А сертифікат буде?

Уявімо ситуацію: ви — вчитель закладу загальної середньої освіти та шукаєте можливості якісного підвищення кваліфікації. На сторінці Міністерства освіти і науки України ви бачите рекомендацію про проходження одного з наших курсів і долучаєтесь до інтенсивного навчання. Ви натхненно навчаєтесь і отримуєте сертифікат про підвищення кваліфікації на 30 годин. У цьому матеріалі ми пояснюємо все про сертифікати від громадської спілки «Освіторія».

Сертифікат від громадської спілки «Освіторія»:

  • безкоштовний (як і саме навчання!);
  • визнається педагогічною радою школи;
  • дозволяє викладати за програмами Нової української школи.

А як щодо визнання та законодавчої бази?

Громадська спілка «Освіторія» діє на підставі статуту організації. Пункти 2.2.5, 2.2.7, 2.2.13, а головне — 2.2.16 дають відповідь на запитання про те, чи можемо ми проводити підвищення кваліфікації педагогічних працівників.

Кожна з наших програм має наказ про затвердження програми підвищення кваліфікації, розміщений на сторінці того чи того курсу.

Детальніше про спілку — за посиланням: https://osvitoria.org/

Але чи дозволено це законодавством?

Звичайно!

Основні документи — це Закон України «Про освіту» та Закон України «Про повну загальну середню освіту». Важливою є й Постанова Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 р. № 800 «Про Деякі питання підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників». Але не можемо ігнорувати й Постанову від 27 грудня 2019 р. № 1133 «Про внесення змін до Порядку підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників».

Саме спираючись на нормативно-правову базу, ми, ГС «Освіторія», є субʼєктом підвищення кваліфікації, чиї сертифікати визнаються педагогічними радами.

Досі звучить непереконливо?

Пропонуємо ознайомитися з листом Міністерства освіти і науки України щодо підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти. У ньому є напрочуд важлива фраза:

«Звертаємо увагу, що ні Закон, ні Порядок не вимагають ні від педагогічного працівника, ні від педагогічної ради чи керівника закладу освіти вивчати та перевіряти установчі документи (зокрема, статути) юридичних осіб, які пропонують освітні послуги у сфері підвищення кваліфікації, оцінювати їх на предмет відповідності вимогам законодавства тощо. Однак, враховуючи, що відповідно до Закону суб’єкт підвищення кваліфікації має спрямовувати свої зусилля на забезпечення та реалізацію освітнього процесу (системи науково-методичних і педагогічних заходів, спрямованих на розвиток особистості шляхом формування та застосування її компетентностей), основним питанням має стати вивчення, аналіз і оцінювання педагогічним працівником і педагогічною радою програм підвищення кваліфікації, якості послуг з підвищення кваліфікації та переліку очікуваних результатів, а не установчих документів юридичних осіб, що пропонують відповідні послуги».

А що робити, якщо педагогічна рада не визнає результати підвищення кваліфікації за програмами «Освіторії»?

Звертатися до освітнього омбудсмена Сергія Горбачова, адже це є грубим порушенням прав педагогічних працівників.

Також просимо звернути увагу на офіційні роз’яснення освітнього омбудсмена «Що потрібно знати педагогу про підвищення кваліфікації» на офіційному сайті: https://eo.gov.ua/.

До речі, а які в «Освіторії» КВЕДи?

Як і всі громадські організації, «Освіторія» має КВЕД:

94.99 Діяльність інших громадських організацій, н.в.і.у.

Але ж я навчався з організацією, що має КВЕД 85.59!

Звичайно. І, ми впевнені, ви сплатили за підвищення кваліфікації та/або отримання сертифіката певну суму. Ці гроші отримало товариство з обмеженою відповідальністю, фізична особа-підприємець — цього ми не знаємо.

Але ми точно знаємо, що КВЕД 94.99 дозволяє здійснювати підвищення кваліфікації педагогічних працівників відповідно до Статуту організації (а про нього ви вже все знаєте). Щоб це перевірити, подивіться на субʼєктів підвищення кваліфікації на Національній платформі можливостей розвитку педагогічних працівників EdWay. Наприклад, на наших друзів «ЕдКемп» (але, звичайно, і на інші громадські організації!).

Чи поширюється це розʼяснення на тих, хто проходив платні програми в Освіторія Хаб?

Ні, але це частина іншого розʼяснення 🙂

Поділитися цією статтею