Docudays UA: Гід правозахисною програмою RIGHTS NOW

Із 25 квітня по 3 травня під час 17 Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA триватиме правозахисна програма RIGHTS NOW! Щодня програма розкриватиме певну тему: «Права людини», «Кібербулінг»,«Війна», «Сім’я», «Активізм», «Рівність», «Можливості», «Освіта». Протягом 9 днів онлайн-фестивалю на головній сторінці docudays.ua будуть онлайн-трансляції зустрічей та дискусій за участі громадських активістів, фахівців державного сектора, психологів, учасників освітнього процесу тощо. Усі події правозахисної програми відбуватимуться з перекладом жестовою мовою, що стало можливим у партнерстві з ГО «Відчуй».

25 квітня

Права людини

Чи всі дорослі в Україні знають, що в дітей є права, ба більше — їх потрібно дотримуватися і поважати? Напевне ж, вам доводилося чути від батьків, а іноді навіть від учителів: «У дітей? Права?! Їм тільки розкажи про їхні права — і як їх потім виховувати?!» Під час тренінгу «Про права дітей простою мовою» (відбудеться о 18:30) розберемося, які існують права дитини? Коли вони виникають? Як ними можна користуватися? І хто може допомогти дитині захистити свої права? У другій частині тренінгу ви дізнаєтеся про права й обов’язки учасників освітнього процесу.

Також під час тренінгу відбудеться презентація нової серії ілюстрацій про права дітей від інтернет-мему Гусь.

26 квітня

Кібербулінг

Як документальне кіно допомагає в обговоренні конкретних проблем у суспільстві і стає дієвим інструментом для проведення успішних правозахисних кампаній? Торік особливою подією Rights Now! стала Лабораторія впливу для активістів і документалістів ЗМІНИ ЦЕ! У Лабораторії представники американських компаній, які розробляють стратегії дистрибуції документальних фільмів, розказали про успішні кейси використання кіно як агента змін. Цьогоріч успішним досвідом поділяться українські громадські активісти. Як документальна стрічка «Булер» американського режисера Лі Гірша допомогла відверто поговорити з батьками, вчителями та підлітками про булінг у школі, дізнаєтеся о 14:30. Приєднуйтеся до Лабораторії ЗМІНИ ЦЕ! Фільм «Булер» — успішний кейс імпакт-дистрибуції в Україні.

Під час дискусії «Кампанія проти кібербулінгу. Історії успішної протидії» о 18:30 експерти Всеукраїнської кампанії проти кібербулінгу Docudays UA презентують нове аналітичне дослідження про запобігання та протидію цькуванню в інтернеті. А також глядачі побачать перші в Україні антиКібербулінгові мультики, створені на основі реальних історій підлітків, які опинилися в ситуації онлайн-цькувань.

27 квітня

Кібербулінг

Досвід підлітків з різних країн, які зіштовхнулися з проявами дискримінації — ненавистю, упередженнями, булінгом — зібрали на одній платформі «Історії, які зворушують». Як використати платформу під час дистанційного навчання, щоб влаштувати для тінейджерів ефективну дискусію про дискримінацію? Як користуватися платформою — розкажуть її творці о 14:30.

А о 18:30 долучайтеся до презентації коміксу «Я тобі не кицька: маленька книжка для дівчат про власні кордони». Книга містить 9 історій про домагання і булінг у школі та поза межами навчального закладу.

28 квітня

Війна

Після окупації Росія послідовно поширювала своє правове поле на Крим. Близько 200 дітей залишилися без батьків, які необґрунтовано переслідуються за політичними мотивами. Про порушення прав дітей у зв’язку зі збройним конфліктом поговоримо о 14:30 під час дискусії «Дитинство в окупованому Криму: зі зброєю в руках та без права бути українцем».

А о 18:30 приєднуйтеся до дискусії «Дітям не місце на війні!». Поговоримо про те, як Україна захищає права дітей в умовах збройного конфлікту та яку допомогу від держави отримують діти в сірій зоні.

29 квітня

Сім’я

Автори проєкту «Шерифи для нових громад» під час експертної дискусії «Дітям потрібен шериф» о 14:30 розкажуть, як якісна організація безпечного середовища в громадах впливає на дотримання прав дітей.

Продовжимо говорити про захист дітей під час дискусії «Насильство в сім’ї: як допомогти дітям?». О 18:30 йтиметься про те, як захистити дитину в ситуації насильства в сім’ї і як пояснити українським батькам, що застосування фізичної сили — це не норма.

30 квітня

Активізм

Яка ситуація з нападами на громадських активістів в Україні, коли за ґрати потраплять замовники вбивства Катерини Гандзюк? Поговоримо у дискусії «Напади на активістів: як добитися розслідування? Досвід ініціативи «Хто замовив Катерину Гандзюк?»

А ввечері о 18:30 поговоримо, як змінилася ситуація з безпекою підліткових акцій за останні роки та як влада розслідує випадки переслідування молодих активістів, у дискусії «Підлітковий активізм: плюси, мінуси, підводні камені».

1 травня

Торік в Україні стартував пілотний проєкт «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні злочину». За перший рік роботи ініціативи з кримінального процесу вивели 50 дітей. А це — 50 врятованих життів. О 14:30 у рамках заходу «Mama I’m a criminal: як відновне правосуддя дає дітям другий шанс» ви зможете почути їхні історії та дізнатися, як врятувати більше дітей.

Разом з експертами з Teenergizer о 18:30 поговоримо, як забезпечити право на недискримінацію дітей із ВІЛ-позитивним статусом у дискусії: «ВІЛ-позитивний статус — не вирок!»

2 травня

Можливості

Аби всі учні в Україні мали можливість вступити саме до тих вишів, про які мріють, незалежно від місця проживання, навчального закладу чи соціального статусу, створено iLearn — відкриту платформу з онлайн-курсами та вебінарами для підготовки до ЗНО. Про її особливості дізнаєтеся під час тренінгу «iLearn: гейміфікована підготовка до ЗНО та ДПА» о 14:30.

Перейти на iLearn

Про фактичний стан дотримання прав дитини українською бізнес-спільнотою та про перешкоди, які заважають їй у цьому, дізнаєтеся о 18:30 у дискусії «Про права дитини і бізнес. Як діти можуть заробляти?». Також розглянуть успішні кейси дітей, які започаткували свій бізнес.

Гейміфікована платформа iLearn дає учням змогу готуватися до ЗНО безкоштовно і отримувати за свої зусилля «вчибакси», щоб покращувати своїх обраних віртуальних героїв 

3 травня

Рівність

Під час практичної лекції «Як навчати без дискримінації?» освітяни отримають необхідну теорію та практичні інструменти впровадження недискримінаційного підходу в навчанні. Чим відрізняється гендер від статі, що таке гендерночутливий підхід в освіті, як розпізнавати гендерні стереотипи — про це і не лише о 14:30.

Під час тренінгу «Чому дітям і дорослим потрібна сексуальна освіта?» о 18:30 йтиметься про те, як говорити з дитиною про секс, а підлітки дізнаються, що таке культура згоди і як «згода» виглядає на практиці.

Ще одна подія правозахисної програми RIGHTS NOW! — «Жива бібліотека». Організатори підібрали для «бібліотеки» унікальні «книжки», щоб «читачі» усвідомили, наскільки життя реальної людини, яка представляє певну вразливу групу в суспільстві, відрізняється від наших уявлень про неї.

«Жива бібліотека» відбуватиметься онлан, а «читачам», щоб познайомитися з «книгою», яка зацікавила, потрібно реєструватися.

Нагадаємо, Docudays UA пройде в онлайні з 24 квітня по 3 травня. Доступ на всі події RIGHTS NOW! вільний. Розклад усіх подій правозахисної програми можна знайти на сайті.

Поділитися цією статтею
Автор: