Як підготуватися до тесту з історії з нуля: корисний чекліст

Зображення: depositphotos.com

Через війну класичне ЗНО в цьому році скасували. Замість нього запровадили національний мультипредметний тест. Він міститиме завдання з української мови, математики та історії. І якщо перші два предмети і так були обов’язковими, то третій збиралися складати далеко не всі. Підготуватися до іспиту навіть за такий короткий час цілком можливо. Разом з учителем історії та викладачем онлайн-платформи iLearn Артуром Бабенком склали корисний чекліст.

Як зберегти мотивацію?

Багато цьогорічних абітурієнтів не планували складати іспит з історії та обирали іноземну мову. Така ситуація може засмутити і викликати відчуття несправедливості. Але сприйміть це як виклик. І мотивуйте себе з ним впоратися. Щоб зацікавитися предметом, шукайте історичні паралелі із сьогоденням (а їх вистачає). Уявляйте себе учасником подій, бо за сухими фактами та статистикою криються сотні реальних історій. Знаходьте причинно-наслідкові зв’язки між подіями.

Із чого починати готуватися?

Наразі невідомо, який саме історичний період буде охоплювати мультипредметний тест. Я рекомендую почати підготовку до історії з тієї частини, яка стосується подій від 1914 року до сьогодення. Це ті теми, які ви вивчали у 10-му та 11-му класах, тобто це перша частина ЗНО з історії. Коли з’явиться більше інформації, то можна буде перейти до вивчення інших періодів.

Які ресурси допоможуть у підготовці?

iLearn

Окрім тематичних вебінарів, ця безкоштовна платформа має корисний курс «Історія в історіях». Саме він дозволить ґрунтовніше вивчити теми, а завдяки доступним поясненням можна буде краще зрозуміти історичні події.

Сайт УЦОЯО

Поки немає детальних рекомендацій, важливо використовувати програму підготовки до ЗНО з історії. Вона є на офіційному сайті УЦОЯО.

Дата, подія, постать — там є вся необхідна інформація. Рекомендую її роздрукувати і завжди звірятися з нею під час підготовки. І повторюю: краще почати вивчення з теми № 20.

Сайт МОН 

Саме там (разом з УЦОЯО) оприлюднять нову інформацію щодо тесту. Тому регулярно слідкуйте за оновленнями, а ще краще — підпишіться на їхні сторінки в соцмережах.

Як підготуватися максимально ефективно в обмежений термін: корисний чекліст

Поділитися цією статтею