18 липня стартує основна сесія НМТ. Який повний графік тестувань? Що таке запрошення на НМТ і де його можна завантажити? Що треба знати учасникам додаткової сесії? Хто матиме можливість вступати до університету без складання мультипредметного тесту? В яких країнах можна пройти тестування? Як перевести тестові бали в рейтингові та дізнатись свій результат ще до оголошення офіційних результатів? І чи є шанс скласти НМТ, якщо не зареєструвався вчасно? Ми зібрали все про мультипредметний тест 2022 у нашому матеріалі.
Повний розклад мультипредметного тесту
Тестування проходитиме в три сесії:
- Основна: 18 липня – 10 серпня;
- Додаткова: 16–20 серпня;
- Спеціальна: 12–16 вересня.
Переважна більшість учасників тестування, які з 1 лютого до 19 квітня зареєструвалися для участі в ЗНО, братимуть участь в основній сесії НМТ.
Ті, хто не матиме змоги прибути до тимчасових екзаменаційних центрів під час основної сесії, підуть на тестування в додаткову або спеціальну сесію. Для цього учасникові/учасниці потрібно подати заявку для участі у відповідній сесії тестування. Це можна буде зробити 1–10 серпня — для участі в додатковій сесії, 1–7 вересня — для участі в спеціальній сесії.
Як завантажити запрошення на НМТ?
До 12 липня 2022 року для зареєстрованих учасників з’явиться можливість завантажити зі своїх інформаційних сторінок із вкладки «Місце проведення» запрошення-перепустки. Там буде зазначено дату, час і місце проведення мультипредметного тестування.
Учасники інших сесій НМТ матимуть змогу дізнатися про дату, час і місце проведення тестування до 12 серпня (додаткова сесія) і 10 вересня (спеціальна сесія).
Важливо: можливість завантажити запрошення з’явиться в учасника основної сесії лише після проходження двох етапів реєстрації.
Другий етап підтвердження участі в НМТ: як пройти?
Скільки триває: з 21 червня по 7 липня.
На цьому етапі учасники мають остаточно визначитись із вибором міста/країни для проходження тесту.
Що зробити:
На інформаційній сторінці у спеціальній формі уважно вибрати із запропонованого переліку назву населеного пункту, де зручніше пройти тестування, незалежно від того, де перебуватиме учасник у період проведення основної сесії, ー в Україні чи за кордоном.
Важливо: якщо кількість вступників, які хочуть проходити тестування в певному місті, перевищуватиме кількість робочих місць, що можуть створити організатори для проходження тестування, то після заповнення цих місць місто стане недоступним для вибору у випадному списку. Тож особам, які будуть підтверджувати своє бажання пройти НМТ в останній момент, цілком можливо, потрібно буде вибирати з-поміж доступних міст. Тож не зволікайте.
Додаткова сесія НМТ: що треба знати?
Абітурієнтів, які з 20 травня до 7 червня підтвердили участь у НМТ і хотіли б пройти тестування в додаткову сесію, УЦОЯО просить пропустити другий етап вибору місця проходження під час основної сесії. Натомість потрібно підтвердити участь у додатковій сесії.
Наступний крок: протягом 8-18 липня вибрати із запропонованого переліку країну чи місто, де особа бажає пройти тестування.
У додаткову сесію учасники зможуть проходити тестування, окрім зазначених країн, також у Фінляндії (м.Гельсінкі) й Люксембурзі (м. Люксембург), США (м. Нью-Йорк, штат Нью-Йорк, та м. Сакраменто, штат Каліфорнія), Словенії (м. Марібор), Німеччині (м. Берлін), Швейцарії (м. Берн).
НМТ за кордоном: в яких країнах можна скласти?
17 тисяч абітурієнтів складатимуть тестування за кордоном. НМТ в іншій країні можна пройти під час основної та додаткової сесій. Скласти тест можна буде в 57 містах 31 країни. Повний список країн дивіться на сайті МОН, зараз він у режимі доопрацювання.
Не встиг вчасно зареєструватись на НМТ: що робити?
Якщо людина хоче скласти НМТ, але не заповнила реєстраційну картку до 19 квітня, то ще мала змогу зареєструватися на додаткову сесію до 20 червня.
Якщо до 20 червня ви зареєструвались, то алгоритм дій такий:
8–18 липня
Зайдіть на інформаційну сторінку, заповніть спеціальну форму у вкладці «Підтвердження участі в НМТ».
1–10 серпня
Дайте остаточну інформацію про бажання пройти НМТ;
До 12 серпня
Ви отримаєте запрошення-перепустку з місцем розташування тимчасового екзаменаційного центру для проходження НМТ, датою та часом початку тестування;
16–20 серпня
Візьміть участь у додатковій сесії НМТ.
Хто може вступати до ВНЗ без складання тесту?
У МОН підтвердили: випускники шкіл, які проживають на тимчасово окупованих територіях, матимуть можливість вступити до українських вишів без мультипредметного тесту. Все тому, що за місцем їхнього фактичного проживання скласти НМТ неможливо. Яким же чином тоді відбуватиметься вступ для цієї категорії абітурієнтів?
Буде вступне випробування у форматі дистанційної індивідуальної усної співбесіди або творчого конкурсу. А випускникам із тимчасово окупованих територій, які будуть вступати на спеціальності за контрактом, буде достатньо подання мотиваційного листа.
Завдання на НМТ: українська мова, математика, історія України
15 завдань — вибір правильної відповіді з наданих 4–5 варіантів, 5 — на встановлення відповідності.
Як підготуватися до тесту з української мови: покрокова інструкція
14 завдань — вибір з 5 варіантів, 4 — на встановлення відповідності, 2 — з короткою неструктурованою відповіддю (записати розв’язання задач).
Чим дозволено користуватися? Довідковими матеріалами з математики та чернетками.
15 завдань — вибір з 4–5 варіантів, 5 — на встановлення відповідності.
Що ще допоможе в підготовці?
- Платформа iLearn: безкоштовні вебінари з підготовки до НМТ
- Шкільні посібники/підручники. Український інститут розвитку освіти розмістив усі підручники у форматі pdf на своєму сайті в розділі «Навчаємося без кордонів».
- Тести минулих років (cайт УЦОЯО розділ «Підготовка. Тести минулих років»).
- Відеороз’яснення до завдань ЗНО минулих років.
- Короткі тематичні тести в онлайн-тестувальнику (сайт Львівського РЦОЯО).
- Матеріали Всеукраїнської школи онлайн.
Оцінювання НМТ: тестові бали, коефіцієнти
Одразу після завершення тестування учасник побачить свої результати за кожен блок: це тестові бали. Далі учаснику треба знайти шкалу переведення у 100–200 рейтингових балів, перевести та помножити на коефіцієнти. Але можна й просто дочекатися офіційних результатів.
Інформацію про результати основної сесії НМТ за шкалою 100-200 балів буде розміщено на Інформаційних сторінках учасників тестування до 12 серпня 2022 року, додаткової сесії – до 21 серпня 2022 року, спеціальної – до 19 вересня 2022 року.
Значущий нюанс: НМТ – короткий тест, тож різниця в один тестовий бал стає значною під час переведення в рейтингові бали. Припустімо, 34 тестових бали — 192 рейтингових, а 35 — вже 200. Так, найвищий бал. Це як у спорті — той бігун, який хоч трохи швидший за інших, перемагає. Слід бути максимально сфокусованими, добре знати предмет, якщо хочете найкращі результати.
Для чого взагалі потрібні коефіцієнти?
Для майбутнього журналіста та IT-спеціаліста знання з математики та української мови по-різному будуть потрібні в роботі. Тому під час вступу на журналістику результати блоку з мови помножать на коефіцієнт 0,45, а на комп’ютерні науки — лише на 0,3. А з математики навпаки: на 0,3 та 0,5 відповідно.
Як пройти тестування людям з ООП?
– Цьогоріч не всі люди з особливими освітніми потребами зможуть пройти тестування, – розповіла заступниця директора Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко на вебінарі «Все про НМТ 2022». – Але це не означає, що в них не буде шансу стати студентами цього року. Людям з ООП треба письмово подати запит на додаткове облаштування, отримати офіційну відмову. Цей документ треба надати в обрані університети, де мають для таких абітурієнтів влаштувати іншу форму перевірки знань.
Електронний кабінет вступника 2022: як зареєструвати
Відеоінструкції з реєстрації електронного кабінету також розміщені на YouTube-каналі «ОсвітаВсім».
Окрему допомогу з реєстрацією е-кабінетів надасть державне підприємство «Інфоресурс». Вже відкрито гарячі телефонні лінії з підтримки реєстрації електронних кабінетів: абітурієнти можуть отримати допомогу з питань реєстрації та роботи з електронними кабінетами.
Коли можна звернутись за консультацією?
Пн-пт з 9:00 до 18:00;
Сб-нд з 9:00 до 15:00.
Телефони:
(044) 290-18-13;
(067) 551-24-74;
(093) 342-38-63;
(095) 281-13-54.
Також можна отримати допомогу в режимі онлайн. Для цього зверніться за електронною адресою vstup@inforesurs.gov.ua або в месенджерах вайбер – @INFORESURS чи Телеграм: @inforesurs_gov_ua_bot.