Що робити вчителям та батькам, щоб протидіяти агресії у школах? Чи можна запобігти цькуванню? Що робити з некерованими підлітками? Радять досвідчені конфліктологи.

Як діяти вчителю, якщо уроки зриває агресивний учень

За останні чотири роки градус агресії серед українських школярів зріс у кілька разів. Діти навіть підсвідомо можуть прагнути влаштовувати бійки і сутички між собою та втягувати в конфлікти вчителів. Як діяти викладачу в таких ситуаціях, пояснює Олеся Геращенко, виконавчий директор центру Conflicta.net та голова НГО «Український центр злагоди».


Що робити з некерованими дітьми

Дуже часто в дитячо-батьківських спільнотах з’являються запитання, що робити з некерованими і абсолютно неслухняними дітьми. На них не діє взагалі нічого. Багато батьків стикаються з підлітковою некерованістю, з неможливістю вплинути на дитину 13-17 років. Вона нічого не слухає. Ну і нарешті, є абсолютно некеровані (з боку соціуму) дорослі. Їх, як правило, відносять до злочинців, і це теж цікава проблема.


Як діяти батькам, якщо дітям заважає вчитися агресивний однокласник

Що робити, якщо вашу дитину ображає однокласник? Розбираємося разом з дитячим психологом Оленою Гридасовою, психоаналітиком Мариною Бабушкіною та дитячим психіатром Ігорем Кузнєцовим.


Булінг у школі: як діяти вчителям та батькам

Як діяти вчителям та батькам, коли школярі вдаються до цькування? Зібрали поради трьох спеціалістів: конфліктологів Ірини Тарасової та Олесі Геращенко, а також психоаналітика Марини Політаєвої.


5 ігор проти дитячої агресії в молодшій школі

Вміння виражати емоції так, щоб не шкодити ні собі, ні іншим, формується та розвивається протягом усього життя. Дітям молодшого шкільного віку в цьому можуть допомогти нескладні ігри разом з однолітками. Розповідаємо, як навчити учнів усвідомлювати, розрізняти та поважати свої та чужі емоції.


Як відучити дітей битися між собою

Що робити, якщо стосунки між маленькими братами і сестрами перетворюються на безкінечні війни? Коли батьки постійно чують: «Він перший почав»? Дитячі бійки — норма чи невихованість? Дитячий психолог Олена Шамрай переконана: корені проблеми криються в правилах родини, тож розпочинати варто з них.


Як вчителю протидіяти цькуванню в педколективі

Про те, що діти в школі можуть цькувати однокласників, говорять чимало. Куди рідше ми чуємо про те, що вчитель став об’єктом цькування. Колектив виживає неугодну людину — така ситуація у сфері освіти зустрічається удвічі частіше, ніж в інших сферах. Але що робити, якщо це відбувається з вами? І як не стати мовчазним співучасником цькування? Поради — від українського психолога Ольги Соломки та британських вчених П. Брічено і М. Торнтон із книги «Плач у шафах: коли вчителів цькують».

Поділитися цією статтею
Автор: