Clubhouse — це як велика учительська: Що корисного дасть соцмережа освітянам?

У «старих» соцмережах тільки й розмов, що про «нову» — Clubhouse. У ній можна спілкуватися лише за допомогою голосу в спеціальних «кімнатах», а отримати туди запрошення — справжній квест. Тож як освітянам використати потенціал нового застосунку? Які цікаві дискусії можуть послухати там вчителі, керівники шкіл та батьки? Склали розлогу й просту інструкцію, яка допоможе зрозуміти принцип роботи Clubhouse навіть без реєстрації.

Хороша новина: освітній сегмент Clubhose лише починає розвиватись. Це означає, що саме ви можете стати першими, хто створить там українську спільноту для освітян та залучатиме однодумців. Непогана ідея для прокачки особистого бренду, чи не так? До того ж вчителям формат Clubhose може бути інтуїтивно зрозумілим: соцмережа схожа на велику вчительську кімнату, де можна почути безліч розмов і долучитися до найцікавішої. Справа за вами!

Хто створив голосову соцмережу і скільки коштує Clubhouse?

Цієї весни Clubhouse святкуватиме рік. Його «татусі» — Пол Девісон і Роен Сет, випускники Стенфордського університету. Спершу Clubhouse був «вельми дешевий»: його оцінювали в $100 мільйонів наприкінці 2020 року. Але зараз додаток оцінюють у захмарні понад $1 мільярд. Соцмережа подорожчала після того, як про неї написав у своєму Twitter Ілон Маск та почав активно використовувати Марк Цукерберг.

Clubhouse: що за звір і з чим його ї̶д̶я̶т̶ь̶ слухають

Щоб зрозуміти, чи цікавий особисто вам формат Clubhouse, достатньо знати 10 фактів про соцмережу, де всім заправляє голос.

Це соцмережа, де ви спілкуєтеся з іншими тільки за допомогою голосу. Схоже на подкасти, тільки в реальному часі. Дехто називає Clubhouse «радіо XXI століття». «І що, навіть коментар написати не можна?», — запитаєте ви. Ні, не можна. І приватне повідомлення ви теж нікому не зможете тут надіслати: всім заправляє голос. Але якщо маєте потребу написати новим «клабхаусним» знайомим — зайдіть на сторінку людини та відкрийте її профайл в Instagram чи Twitter. До речі, після реєстрації в Clubhouse вам теж варто прив’язати до акаунта свій Instagram чи Twitter — так ви зможете без зайвого клопоту та пошуку вручну «зафоловити» знайомих і друзів звідти.

via GIPHY

Реєстрація в Clubhouse поки що схожа на лотерею: вас має запросити інший користувач. Запрошеннями (інвайтами) вже навіть підторговують. Є ще варіант відправити запит у «список очікування» та сподіватися, що хтось із знайомих побачить і підтвердить вашу заявку. Крім того, ця соцмережа доступна тільки на базі iOS (гаджети Apple). Платформа Android та її користувачі поки що не можуть встановити на гаджетах модну соцмережу. Через це Clubhouse звинувачують в елітарному підході та «гаджетодискримінації».

У Clubhouse ви можете стати:

👂

Слухачем. Просто оберіть цікавий для вас аудіочат і долучіться до нього у визначений час. Аудіочати в Clubhouse називають «кімнатами».

🙎‍♂️

Спікером. Ви можете стати активним учасником «живої» дискусії: модератори «кімнат» часто дозволяють слухачам ставити питання під час прямого ефіру.

👩‍💻

Модератором. Тільки-но ви створюєте власну кімнату за інтересами — ви модератор. Ви можете додавати чи видаляти спікерів у вашій кімнаті, пропонувати теми, встановлювати час зустрічі. У вас є всі шанси залучити широку аудиторію, якщо ваша тема за хештегом приверне увагу людей.

👤

Людиною, яка використовує Clubhouse як мобільний, Skype чи Zoom. Річ у тім, що двоє людей тут запросто можуть створити приватну «кімнату» й розмовляти, допоки не розрядиться батарея гаджета. А ще ви можете збиратись у приватній кімнаті з колегами, друзями, учнями.

Як знайти «кімнати», де вам точно буде цікаво? Скористайтесь пошуком або підпишіться на акаунти спільнот, окремих людей. Також не забувайте гортати стрічку новин: там на вас чекатиме список кімнат і клубів, на які ви вже підписані.

Кімнати можуть бути приватними та публічними, а модератори самостійно вирішують, кому дати право голосу під час ефіру.

Ви хочете поставити питання або висловитися з приводу обговорюваної теми? Вам треба буде «підняти руку» — просто як у школі. Для цього у Clubhouse створили спеціальний значок.

via GIPHY

Якщо ви забули чи не змогли потрапити на бажаний ефір у «кімнаті» — вважайте це втраченою можливістю. Розмови тут не записуються. До них неможливо повернутися ще раз, як ви до цього звикли у Facebook чи на YouTube. Це зроблено для того, щоб кожна людина відчула цінність моменту «тут і зараз» та ексклюзивність контенту.

Розмови в кімнатах записувати не дозволяється. Як це контролюватимуть, поки невідомо. Так само, як і можливість реєстрації виключно для повнолітніх осіб, адже соцмережу вже заполонили тінейджери та діти.

    Ось правила поведінки у Clubhouse, яких має дотримуватися кожен користувач:

    1️⃣

    Ви зобов’язані використовувати у соцмережі своє справжнє ім’я.

    2️⃣

    Поважайте інших: справжність Clubhouse починається з людей.

    3️⃣

    Розвивайте емпатію та розуміння: будьте доброзичливі, беручи участь у дебатах.

    4️⃣

    Заборонено залякування, булінг, переслідування людини чи групи людей. Також під забороню дискримінаційні дії, погрози.

    Clubhouse — абсолютно нова модель подання контенту. Якщо потребу в розгляданні картинок ви можете вдовольнити в Instagram та Facebook, потребу в читанні текстів і коротких новин — у Facebook чи Twitter, а стримінгові платформи на кшталт YouTube втамують спрагу до видовищ, то конкретно голосовий контент не пропонувала досі жодна з мереж. Так, є ще радіо, але ж ви не можете стати там спікером у будь-який момент чи створити своє радіо кліком мишки, щоб до вас за кілька хвилин приєдналися сотні людей? У Clubhouse усе зроблено так, щоб людина не відволікалась на зовнішній світ і цілковито занурилась в атмосферу розмови. 

    via GIPHY

    Що ще цікавого можна робити в Clubhouse?

    🇬🇧

    Вчити іноземні мови в тематичних «кімнатах» з носіями (кімнати знайдете за пошуком).

    👩‍🎤

    Слухати розмови відомих людей — підприємців, митців, науковців, журналістів, лідерів думок у всіх сферах.

    👋

    Знайти цікаві знайомства у тій сфері, де ви працюєте.

    🧝‍♂️

    Розважитись. Є чимало кімнат, де користувачі з усього світу грають в ігри на кшталт «Правда чи дія» (тільки без дії), розповідають історії за інтересами, читають поезію та прозу, медитують і навіть… слухають тишу! Тільки уявіть собі: 200 людей беззвучно сидять у кімнаті Clubhouse з вимкненими мікрофонами. Навіщо? Хтозна. Але комусь до смаку саме такий відпочинок.

    Освітяни та Clubhouse: як взаємодіяти?

    Clubhouse — нове місце для спілкування з освітянами з усього світу. Вчителі можуть використовувати цю мережу для прослуховування тематичних дискусій, цікавих розмов про профільні дисципліни, психологію та освітянський менеджмент. А ще — навчатись нових методик у колег. До слова, Clubhouse називають найбільш людяною з усіх соцмереж: тут є можливість слухати і бути почутим у режимі реального часу, а не просто читати чуже.

    Одним з найбільших плюсів Clubhouse є те, що за один вечір ви можете побувати в багатьох кімнатах, де будуть обговорюватися схожі теми, та почути різні точки зору. Можливостей для вибору в рази більше, ніж на Facebook чи YouTube. А головне — можна поставити «живе» питання голосом, наче під час розмови з друзями.

    via GIPHY

    Для українських освітян у Clubhouse відкриті великі можливості: саме ви можете стати першим, хто створить тематичний вчительський чи директорський клуб та залучить до нього чимало однодумців. Ваше спільнота зростатиме, ви станете модератором дискусій і неабияк прокачаєте особистий бренд. Звісно, на все це потрібен час та ентузіазм.

    В які кімнати на Clubhouse вчителям варто зазирнути вже зараз?

    1️⃣

    Education innovation. У різні дні тижня тут говоритимуть про найновіші дослідження у сфері освіти, про недискримінаційний підхід у навчанні та антибулінгові методики. А ще — про стартапи для освітян і тренди в освіті XXI століття.

    2️⃣

    Ed Clubhouse discussion. Щосереди там проходять дискусії на всяк смак: від етикету в школах до методик викладання та оформлення класних кімнат. Можна брати участь у дебатах, ставити питання. Дискусії структуровані — всі одночасно говорити не будуть. Не знаєте англійську ідеально? Нехай це вас не лякає: якраз прокачаєте мовні скіли!

    3️⃣

    Women in STEM. Цей простір створили для жінок, які будують кар’єру у світі STEM (наука, технології, інженерія та математика). Вони поділяться з вами досвідом лідерства у галузі, розкажуть, як втілювати найсміливіші проєкти, підкажуть ідеї для STEM-уроків у школах та університетах.

    4️⃣

    Talk nerdy to me. Спільнота, модератори якої обіцяють дуже глибоко занурити вас у світ викладання, науки та культури. Топіки для обговорення будуть найрізноманітніші: які є найкращі відкриті ресурси для навчання вчителів, як правильно впроваджувати інклюзію в школах, як вчителям зростати в кар’єрі без вигорання.

    5️⃣

    Gen Z. Це новий клуб, участь у розмовах якого допоможе краще зрозуміти представників найновішого покоління молоді, яке йде завойовувати світ. Фішка спільноти в тому, що її модератори — це і є представники покоління Z, які запрошують батьків, вчителів та інших людей долучатись до розмов та ставити їм запитання.

    6️⃣

    Andria Zafirakou. Це акаунт переможниці Global Teacher Prize 2018 (найбільшої світової премії для вчителів). Андріа час від часу влаштовує тематичні посиденьки з освітянами з усього світу, на яких ви відчуєте себе затишно, наче на кухні у друзів.

    Поділитися цією статтею