Мрієте щоб ваша дитина “підтягнути” англійську за літо? Для цього існують мовні табори, де навчання відбувається непомітно — у форматі розваг. Зібрали для вас добірку найцікавіших кемпів.
Вік дітей: 6-11 років
Місце проведення: Київ, Львів, Харків
Зміни: 4-15 червня, 18-29 червня, 2-13 липня, 16-27 липня, 30 – 10 серпня, 13-23 серпня.
Вартість: 2750 – 5400 гривень в залежності від міста та вибору курсу
За 2 тижні мовно-ігрового інтенсиву діти проходять семестрову програму вивчення англійської. Все завдяки 4-годинній програмі комплексних занять, під час яких вони проходять лексичний, граматичний матеріал та розмовну практику.
Діти виконують проектні роботи у форматі 5 skills, щоб «прокачати» такі навички, як комунікація, креативність, цифрова освіченість, кооперація, критичне мислення. Таборяни, які навчаються навичці «Цифрова освіченість», приймають участь в онлайн-вікторинах, вчаться сканувати QR-коди. Проектна робота з навичкою «Критичне мислення» включає квест-вікторину на знання сучасних мультиків та обговорення героїв. Щоб проявити креативність, вихованці будують споруду, яка має бути сейсмічно стійкою, а на уроках «Кооперації» роблять колаж з підручних матеріалів. Щоб вдосконалити комунікативні навички, дітям пропонують створити команду й допомогти фантастичним героям-месникам у місії порятунку.
У другій половині дня діти проходять майстер-класи з робототехніки, відеоблогінгу, дизайну аксесуарів, скелелазання, а також їздять в батутний парк і кінотеатр.
В Green Country курсує валюта «кантрики» – їх учасники отримують за виконані завдання. А потім обмінюють на сувеніри в шкільній крамниці: блокноти, спінери, ручки.
Викладачі в таборі – українські. Це педагоги загальноосвітніх шкіл і випускники вузів, які проходять систему навчання у методичному відділі Green Country.
Вік дітей: 13-17 років
Місце проведення: Конча-Заспа
Зміни: 15 – 21 липня, 22 – 28 липня, 29 – 4 серпня, 5 – 11 серпня
Вартість: 7950 грн
JAMM проводить мовні табори в Україні з 1994 року. Тут викладають педагоги з США, а тренінги проводять власники компаній. Учасники табору опановують не лише англійську мову, а й основи створення бізнесу та маркетингу.
Після тестування дітей розподіляють на 5 груп, які стають «містами Америки» – від Лос-Анджелесу та Нью-Йорку до Сан-Франциско та Філадельфії. Мета кожного міста – реалізувати проект, який покращить життя громадян. Це може бути створення інноваційної школи, ресторану, музею тощо. “Мешканці міст” мають різні спеціалізації. “Політики” планують стратегію розвитку міста. “Бізнесмени” пишуть бізнес-план із зазначенням кількості необхідних інвестицій. “Мас-медіа” організовують піар-кампанію для проекту – пишуть статті та знімають відеоролики з новинами свого міста. “Шоу-бізнес” готує яскраву презентацію проекту, а “архітектори” розробляють 3-D анімацію – як виглядатиме школа чи музей. Судді влаштовують випробування для підопічних. Наприклад, таємно розливають воду в їдальні. Та група, яка помітить і прибере, отримує додаткові бали.
У фіналі проекту діти запрошують на презентацію рідних та друзів.
Місто, яке набрало більше всього балів за час проведення проекту (їх виставляють викладачі та бізнесмени), стає новою “столицею Америки”. Мер міста-переможця стає президентом табору і вручатиме наступному меру-переможцю «ключ від країни».
Вік дітей: від 7 до 15 років
Місце проведення: селище Сергіївка
Зміни: 16 – 29 червня, 1 – 14 липня, 16 – 29 липня, 31 липня – 13 серпня, 15 серпня – 28 серпня.
Вартість: 10 600 гривень
Якщо батьки хочуть, щоб дитина повернулась із табору не тільки з новими знаннями, а ще й вдосталь накупавшись – це може дати кемп прямо на березі Чорного моря. У таборі працюють як українські викладачі англійської, так і носії мови з єропейських країн. А ще – бізнес-тренери, задача яких – віднайти у кожній дитині жилку підприємництва й дати поштовх для розвитку майбутнього бізнесмена.
Під час англомовних бізнес-тренінгів діти вчаться таким навичкам, як відповідальність, а саме – вміння приймати рішення та відповідати за них.
Тренери відпрацьовують з підопічними вміння завойовувати лідерські позиції, цивілізовано відстоювати інтереси й точку зору. Ще кілька уроків присвячені ефективності: діти вчать планувати час, ставити цілі, знаходити ресурси для їх втілення, доводити почату справу до кінця.
Окрім бізнес-активностей, передбачено чекають конкурси, щоденні ігри на воді й екскурсії до Вилково, в Одесу, до Білгород-Дністровської фортеці.
Вік дітей: від 7 до 17 років
Місце проведення: Карпати, селище Мигово
Зміни: 17 – 29 червня, 1 липня – 13 липня,15 липня – 27 липня, 29 липня – 10 серпня,12 серпня – 24 серпня
Вартість: 29 тисяч гривень за 2 тижні
У DEC Camp дитина може не лише підвищити мовний рівень, а й оздоровитись на гірському курорті. Мобільними телефонами дітям тут дозволено користуватись лише 1 годину на день. Решту часу вони живуть в офлайні, навчаюсь на свіжому повітрі. Заняття – виключно англійською мовою з педагогами з США, Канади, Великобританії, Німеччини, які перед початком таборового сезону проходять 100 годин спеціальної освіти за стандартами Американської асоціації таборів.
Учасники кемпу використовують англійську для рішення конкретних задач “тут і зараз”. Вони пишуть листи у NASA, за обідом обговорюють афоризми Стіва Джобса, на талант-шоу виконують пісні «Imagine Dragons», а на ніч слухають казку «Аліса в країні чудес» в оригіналі.
У таборі школярі занурюються у шість проектів англійською мовою. «My first start-up» допомагає розвинути бізнес-жилку та створити власний бізнес-проект. На «Technology & Engineering» діти розробляють криптовалюти, опановують основи web-дизайну, робототехніки та 3Д-принтінгу. Проект «Video & FIlm Production» передбачає створення відеоблогу, анімації, навчання ютюбінгу, організації зйомок, підбору знімальної групи та локацій і роботу зі звуком. Якщо дитина обере «Communications» – навчиться вести перемовини, готувати публічні промови та заснує власний бренд. Як якісно зробити дизайн інтер’єру та одягу й елементи графічного дизайну діти дізнаються на «Global Design». А «Travel & Tourism» дає змогу опанувати основи кулінарної майстерності та розробляти дизайн готелів.
Творчі кемпери створюють картини й вчаться малювати графіті з художниками та друкують спінери на 3-Д принтері. А ще – під наглядом мультиплікаторів роблять анімацію із пластиліну про захист природи Карпат.
За два тижні діти встигають сходити у похід у горах та побувати на екскурсіях в Чернівцях або мандрують до водоспадів. Акцент роблять і на спортивному дозвіллі: школярі можуть обирати поміж 30 видами активностей: від стрільби з луку, крикету та роликів до ігор багго, бочче та рафтингу.
Вік дітей: від 7 до 17 років
Місце проведення: Ірпінь
Зміни: 7 – 18 червня, 21 червня – 2 липня, 4 – 17 липня, 5 – 16 липня, 19 – 30 липня, 3 – 14 серпня
Вартість: 28500 гривень
Фішка табору – мікс насиченої англомовної програми та спортивних занять.
Перебування у кемпі включає 48 уроків із викладачами із Англії та США та постійну практику з вожатими-носіями мови.
Граматичний та лексичний матеріал подається дітям у вигляді інтерактивних занять. Сценарії уроків: дискусії, інтелектуальні ігри, графічні проекти і навіть детективні історії, які дозволять школярам стати «головними героями» подій.
Кожен ранок дитини у кемпі починається не з перевірки лайків в інстаграмі, а з йоги або танців. Діти займаються спортом під наглядом тренерів, проходять турніри та квести. Тут є футбол, регбі, баскетбол та волейбол. А ще – заняття великим тенісом та плаванням, бойові мистецства, танці. Улюблені заняття учасників табору – вправи у мотузковому парку, змагання у тирі, катання на квадромобілях та гіроскутерах.
Під час вечірньої шоу-програми діти обговорюють минули біля вогнища, приймають участь у шоу талантів, “запалюють” на дисксотеці або дивляться фільми прямо під зоряним небом.
Go Camp: безкоштовне навчання… з послами
Вік дітей: 7 – 16 років
Місце проведення: всі області України, включно з Донецькою та Луганською
Зміни: 2 – 20 червня, 9 – 27 червня, 2 – 17 серпня, 9 – 23 серпня
Вартість: безкоштовно
GoCamp – мережа безкоштовних мовних таборів по всій країні. В 2018 році їх 611. Переважна більшість зосереджена в невеликих містах і селах. Вивчати іноземні мови школярів тут мотивують волонтери з усього світу. Разом з педагогами вони вчать учнівську молодь, що таке критичне мислення, як його напрацьовувати, що таке лідерство та як стати свідомим громадянином світу. Розмовляють з дітьми англійською, французькою або німецькою мовами. Спільно з волонтерами учні розробляють еко-проекти, розігрують вибори, організовують екскурсії.
Іноземні волонтери GoCamp – люди з 73 країн світу, які приїздять в Україну за свої кошти, щоб передавати дітям знання. Їх можна поділити на три категорії:
– студенти провідних вузів світу, яким волонтерство дає бонус до резюме та можливість отримати кращу роботу в майбутньому.
– представники діаспори, які хочуть приїхати на землю пращурів і зробити добру справу.
– “волонтери за покликом серця”: ці люди подорожують різними країнами світу, щоб передавати свої знання. Минулого року дівчина з Австралії, яка збиралась заміж, заповнила заявку на участь в GoCamp і зробила весільний подарунок для свого нареченого: подорож до Маріуполя.
В 2018 році волонтерами табору стали посли Великобританії, Польщі, Бельгії, Франції, США. Всі три тижні в школах вони не зможуть провести, але проведуть по декілька майстер-класів у таборах різних міст України. Розповідатимуть про свої країни, про те, як досягли такої посади і що на ній роблять.
Щоб потрапити до GoСamp, школа має подати заявку на участь. Вчитель пише про мотивацію учнів та разом із ними виконують творче завдання. Діти мають записати на відео привітання для іноземців, а також пояснити, чому для них важливо це навчання. Якщо заявка й творче завдання виконані якісно, в таборі підбирають для цієї школи волонтерів.