Діти забудуть про гаджети: створюємо руханку, яка стане хітом у TikTok

5 чарівних складових та проста інструкція від Анни Домніч, як створити руханку і надихнути своїх учнів. Про це вона розповіла під час T4 World Education Week.

Дистанційне навчання виокремило топ питань, якими переймалися батьки. Мій школяр дійсно отримає якісні знання? З ким залишиться дитина, якщо батьки працюють? Як організувати триразове харчування для учня-«заочника»? Невже мій син (донька) знову тижнями сидітиме вдома, «знерухомлений» гаджетами? Останнє питання — поза часом: пасивний відпочинок з планшетами й телефонами не робить нікого здоровішим. І саме цю проблему майстерно вирішує зіркова викладачка Анна Домніч з Новопечерської школи в Києві. Ще навесні під час жорсткого карантину вона винайшла рецепт зацікавлення дітей і підлітків спортом: руханка. Поки діти будуть на довгих канікулах — саме час створити власну ексклюзивну руханку!

Це буде корисно і вчителям, і батькам. Педагоги навчаться інтегрувати цікаві, корисні та веселі фізичні активності в кожен урок — офлайн- чи онлайн-формату. Батьки нарешті дізнаються все про тренди TikTok і стануть ближчими із синами й доньками.

Автор фото тут і далі: Катерина Лащикова. Анна Домніч цьогоріч увійшла до топ-10 фіналістів премії Global Teacher Prize Ukraine. Світлини з асесмент-центру премії у Дніпрі, де журі обирало переможця

5 золотих правил, щоб створити феєричну руханку

1. Прості рухи, які відповідають музиці

Рухи мають бути пов’язані зі словами пісні. Наприклад, ви обрали пісню «What does the fox say?» («Що говорить лисичка?»). Придумайте рухи, які нагадуватимуть грацію цього пухнастого звіра. До прикладу — виляння хвостиком, м’які рухи лапками.

Музику обирайте драйвову та веселу. Рухи мають бути прості, які зможе повторити будь-яка дитина.

2. Енергетика і впевненість

Навіть якщо ви ніколи в житті не займалися танцями чи спортом — робіть руханку такою, щоб це було весело. Не бійтеся здатися недолугим чи кумедним. Тільки-но діти побачать, що ви сумніваєтесь у собі, коли робите той чи той рух, то й повторювати за вами не стануть. Отримуйте задоволення від танцю, який ви придумали.

3. Завжди танцюйте руханку разом з дітьми

Якщо ви увімкнете відео з руханкою, дітям буде цікаво її станцювати один чи два рази. Але контакту та включеності в процес від них чекати не варто. Інша річ, коли ви особисто встаєте зі стільця та показуєте наживо рухи, які самі ж і створили. Саме в цю мить відбувається вау-ефект, а залученість та віддача будуть стопроцентними.

4. Обирайте музику та створюйте настрій

Якщо це ранок і ви хочете, щоб діти як слід прокинулися та збадьорилися — музика має бути жвавою та соковитою. У вас мета — провести рефлексію та налаштувати дітей на спокійний лад? Тоді обирайте мрійливий і ніжний музичний супровід, під який можна рухатися плавно, розмірено. Якщо ви педагог і хочете, щоб учні сконцентрувалися, варто провести в міру драйвову руханку. Буде прекрасно, якщо діти зможуть підказувати вам, які рухи додати, щоб передати настрій. Також можете запропонувати старшим дітям допомогти придумати рухи для руханки молодших, а молодші школярі нехай «подарують» кілька трендових рухів старшокласникам.

5. Використовуйте тренди з мережі TikTok

Від соцмереж не втечеш, а діти обожнюють, коли дорослі знаються на їхніх вподобаннях. Погортайте TikTok-ролики або знайдіть велику добірку з трендовими рухами в YouTube. Діти шаленітимуть, коли ви запропонуєте в руханці щось соцмережево-популярне. І відчують, що ви з ними не тільки словами, а й на ділі хочете бути на одній хвилі.

Поділитися цією статтею