФотоZoom» — фотографії вчителів на карантині, «Вчителі-Супергерої» — створили серію креативних портретів про суперсили 10 фіналістів Global Techer Prize Ukraine 2020 з оригінальними ілюстраціями. Адже кожен учитель насправді — супергерой.

Запустили нові рубрики: книжкову Батьківський Upgrade — 5 порад і 1 табу з культових книжок про виховання, Абетка НУШ, де пояснюємо головні терміни реформи простими словами, вдруге стали майданчиком для суперкурсу Бери й Роби з практичними інструментами для освіти.

Підтримували проєкти «Освіторії». Навесні найбільше з медіа висвітлювали Всеукраїнську школу онлайн. Написали три величезні репортажі з Новопечерської школи — про зйомки онлайн-уроків старшої та молодшої школи, потім після початку навчання в Новошколі. Також — ряд матеріалів з конференції Т4 і багато перекладних досліджень про нові реалії освіти часів коронавірусу, премію Global Teacher Prize Ukraine. Висвітлювали культові освітні події світу та України.

Написали ряд партнерських публікацій для PACT та Lenovo, робили круті рекламні спецпроєкти.
На наші матеріали щодня посилаються великі українські медіа.

Dream Team

У нас неймовірна команда. Кожен із журналістів написав за рік понад сотню глибоких якісних статей про освіту і виховання.

Катерина Кисельова робила інтерв’ю з топ-зірками світової освіти (як-от найкраща вчителька світу Андрія Зафіраку), писала про головні світові дослідження, увійшла до журі конкурсу дитячих творів від Книжкового Арсеналу.

Оленка Юрченко писала культові статті, які викликали резонанс (розслідування з продажу сертифікатів, табличка Менделєєва під We will rock you).

Аліна Мірошнікова стала головним автором статей до нашої майбутньої книжки про батьківство в провідному українському видавництві.

Наш гуру smm Дмитро Коваленко під час коронавірусу став ще більш культовим мемотворцем, цитованим у найрейтинговіших пабліках, а зараз із картинкою про ялинкові прикраси Directed by Robert Weide взагалі вийшов на світовий рівень, адже його ідею поширив сам Robert Weide.

Оксана Лячинська завжди допомагала мудрими порадами, чудовими ідеями і глибокими текстами.

Ірина Донська — це наш сучасний стильний дизайн (жодних соняшничків, віночків та калин!). 

Ольга Кушик пильнувала наш правопис і розказувала, як правильно писати усю цю нову коронавірусну термінологію.

А наприкінці року нас посилила нова редакторка новин Олена Шарговська.

Освіторія TV

Часто почуваємо себе телеканалом. Запустили та налагоджуємо відео. Зробили понад 10 відеороликів власними силами. Вистрілило з перших відео Дмитра Коваленка про учителів, які в часи коронавірусу опинилися на передовій цієї суспільної боротьби: 1,5 тис. поширень, охоплення 163,3 тис. користувачів. Олена Юрченко підготувала до своєї статті відео про те, як вчитель хімії поклав на музику таблицю Менделєєва: понад 240 тис. переглядів, кілька тисяч поширень.

Цього року я стала співкураторкою та експертом освітнього кластера BookForum, експерткою Українського Інституту Книги для закупівлі державою книжок до бібліотек, читала лекції для курсу з кризових медіакомунікацій, виступала онлайн перед студентами Університету ім. Грінченка, брала участь у програмах на радіо та давала коментарі й інтерв’ю як експертка із сучасних медіа та популяризації читання. Спільно з Наталочкою Каташинською та Інною Большаковою взяла участь у розробці, підготовці завдань та створила ілюстрації до настільної гри з розвитку критичного мислення «Критикотики» за сприяння фонду «Відродження». Про неї ще писатиму, бо це буде бомба.

Вдячна своїй команді за працю. Це так важливо зараз — цінувати людей. Дякую Зої Литвин, Анні Сидорук, Жанні Дуфіній, ви справжні освітні богині! І окремо за підтримку, чуйність та глибину Наталі Каташинській. Дякую всім, хто лайкав, читав і поширював цього року. І запрошую наступного. 

Читайте Освіторія.Медіа, це корисно для здоров’я;)

Поділитися цією статтею