Яким може бути ЗНО для вчителів? Яка доля випускників, що склали тести на 200 балів? Чи можна оскаржити результати та чому частина американських педагогів виступають за скасування таких тестів? Зібрали для вас небанальні історії про життя після ЗНО.
ЗНО в Instagram: що учні публікують у соцмережах
22 травня розпочалося зовнішнє незалежне оцінювання. Ми подивилися, що його учасники публікують у соціальній мережі Instagram з хештегом #ЗНО, і зібрали найцікавіші фото та відео.
Як склалося життя людей, які склали ЗНО на 200 балів
Здавалося б, отримати 200 балів із ЗНО — майже нереально, але щороку комусь вдається набрати максимум. Ми поговорили з тими, хто колись отримав 200 балів, і розпитали, чи вплинуло на їхнє життя це шкільне досягнення.
Валерія Іжик: «Як мою апеляцію на ЗНО не зарахували, але я виграла»
Валерія Іжик, чию апеляційну скаргу з англійської мови не задовольнили, розповіла нам про те, чому вважає свій «провал» виграшем та які лайфхаки допоможуть учням пройти процедуру правильно. Чому варто подавати апеляцію, як до неї готуватися та що допоможе вистояти психологічно.
В Україні хочуть ввести ЗНО для вчителів: як це може бути
Міністр освіти і науки Лілія Гриневич нещодавно заявила: у 2019-2020 навчальному році впровадять тестування вчителів. Досі невідомо, як це працюватиме в Україні — у МОН ініціативу не коментують. Тому ми вирішили подивитися на досвід інших країн, де по-різному оцінюють вчителів.
Чому американські вчителі виступають за скасування «місцевого ЗНО»
У США є одразу два аналоги нашого ЗНО, одному з яких вже майже 100, а другому — 59 років. Незважаючи на такий поважний вік, навколо тестів і досі вирують пристрасті: частина вчителів вимагають скасувати їх, а інші вважають єдиним способом перевірки знань. Наводимо основні аргументи «за» та «проти».