Lakeside — школа, де навчалися засновники Microsoft Білл Гейтс і Пол Аллен

Автор тексту: Світлана Аксіл

Lakeside School — одна з найкращих приватних шкіл штату Вашингтон, заснована ще 1919 року в Сіетлі. Елітна школа, яка на перший погляд може здатися звичайною класичною американською школою, відома своїми знаменитими випускниками та рівнем знань учнів, які після закінчення закладу 100% вступають до університетів.

Від початку заснування 1919 року це була школа для хлопчиків. Тепер у ній навчаються і дівчата. Якщо раніше існувала форма, якої повинні були всі дотримуватися, то зараз у закладі більше свободи.

У незалежній елітній школі навчається трохи більше 800 учнів, які відвідують з 5-го по 12-й класи (середні та старші класи).

Замість іспитів — невимушена бесіда

Щоб вступити до середньої школи, потрібно особисто відвідати саму школу та з усім ознайомитися. Для цього Lakeside організовує спеціальні дати для огляду, на які можна зареєструватися на офіційному сайті. Під час візиту, окремо від батьків, майбутні учні спілкуються з нинішніми студентами закладу, зустрічаються з викладачами та співробітниками школи, відвідують класні кімнати та беруть участь у групових проектах.

У той самий час батьки починають свій візит із приймальної комісії та спілкування з лідером середньої школи та членом факультету. На цій зустрічі вони можуть дізнатися про всі нюанси: від навчального плану до харчування. На все про все приблизно година.

У старшій школі проводять інтерв’ю, яке триває близько півгодини. Це своєрідна бесіда на довільні теми з вчителями.

Мета такої процедури: більше дізнатися про майбутнього учня. Але не створювати стресової обстановки іспиту, не навантажувати завданнями. Атмосфера має бути розкутою, а дитина — розслабленою.

Якихось мінімальних вимог для вступу у Lakeside немає. Тут грає роль індивідуальність, інтереси кожної дитини, її оцінки з попередньої школи, нарис, який дитина відправляє під час подання заявки, та оцінки вчителів — гуманітарних наук і математики.

Вступити до школи нині не просто. Загальний процес подання заявок дуже суворий, а кількість «відсіяних» вступників — 83%. Але до школи можна подаватися на вступ як місцевим жителям Сіетла, так і навіть дітям з інших країн, які приїхали до Америки та мають документи щодо перебування на території.

Двієчник став засновником  комп’ютерної корпорації

Білл Гейтс потрапив до приватної школи Lakeside, коли йому було 13 років. І спочатку він не мав бажання переходити зі звичайної школи до елітної. Йому не подобалося, що на той момент це була школа лише для хлопчиків і там носили піджаки та краватки, потрібно було називати своїх вчителів «мастер», а також щоранку ходити до каплиці на території школи. Хлопець навіть хотів спеціально «завалити» вступний іспит.

Але вирішив зробити хоча б трохи завдань для того, щоб батьки думали — він намагався. Білл так захопився формулами та завданнями в тестах, що припинив писати лише коли в класі сказали покласти ручки на стіл. Так Білл Гейтс потрапив до відомої Lakeside School. Але як сам він потім зізнався: батьки були праві, що відправили його туди на навчання. Хоча він дуже не любив вчитися (навіть коли батьки заохочували його грошима за кожну п’ятірку), після того, як у школі з’явився комп’ютерний клас, хлопець змінився, принаймні він виявляв до чогось неабиякий інтерес. Саме там він відкрив свою любов до комп’ютерів. Там він зустрів і однодумця: Пола Аллена, з яким потім вони заснували Microsoft. Гейтс неодноразово казав: «Lakeside була однією з кращих речей, які коли-небудь траплялися зі мною. Якби не було Lakeside, не було б і Microsoft. Навчання саме тут, у цій школі, дало нам з Полом упевненість, що ми можемо втілити в життя свою божевільну ідею, в яку ніхто ніколи не вірив».

Свою любов він підтвердив, пожертвувавши Lakeside School $40 млн, щоб допомогти побудувати фонд фінансової допомоги. Адже нині навчання в елітній школі Сіетла коштує трохи більше $33 тис. на рік. Окрім цього, для учнів є ще додаткова плата за підручники, гарячі обіди, ноутбук та шкільний транспорт. Такі витрати можуть сягати $4700 для студента старшої школи.

До речі, своїх трьох дітей Білл Гейтс віддав вчитися також до Lakeside. Старші Дженніфер та Рорі вже закінчили навчання, а менша Фібі ще вчиться в цій школі.

Легка атлетика та IT — основа програми

Студенти Lakeside навчаються як у класах, так і в звичайних кімнатах, де можуть просто сидіти в колі на стільцях й обговорювати питання. Також вчителі ведуть свої заняття на вулиці, наприклад, на шкільному спортивному полі, де учні навіть лежачи можуть слухати викладача. Крім звичних нам предметів (англійської, історії, іноземної мови, математики тощо), учні вчать комп’ютерні науки, ознайомлюються з найсучаснішими науковими експериментами в різних галузях. Студенти мають можливість вибрати інші програми з 131 курсу на кампусі або стати учасниками понад 35 онлайн-класів через Глобальну Онлайн Академію. Професори та викладачі постійно оцінюють успіхи всіх школярів і контролюють процес навчання.

Також велику увагу у Lakeside приділяють мистецтву та спорту, щоб діти росли якомога більш різносторонніми. Гордістю школи є легка атлетика: тут аж 23 університетські команди з цього виду спорту. Незалежно від того, на якому рівні вони навчаються, учні мають будь-які ресурси у своєму розпорядженні. Серед видів спорту популярні футбол, баскетбол, гольф, боротьба, бейсбол, лакрос, теніс та легка атлетика.

Окрім цього, у Lakeside можна перейняти новаторські методики навчання спорту. Кожен учень має свій графік з додатковими годинами спорту до і після школи. А програма спортивної медицини є важливим елементом у навчанні. Усі команди та спортсмени мають повний доступ до Спортивної медичної установи Еда Патнама: консультацій, обстежень, а також засобів для мінімізації виникнення травм.

Показники школи

Понад 80% студентів щороку беруть участь у програмі мистецтв у Lakeside — школа славиться своєю перевагою в STEM. Заклад посідає перше місце з найкращих шкіл STEM у штаті Вашингтон і десяте серед найкращих шкіл STEM в Америці.

Літо — пора навчання?

На відміну від більшості шкіл, у Lakeside діти влітку не відпочивають, хоча це не обов’язково. Школа пропонує своїм учням у цей період 5 різних літніх програм. Серед них, наприклад, академічні курсі середньої школи — для тих, хто вступає до 9-12-х класів і набирається відповідних знань за програмою. Так само, як і так звані академічні мости, що сприяють легкому переходу до старшої школи. Тут також є програма освітнього збагачення, де можна отримати нові знання у веселій і захопливій формі.

Можна подати заявку на «слідчий» навчальний табір для 5-8-х класів. Діти тут влітку вивчають інженерію, математику та інші науки, мистецтво, а також виконують письмові практичні завдання на основі проекту. Так само діти можуть піти влітку до легкоатлетичного табору, де вдосконалюватимуть свої спортивні навички.

У школі зроблено все для того, щоб батьки не думали, чим зайняти влітку дитину чи на кого її лишити. А діти, у свою чергу, отримують нових друзів та відкривають нові інтереси.

Поділитися цією статтею