Няні на карантині: на все літо чи на терміновий виклик

Зображення: ouch.pics

Чи зросли ціни на послуги нянь на карантині? Чи є зараз змога найняти людину, яка проведе час влітку на канікулах з дітьми, якщо немає змоги кудись поїхати, а батьки працюють? Що робити, якщо допомога з дітьми потрібна терміново — скажімо, на найближчі вихідні? «Освіторія» зібрала інформацію від агенцій та самих нянь.

Аніматори годують та водять на прогулянку

Під час суворого етапу самоізоляції няні теж не працювали. Дехто з них запровадив онлайн-послуги, дешевші від стандартної плати за годину (у середньому за 40–50 грн). Вони читали казки, демонстрували, як робити саморобки чи прості досліди, перевдягалися в улюблених мультгероїв і давали дитині завдання з підготовки до школи і творчості. Такі послуги збереглися й донині, але вони не дуже популярні. Адже малечу важко втримати біля моніторів, а якщо потрібна допомога батьків, сенс роботи няні втрачається.

Утім, віртуальні аніматори переросли зараз в інший варіант: аніматори-няні вдома. Це пропонують не лише окремі няні чи агенції, а й розважальні центри, які нині не працюють. Аніматори (від героїв Майнкрафту до Свинки Пеппи) не лише розважають дітей від 3 до 14 років, а й роблять з ними уроки, грають, виводять на прогулянку і навіть годують. У столиці вартість таких послуг дорожча, ніж викликати термінових нянь, і наближена до розцінок за проведення свят. Скажімо, за годину няня-аніматор обійдеться у 500 грн, за день — 2000 грн.

Чи можна знайти на літо того, хто подбає про дітей

Нині розцінки не відрізняються від тих, що були до карантину. Спочатку виник певний ажіотаж, коли школи перейшли на дистанційну форму роботи, а батьки ще працювали в офісах. Тоді ціни підскочили. Останнім часом не лише няні стали пропонувати послуги, а й вихователі дитсадків, які не працювали. Але зараз, коли після самоізоляції батьки повертаються до офісів, а дитсадки відчинили двері, ситуація з нянями повернулася на докарантинний рівень.

Через агентство можна домовитися про послуги няні на один чи всі літні місяці. Фахівців для цього вистачає. Розцінки не маленькі: у Києві це близько 15–25 тис. грн на місяць. Більше коштуватимуть англомовна няня, няня, яка матиме додаткові обов’язки (скажімо, готувати обід дитині чи утримувати будинок у порядку), а також няня, яку запрошують до немовляти. Якщо допомога потрібна на певний час, то сплачують від 150 до 250 грн за годину.

Шукати няню можна самотужки — через сайти оголошень, але перевірити кваліфікацію такого фахівця та навіть подбати про безпеку важче. Звісно, більшість людей, що дають оголошення, хочуть знайти постійну роботу, а не підробити влітку. Серед них є ті, з ким можна домовитися за 6–8 тис. грн на місяць. А ось пропозицій роботи настільки багато, що сайти оголошень вже ввели окрему рубрику «Няня на літо». Тут родини пропонують розцінки вже від 9–12 тис. грн на місяць, а попит значно перевищує пропозицію. Погодинно це буде в середньому 100 грн на годину. Дехто з батьків, особливо якщо вдома проживає також старше покоління, вважає, що за часів пандемії безпечніше відводити дитину до няні додому, а не пускати її у квартиру. Мовляв, у дитини ризик підхопити інфекцію нижчий, а інфікована людина, яка день перебуває вдома, може принести більше проблем. Тому нині значно частіше шукають няню, яка візьме дитину до вечора до себе. Проте, як свідчать медики, це скоріше міф: адже хоча діти легше хворіють, вони так само стають носіями COVID-19, як і дорослі, тож здатні принести вірус від няні.

Батьки хочуть відпочинку після самоізоляції

Нині частіше доводиться раптово потребувати послуг няні. Скажімо, батьки ще працюють дистанційно, але треба терміново з’їздити в офіс. Чимало й таких мам і тат, які просто настільки втомилися під час самоізоляції постійно перебувати з дітьми, що хотіли б відпочити від них хоча б кілька днів. І якщо дитина не ходить до дитсадка, послуги няні стають рішенням.

Вигадана саме для таких випадків послуга — так звана експрес-няня. Це професіонали, які працюють напохваті. Утім, це не дешево. Шукати доведеться через агентства, адже няням, які рекламують себе на сайтах, невигідно надавати такі послуги. А ще розцінки вдвічі дорожчі — від 200 грн за годину, бо це разова робота для людини і не заздалегідь запланована. Проте домовлятися все одно слід десь за тиждень, а не в останню мить.

Трохи дешевше виходить, якщо малечу треба залишити на кілька днів (батьки в лікарні, терміновому від’їзді тощо). Адже кількість робочих годин значно більша. Зазвичай враховується не вся доба, а лише години активності: по 12–14 годин на добу. Наприклад, три дні обійдуться в середньому у 5–8 тис. грн.

Як поділилися в агентствах, під час пандемії няні не готові працювати, якщо вдома «хтось захворів». Хоча раніше часто приходили на допомогу: доглядали за застудженими дітьми, приїжджали, якщо занедужала мама, дбали про здорового малюка, доки мама з хворим братиком чи сестричкою.

Особливі сервіси та готелі для дітей знову працюють

Ще швидше, ніж в агентствах, знайти термінових нянь можна на спеціально для цього створених сервісах.

Є фірма, яка свої послуги так і називає: «кава-няня», тобто та, хто дає мамам змогу збігати в кафе, у справах. Організація ця створена мамами з малюками, які не зі слів знають проблему. Можна навіть запросити на свято, але це не аніматор, а людина, яка догляне за малюком до 3 років, доки дорослі розважаються. Або ж займеться всіма маленькими гостями: дбатиме, щоб усі їли, не проливали напої, зручно почувалися. Така няня для групи обійдеться у 400 грн за годину.

Тут домовлятися треба максимум за 8 годин до необхідного часу. Вдень година роботи звичайної няні, яка приїде на терміновий виклик, коштує 150 грн, вночі — 200 грн плюс оплата таксі для няні.

Інший варіант — цілодобовий сервіс нянь з виїздом у будь-який район Києва. Таку помічницю можна кликати також лише на проміжок часу від 3 годин, і це обійдеться вдень у 200 грн за годину, вночі, у випадку догляду за немовлям та на вихідні — 250 грн за годину, а у свята — 300 грн. Залишитися з дитиною на всю ніч — 3 тис. грн. Будь-які послуги англомовної няні будуть на 50 грн за годину більше коштувати.

Є і такий дивний варіант для батьків, як готель для дітей. Вони повернулися до роботи разом з дитсадками. У такому готелі дитину залишають під наглядом дорослих на ніч (300–400 грн) або привозять на добу (600–800 грн). Це не дитсадок, тож розваг та навчання не обіцяють, лише догляд, усі режимні моменти (4-разове харчування, прогулянка, гігієна), кімнату з іграшками та дитячі ліжечка.

Автоняні та дитячі водії

Нянь з авто, водійськими правами та строком поїздок не менш ніж 5 років, яких можна знайти в агентствах, ще називають «водій для дитини». Вони здатні працювати разово, як і експрес-няні, а можуть щодня відвозити та забирати дитину зі школи, чим вивільнять хоча б кілька годин на день батькам. Це коштує не дешево — 250 грн/година та окремо бензин. Нині ж на канікулах та із зачиненими дитячими розважальними закладами возити малечу особливо нікуди. Проте може згодитись економ-варіант: домовитися, але вже на регулярній основі з нянею вихідного дня, яка зводить чи звозить на своєму авто (або в громадському транспорті) дитину на дві годинки погуляти в парк. Тут ціни нижчі за інші (від 80 грн за годину), та й кваліфікація у претенденток — зазвичай студентки чи пенсіонерки без педагогічної освіти та досвіду. Трапляються мами з малюками (зазвичай вже не один), які готові долучити ще й вашого — від 80 грн. Частіше претендентки хочуть не погодинну оплату, а зарплату на місяць, хоча б 4 тис. грн виключно за такі «вигули» малечі.

Є навіть студентки та бабусі, які за 30–50 грн на годину можуть побути вдома, якщо немовля спить, а мама в цей час кудись вибігає з дому. Та за такі кошти максимум, що вони можуть — подати водички малюкові. Навіть змінити памперс можуть відмовитися. І чи ж у надійних руках у цьому разі діти?

Поділитися цією статтею