Global Teacher Prize Ukraine 2019 — головні цифри і тренди

Премія Global Teacher Prize Ukraine завершила приймати заявки 4 серпня. Ця відзнака покликана показати суспільству, наскільки важливу роль відіграє педагог у майбутньому країни і світу. Адже саме вчителі вже сьогодні творять майбутнє: виховують наступних лідерів, підприємців, науковців, лікарів і депутатів. Юлія Чернова, яка перечитала кожну історію, відповіла на тисячі запитань та забула, як виглядає власна дитина, поділилася з нами підсумками цьогорічного етапу прийняття заявок. Їх ми отримали майже 3 тисячі.

Наша команда наразі опрацювала 100 % заявок від творчих, креативних, закоханих у професію вчителів, які не просто навчають дітей свого предмета, а змінюють цілий світ на краще. Починаючи з оголошення старту в Unit City 11 квітня, ми отримали 2939 заявок. Це третій рік проведення премії, і він дійсно унікальний, адже цього року, окрім імені головного переможця, який отримає 250 тисяч гривень та поїздку в Дубай на Global Education and Skills Forum, ми дізнаємося імена переможців у спеціальних номінаціях:

«Учитель-новатор»

від Microsoft поїде на Міжнародний освітній форум

«Учитель-митець»

проведе вікенд у музеях Відня 

«Вибір українців»

полетить переймати досвід у закордонних колег

«Вибір серця»

Наталії Мосейчук отримає 70 тисяч гривень

Також ми з партнерами підготували цінні призи:

  1. Інтерактивну панель вартістю 130 тисяч гривень від компанії EdPro встановлять в одній зі шкіл.
  2. Навчальний заклад одного з учасників поповнить свій бібліотечний фонд новими сучасними книжками від Видавництва Старого Лева.
  3. Навчання вартістю 40 тисяч гривень для вчителів англійської мови підготував Grade Education Centre.
  4. Комплект сучасного обладнання від компанії B-Pro отримає один з учителів природничих дисциплін.

Портрет номінанта: леді перші

Картинка, яку щороку ми бачимо серед номінантів, дедалі більше тяжіє в бік жінок — 91 %, бо чоловіків-номінантів лише 9 %. Це повністю відповідає пропорції жінок/чоловіків, які працюють в Україні вчителями.

Для відповіді на часте запитання, чому до ТОП-10 потрапляє більше вчителів з міст, аргументом стає цьогорічна статистика. Адже 82 % заявок подані освітянами міст, тоді як 18 % — вчителі із сіл, селищ та містечок. Водночас якісні досягнення і тих, і тих майже однакові, просто міські вчителі все ж частіше готові заповнити заявки на участь у преміях та конкурсах.

Наймолодшій учасниці — 18 років, а найстарша — 88-річна вчителька хімії. Учасники викладають у приватних школах, яких 10 %, і державних школах — 90 %.

Дякують учні

Для забезпечення основної мети премії — підвищення значущості професії вчителя та відзначення його досягнень учнями і суспільством — ми створили кнопку «Номінувати вчителя». Абсолютно будь-хто: учні, колеги, вдячні батьки — міг номінувати свого улюбленого вчителя на участь і розповісти нам, чому саме цей вчитель, на їхню думку, має стати переможцем. Для цього ми залучили соціальні мережі, блогерів, національні телеканали, домовилися з Київським метрополітеном, навіть мали стенд на Atlas Weekend. І що ви думаєте? Це мало неабиякий успіх.

Цього року більш ніж половину номінацій ми отримали від учнів або тих, хто нещодавно закінчив школу і захотів подякувати своїм учителям, номінувавши на премію. Це приємно і показує позитивну тенденцію підвищення поваги до вчителя серед учнів. Що також означає правильність шляху, яким крокує премія. Усього номінацій було понад 2,5 тисячі.

Найсміливіші — вчителі початкових класів

Ми отримали тисячі номінацій з усіх куточків України, і виявилося, що третій рік поспіль найактивнішими та найсміливішими залишаються вчителі початкових класів, які подали 22 % від усіх заявок. Вони викладають від англійської (15 %) і української мови та літератури (11 %) до такого предмета, як Communication&Thinking (Комунікації та мислення).

Найменше заявок цього року подали вчителі фізики, географії та економіки — близько 2 %.

Прикметно, що цьогоріч учителі все ж більше уваги приділили заповненню анкети. Тому лише 8 % учасників надіслали анкету в останню ніч порівняно з 22 % минулого року.

Всеукраїнські масштаби

Географія премії виявилася справді всеукраїнською. Як і в попередні роки, найбільше заявок ми отримали з Київської області — 19 %. Їх стало ще більше, ніж було торік. Проте цього року друге місце розділили Дніпропетровська та Львівська області. Потішила Донецька — 6 % від усієї кількості поданих заявок. Найменше заявок — з Луганської області (менше 1 %). Детальнішу статистику можна побачити на карті:

Етапи премії

Уже сьогодні анкети-заявки, які пройшли за технічними критеріями, опрацювали асесори у Львові, Харкові та Києві. За сумою виставлених балів кожному з учасників ми дізнаємося імена ТОП-50 найкращих вчителів, які стануть нашими амбасадорами. Далі на всіх півфіналістів чекають скайп-зустрічі з нашою командою, есе та оцінка їхніх анкет дружніми освітніми організаціями. Тож чекаємо на імена ТОП-50 уже 15 серпня.

Прозорість відбору переможців забезпечує компанія Deloitte.

Реалізація премії відбувається за сприяння Українського культурного фонду.

Більше про премію, етапи відбору і тих, хто визначатиме переможців, можна дізнатися на офіційному сайті Global Teacher Prize Ukraine. Переможця назвуть 5 жовтня на церемонії нагородження в Національній опері України.

Поділитися цією статтею