Десять музеїв світу, де сподобається дітям

Музеї — це вже давно не нудно, навіть для дітей. У всьому світі є багато музеїв, від яких діти будуть у захваті. Сьогодні ми розповідаємо про десять таких, де можна опинитися у казці, людському організмі або поруч із динозаврами.

Юнібакен (Стокгольм, Швеція)

Вважають одним з найдивовижніших дитячих музеїв світу. Він присвячений казкам шведських письменників. Тут діти можуть погосподарювати на кухні Муммі-мами, завітати в гості до Карлсона, покататися на потязі й побешкетувати в будинку Пеппі Довгапанчохи.

У музеї працює кафе з дитячим майданчиком і книжковий магазин, можна взяти напрокат рюкзак-переноску для дитини (коляску доведеться залишити на спеціальній парковці при вході).

Лондонський музей науки (Велика Британія)

Він був заснований ще в 1857 році. У ньому зібрані експонати, що залишилися після Великої технічної виставки 1851 року. На п’яти поверхах величезної будівлі представлені зали медицини, космонавтики, астрономії та багато іншого.

Майже всього тут можна торкатися, тому, звичайно, це сподобається дітям, яких часто дратує заборона чіпати експонати. Діти почуваються тут справжніми вченими, які стоять на порозі цікавого відкриття. А ще в музеї також можна політати на літаку і космічній ракеті.

Німецький музей (Мюнхен, Німеччина)

Це найбільший політехнічний музей у світі, з величезними колекціями, присвяченими суднобудуванню, авіації, космосу і атомній енергетиці.

Із цікавого тут можна знайти модель шахти в натуральну величину, справжній літак братів Райт і навіть підводний човен. Для дошкільнят працює зал «Дитяче королівство», де можна ставити досліди з водою, керувати пожежною машиною і грати на гігантській гітарі.

Музей Corpus (Лейден, Нідерланди)

Музей, який пояснює дітям усе, що їм треба знати про організм людини. Саме тут малюки мають змогу у цікавій формі вивчити більше про людську анатомію і фізіологію, а також ознайомитися з історією виникнення різних хвороб.

Наприклад, діти зможуть побувати в носі, шлунку і системі травлення. До того ж музей виконаний у формі гігантського велетня (35 метрів).

Національний музей природознавства (Вашингтон, США)

У Вашингтоні розташований один з найбільших музеїв природознавства у світі і найвідвідуваніший музей у США. У ньому є зал динозаврів, зоопарк комах, величезна колекція дорогоцінних каменів. У кінозалі при музеї показують різні навчальні фільми в 3D. Також важливо зазначити, що вхід у музей — вільний.

Науковий центр Коперника (Варшава, Польща)

Це величезна територія наукових дослідів для дітей. Трикутні мильні бульбашки, експерименти з електрикою, можливість побачити, якої довжини кишка в людини і багато іншого.

Також тут є кімната, в якій можна відчути, що таке землетрус за п’ятибальною шкалою. Або кімната з порушенням перспективи, театр роботів, експеримент, де кульки потрібно перекочувати силою думки.

Зум (Відень, Австрія)

Офіційно це музей, але якщо туди потрапити, здаватиметься, що це величезний розважальний центр.

Його простір розділено на зони для дітей різного віку: ігрова для малюків, студія живопису для трохи старших дітей і студія мультиплікації для школярів від 8 до 14 років. Також там є зона тимчасової експозиції: такі виставки зазвичай розраховані на дітей від 6 років. І найголовніше — можна торкатися всіх експонатів музею.

Немо (Амстердам, Нідерланди)

Один з найбільших навчальних музеїв Європи. Його експонати пояснюють дітям різні природні явища і закони фізики. Звичайно, їх можна чіпати.

Тут можна здійснити захопливу подорож у світ біомедицини та інформаційних технологій. Завдяки атракціону «Феномени» діти в ігровій формі дізнаються багато цікавого про звук, світло, енергію і навіть про теорію відносності.

Містечко науки та індустрії (Париж, Франція)

У цьому музеї діти познайомляться з виставками, присвяченими космосу, математиці, транспорту, звукам, енергії і багато чому іншому.

Також там є дитяче містечко, розділене на дві території за віком: для дітей 2-7 років і 5-12 років. Дослідити простір можна через гру, наприклад, із дзеркалами. Або можна будувати будинок із цегли на будівельному майданчику. Цікавою є зона гри з водою.

Еврика (Вантаа, Фінляндія)

Цей музей можна назвати справжнім дитячим науковим центром. У рамках постійної експозиції діють зали, присвячені людському організму, фізиці, хімії та розвитку техніки. Є кілька інтерактивних експонатів і симуляторів.

Наприклад, діти пробують прокотитися на велосипеді по натягнутому канату. У планетарії показують короткі 3D-фільми, а найменшим сподобаються навчальні мультики і вистави від дресированих гризунів — наприклад, щурячий баскетбол.

Поділитися цією статтею